ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


40 שנה לחב"ד בנתניה
חוויה בלתי רגילה ואירוע ענק ועוצמתי היו מנת חלקם של כ-‏400 המשתתפים בערב המיוחד, בו חגגה חב"ד נתניה מלאות 40 שנה לשליחות הרבי בעיר.

א תמוז התשע"ג (09.06.2013)

חוויה בלתי רגילה ואירוע ענק ועוצמתי היו מנת חלקם של כ-‏400 המשתתפים בערב המיוחד, בו חגגה חב"ד נתניה מלאות 40 שנה לשליחות הרבי בעיר. נשאו דברים אורחי הכבוד הרב הראשי הרב ישראל מאיר לאו, הרב שבתי סלבטיצקי שליח הרבי באנטוורפן בלגיה, וחתן השמחה השליח לנתניה יו"ר המוסדות הרב מנחם ולפא. הנחה את המעמד הרב יוסף יצחק נוימן שליח הרבי למכבים-רעות. הנעים את המעמד הזמר החסידי ר' שמחה פרידמן. האירוע התקיים באולמי אדווה המפוארים במלון כרמל על שפת ימה של נתניה.

השליחות לנתניה, החלה כחלק מהמתנה של 'ע"א המוסדות' עליהם עורר הרבי בקשר ליום ההולדת השבעים בהתוועדות הגדולה של י"א ניסן תשל"ב. הועד שהוקם לצורך כך, סימן את העיר נתניה, כאחת מנקודות היעד; ובחר בהרב מנחם ולפא -אז עדיין בחור לפני החתונה- שחזר בחדש שבט תשל"ג מחצרות הרבי, לבצע את המשימה.

לפני 40 שנה היה הרב וולפא לבדו, כיום, מונה העיר נתניה כ- 300 משפחות של אנ"ש, וקיימים בה 8 בתי כנסת חב"ד הפרוסים בשכונותיה המרכזיות של נתניה בהם כ-‏1200 מתפללים. זאת בנוסף לכמה בתי כנסת של העדה הבוכרית המסונפים ושייכים לחסידי חב"ד מהעדה. מוסדות חינוך חב"ד מהטובים בארץ הכוללים: מעונות יום, גני ילדים, בתי"ס יסודיים, ישיבת תומכי תמימים ובי"ס על יסודי לבנות, כולם ברמה גבוהה, הן בלימודים והן בחינוך החסידי. רשת פעילות אדירה להפצת המעיינות בכל רחבי העיר. 16 שלוחים מסורים ובעלי קומה, המפעילים בתי חב"ד ופעילות אינטנסיבית בשכונות השונות, ומרכז חסד, העוסק בפעילות נרחבת ומגוונת לציבור הרחב, במהלך כל השנה.

הערב יועד לגברים ונשים, מבני קהילת חב"ד בעיר בלבד, בהפרדה מלאה.

המעמד הצטיין בפאר והדר מיוחדים; ואורגן לפי לו"ז מדוקדק, כשכל דקה מנוצלת ביעילות רבה. הקהל הסב לשולחנות הערוכים בטוב טעם, ובאוירה משפחתית מאחדת ומלכדת לארוחת ערב חגיגית ביותר. כאשר במהלך הערב צפו המשתתפים בסדרת קליפים מעל גבי 6 מסכי ענק, שהוכנו במיוחד לערב זה. הקליפים סיפרו על "ימי בראשית", על פעילות ההפצה הנרחבת, על מוסדות החינוך ופעילות החסד, על הקהילות המגוונות של חב"ד הפזורות במרחבי העיר נתניה; וכן התראיינו בקליפים, משפחות שהצטרפו לשליחות מלפני 40 שנה, ואישים נכבדים שהתחברו לחב"ד בנתניה, במהלך שנות השליחות. את הסרטים ערכה בכישרון רב הגב' רוחלה בליניצקי.

הופיעו בערב, הרב הראשי הרב ישראל מאיר לאו, שהיה בזמנו רבה של העיר נתניה והוא ידיד גדול למוסדות חב"ד ולהרב ולפא. הרב לאו ריגש וריתק את הקהל בכישרונו המפורסם בדברים חמים ביותר, על חב"ד בנתניה; ועל הרבי וכוחו ומסירותו העצומה למען עם ישראל ולמען קידוש שם שמים. וברך להמשך הצלחה גדולה.

את המשא המרכזי, נשא הרב שבתאי סלבטיצקי, שליח הרבי באנטוורפן בלגיה. שלמד בזמנו בישיבה, עם הרב ולפא, והגיע במיוחד בטיסה לערב זה.

הרב סלבטיצקי, ריתק את הקהל בדבריו, על הנפלאות שנעשו בנתניה, במהלך 40 השנה מכוחו של הרבי, שהעניק מברכותיו עוצמה לכל שליח. וכפי שהדברים ניכרים בעיר נתניה. הרב עורר את הקהל, להוסיף בכל עניני קדושה, חסידות ופעילות, בהמשך להצלחה של 40 שנות העשיה בעיר.

חתן השמחה השליח הרב מנחם ולפא קיבל שי מיוחד למזכרת, תמונה ענקית בה מופיעים בצוותא כל שלוחי העיר, ובניני המוסדות השונים, בתי חב"ד ובתי הכנסת שהוקמו במהלך השנים בנתניה. את השי הגיש מי שהיה שותף מרכזי בבניית האימפריה של חב"ד בעיר, הרב בנימין ניאזוב חבר הנהלת המוסדות, יחד עם ידיד חב"ד בנתניה, העומד לימינה שנים רבות, יו"ר וצא"ח באה"ק הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב.

הרב נשא דברי ברכה כנגד כל המברכים. בדבריו, הדגיש הרב ולפא, שכל הנעשה בעיר במהלך 40 השנה, הינו אך ורק בכוחו של הרבי המשלח, שמרגיש את כל אחד מאתנו ומעניק לו את הכוחות לפעול להאיר את כל העולם. ועל כן עלינו להוסיף ולפעול בקדש; ולהכין את נתניה לקבלת פני משיח צדקנו בקרוב ממש. כן הודה למסייעים למהפכת השליחות בנתניה- כלל השלוחים בעיר ובראשם הרב יצחק טייכטל סמנכ"ל המוסדות ורב ביהכנ"ס ובית חב"ד מזרח נתניה, וותיקי השלוחים הרב צבי וילהלם מנהל בית חב"ד צפון נתניה, הרב יגאל פרחן מנהל הת"ת המשמש גם כגבאי ושליח בבית חב"ד המצליח, בקריית השרון. והרב יעקב מאזוז מנהל בית חב"ד לדוברי צרפתית, לכל אחד מהם שלוחים העובדים תחתיהם, מאות מקורבים ובית כנסת ענק עם מאות מתפללים מידי שבת.

כן ציין את העוסקים במסירות להכנת הערב המיוחד. מארגני האירוע הרב נח סוליש מנהל פעילות חב"ד בעיר והרב נחום גולדשמיד מפעילי בית חב"ד בצפון. וכן את ר' משה סוחייק ורעייתו, הרב שניאור ברוד שליח הרבי לעיר ימים, והרב משה מאזוז מבית חב"ד לדוברי צרפתית, שהתמסרו להכנת הערב. בסיום האירוע נשארו חלק ניכר מהקהל להשתתף בהתוועדות מיוחדת עם הרב סלבטיצקי עד השעות הקטנות.

רגע מרגש, שגרם לרבים באולם להזיל דמעה. היה מעמד 'זכרון להולכים'. בו הוזכרו חברים לשליחות שנפטרו בדמי ימיהם: ותיק השלוחים הרב נתנאל דרייפוס ע"ה, שחלק נכבד מהצלחת המוסדות נזקף לזכותו. המלמד הבלתי נשכח ומפעיליה הבולטים של חב"ד בעיר, הרב יוסף יצחק יצחקוב ע"ה. 'הסבא' של התלמוד תורה, ר' רחמים פרחן ע"ה. והשליחה ואשת המסירות נפש, הגב' רויטל מעודה ע"ה.

השתתפו בערב מירב אנ"ש נתניה וזוגותיהם שיחיו . כן השתתפו אנ"ש מהעדה הבוכרית, בראשות הרה"ח ר' יהודה סעידוב, רב ביכנ"ס בקרית נורדאו. מצפים שבעקבות הערב המיוחד, שפתח את אירועי 40 השנה, יתקיימו בנתניה בע"ה, סדרת אירועים נוספים לקהל הרחב.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter