יד סיון התשע"ח (28.05.2018)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הגוים יימשכו
אפילו גויים, נמשכים לגילוי אור אלוקי. ראינו זאת בזמנו של המלך שלמה, עת נכנעו לפניו כל מלכי העולם ובאו ליהנות מחכמתו האלוקית. וכך ישוב ויהיה בזמנו של המשיח, כאשר יתגשם הייעוד של ישעיה הנביא: "ונהרו אליו כל הגויים".|
שתפו:  
חבד » מגזין


סודות הקבלה
תורת הסוד מגלה את האמת הפנימית היוקדת בנפשו של כל אדם – כך שיוכל להביאה לידי פועל בחייו. יש באדם את כל התשובות וכל שעליו לעשות הוא לגלות את מה שטמון בו

יא אייר התשע"ב (03.05.2012)

חב"ד
אנו חיים בתקופה שבה נפרצים כל הגבולות. עידן טכנולוגי, בו העולם הופך צבעוני מאי-פעם, ונראה כי המציאות הפשוטה הולכת ונעשית פחות ברורה. הזהות העצמית, התא המשפחתי, הוודאות של כל אדם במקומו בעולם, עומדים כעת בסימן שאלה. המין האנושי עסוק בהבנה מחודשת של השאלות הקיומיות שבדורות עברו היו ברורות, ומנסה להבין את מקומו בבריאה – מהי מהות האדם, שליחותו וייעודו?
 
אך דווקא בעידן מבולבל זה מתגלה החכמה האלוקית בשיא עוצמתה והאנושות מגלה את הרובד שמעבר למציאות הנגלית. מדענים שפעם חשבו כי תפיסתם המחקרית סותרת אמונה בא-ל אחד, מגלים כי אין כל סתירה בין התורה למדע; פרופסורים מלומדים שדגלו בהיגיון קר והתרחקו מכל סממן של רוחניות מופשטת, נוגעים בעולם הרוחני ונוכחים לדעת כי זהו עולמם הפנימי. כשמהצד האחד משתלטת החומרנות על העולם – מהצד השני כמה המין האנושי להתקרב אל הרוחני והנעלם.
 
שיבת האדם אל מקורו – היא התשובה לחוסר הוודאות שמשדר העולם החיצוני.
 
*
 
בזמן זה מוצאים רבים את התשובה ברעיונות תורת הקבלה, שגילה רבי שמעון-בר-יוחאי לפני מאות שנים. הקבלה עוסקת בקונפליקטים הפנימיים שבמרכז הוויית האדם. היא נוגעת בנימי הנפש העדינים ביותר, כמו גילוי ה"אני" האמיתי ומה היא הגשמה אמיתית. לצדם, היא פורשת רעיונות שמגלים מעט מהכוח הרוחני הפועל בעולם.
 
תורת הקבלה התפשטה במיוחד בתודעה היהודית לפני כ-300 שנה, כשחבורת מקובלים מצומצמת הנחילה את הלימוד בקבלה בקרב למדני הדור. בהמשך גילה ראש החבורה – רבי ישראל בעל-שם-טוב – את תורת החסידות, שינקה את יסודותיה מתורת הקבלה וגילתה מכלול מופלא של מושגים בתורת הנסתר היהודית.
 
הקבלה והחסידות מכונות "תורת הנסתר", כיון שהן חושפות טפח מהרבדים הנעלמים בעולם ובנפש האדם. תורת הנסתר מאירה את זווית ההסתכלות על העולם ומקנה כלים להתמודדות עם מציאות החיים התובעניים, המזמנים כל הזמן התמודדויות ואתגרים. תורת הנסתר מזמינה את האדם להקשיב לתשובות שבנפש האלוקית שבתוכו פנימה. היא מלמדת כיצד לחבר את הנפש עם האלוקות השמימית וכיצד לנצל כראוי את הכוחות הטבעיים.
 
תורת הסוד מגלה את האמת הפנימית היוקדת בנפשו של כל אדם – כך שיוכל להביאה לידי פועל בחייו. בתפיסת החסידות, יש באדם את כל התשובות וכל שעליו לעשות הוא לגלות את מה שטמון בו.
 
*
 
בנבואות התנ"ך נכתב כי לפני שתגיע הגאולה בפועל ממש, יתגלו בעולם מעיינות החכמה האלוקית והסודות הכמוסים ביותר. על ספר הזוהר של רבי שמעון בר-יוחאי נאמר, כי עם ספר זה ייצא עם ישראל מהגלות.
 
בדורות האחרונים אנו עדים לגילוי סודות נשגבים ביותר, בתחילה בגילוי חכמת הקבלה לחבורה מצומצמת של גאוני עולם ובהמשך בגילוי תורת החסידות, באמצעותה ניתן לכל אדם לגעת ברעיונות תורת הנסתר ולהבינם על בוריים. גילוי זה הינו הכנה לקראת הגילוי הגדול שצפוי להתרחש תכף ומיד, כשהקדוש-ברוך-הוא יגלה סודות מופלאים עוד יותר – באמצעות המשיח.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מסביר כי התורה שתתגלה בימות המשיח לא תהיה חלילה תורה אחרת מזו שניתנה למשה מסיני, אלא שבאמצעותה יתגלו ויתבהרו רבדים עמוקים ביותר הטמונים כיום בתורה ואין לנו את האפשרות להבינם.
 
ניתנה לנו הזכות לטעום כבר עתה מהגילוי של ימות המשיח, באמצעות הלימוד של תורת החסידות ובמיוחד במשנתו של הרבי, וכל שעלינו לעשות הוא רק לנצל הזדמנות זו במלואה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter