ו טבת התשע"ט (14.12.2018)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מטרת החיים
מטרת חייו של כל יהודי (בכל הדורות) הינה להביא לעולם את הגאולה. בכל רגע צריכה כל הווייתנו להתעצם עם ההכרה כי אנו חיים כדי 'להביא לימות המשיח'.|
שתפו:  
חבד » מגזין


פרה אדומה – למעלה מהשכל
מצות פרה אדומה נוטעת בנו אפוא את ההכרה ביסודה של היהדות, שלא כל דבר מובן בהיגיון, וכי הבסיס לקיום התורה והמצוות היא האמונה. בכל יהודי קיימת אמונה טבעית כזו, ומוטל עלינו לגלות אותה. גם אם יש מי שלועג לנו בגללה.

יח אדר התשע"ח (05.03.2018)

מצוות פרה אדומה היא חלק מרכזי בתהליך הטהרה מהטומאה החמורה ביותר – טומאת מת. חכמינו ז"ל אומרים, כי מצווה זו משמשת לאומות העולם כלי ללעוג על עם ישראל, בשל הניגודים שיש בה ובשל היותה בלתי הגיונית כלל (הפרה מטמאת את מי שמכין אותה לתהליך שכל כולו מיועד לטהרה). מכל מקום, לא מחפשת התורה להסביר לנו את ההיגיון שבדבר. אדרבה, היא מדגישה כי "זאת חוקת התורה". זו חוקה שמלמדת את היחס הנכון לכל התורה כולה: אנו מקיימים את התורה, כולל החלקים המובנים בשכלנו – לא בגלל שאנו מבינים את ההיגיון שבדברים, אלא בגלל שכך ציווה השם.
 
מצות פרה אדומה נוטעת בנו אפוא את ההכרה ביסודה של היהדות, שלא כל דבר מובן בהיגיון, וכי הבסיס לקיום התורה והמצוות היא האמונה. בכל יהודי קיימת אמונה טבעית כזו, ומוטל עלינו לגלות אותה. גם אם יש מי שלועג לנו בגללה.
 
כך היחס שנדרש מאתנו כלפי דברים מפורשים בתורה וכך היחס שנדרש מאתנו כלפי דברים שנאמרים על-ידי נביאים וצדיקים. כאשר צדיק או נביא אומרים לנו דברים בשם הקדוש-ברוך-הוא, נדרש מאתנו להאמין בהם באמת ובתמים, גם אם הם לחלוטין לא מובנים בשכלנו הדל, וגם אם אמונה כזו מעוררת תגובות של גיחוך וזלזול.
 
זכה דורנו לשמוע מפי הרבי מליובאוויטש מלך המשיח דברי נבואה, כי אנו – החסידים של האדמו"ר השביעי בשושלת חב"ד – הדור האחרון לגלות שיהפוך לדור הראשון לגאולה. הרבי הוסיף ואמר כי מי שמשמש כחוליה השביעית בשושלת חב"ד (דהיינו הוא בעצמו) כבר התחיל לפעול בזמן הגלות כמלך המשיח והוא מי שיוביל את כל עם ישראל לגאולה השלמה, שתבוא תכף ומיד.
 
בקשר לזה, מעניינים דבריו חוצבי הלהבות של ה"ציץ אליעזר": "חז"ל השמיעונו, שאם נסתר חוש הגשמי על ידי מה שמצאנו בתורתנו הקדושה... (כלומר: כאשר אמירה תורנית קדושה סותרת למה שנראה לעיניים הגשמיות) – על כרחך מסיקים אנו שחוש הגשמי הטעה... כי... על פי הכללים האמיתיים שניתנו לנו מסיני – הרי שהקדוש-ברוך-הוא אומר כן!
 
"...חז"ל ברוח קדשם המה ראו את התורה בחושיהם כמציאות, ו(למול מסקנותיהם)... בטלים ומבוטלים כל החושים ועיני הבשר, כי שקר המה – טועים ומטעים... וזוהי הדרך דרך התורה ללכת בה ואחריה בתמימות מבלי לנטות ימין או שמאל". זוהי אפוא האמונה הנדרשת מאתנו בדברי האמת של הרבי, שצריכים בכל רגע להתגשם ולהפוך למציאות שניכרת גם לעינינו.
 
מקורות: רש"י בראשית א, א. בשלח יד, ד. חוקת יט, ב. מכילתא שמות יד, לא. תלמוד ירושלמי כתובות פרק א הלכה ב. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: היום יום י"ב טבת. שיחת שמחת תורה תשי"א. שיחת שבת פרשת וייגש תשמ"ז. ליקוטי שיחות חלק ד עמוד 1056 ואילך. שאלות ותשובות ציץ אליעזר חלק יד עמוד קפא. עתה ידעתי פרק כב.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter