ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


השר ארדן הדליק עם חב"ד
לאחר הכנות ותכנון הנדסי מפורט שנמשך קרוב לארבעה שבועות, הודלקה חנוכיית החיסכון הירוקה הגדולה בעולם, על צלע הר הפסולת המשוקם "חיריה" שהינו חלק מפארק אריאל שרון. לצידה, בתחתית ההר, הודלקה חנוכיה אמיתית. 

כז כסלו התשע"ב (23.12.2011)

חב"ד
לאחר הכנות ותכנון הנדסי מפורט שנמשך קרוב לארבעה שבועות, הודלקה חנוכיית החיסכון הירוקה הגדולה בעולם, על צלע הר הפסולת המשוקם "חיריה" שהינו חלק מפארק אריאל שרון.

לצידה, בתחתית ההר, הודלקה חנוכיה אמיתית. את הנר השני בחנוכייה התכבד להדליק השר להגנת הסביבה, חה"כ גלעד ארדן, יחד עם זוכה פרס נובל בכימיה פרופ' דן שכטמן, והרב יעקב גלויברמן אשר יזם את הרעיון.

בהשתתפות: יו"ר חברת פארק אריאל שרון, אסתי אפלבאום-פולני, מנכ"ל הפארק משה בורוכוב, ובכירים נוספים מהמגזר העסקי והשלישי העוסקים בתחום איכות הסביבה. 

חנוכיית הענק מתנשאת לכ-‏70 מ' גובה וכ-‏120 מ' רוחב וסה"כ נפרסת על כ-‏10,000 מ"ר. החנוכייה מוקרנת בלייזר על צלע הר הפסולת, כאשר אבוקות החנוכייה עשויות מכלי פלסטיק שקופים ממוחזרים.

פרויקט ייחודי זה יצא לפועל יחד עם חברת גיל טייכמן תאורה והחנוכייה תאיר את גוש-דן במשך כל חנוכה. החנוכייה ממוקמת כך שכל הנוסע בכביש תל אביב-ירושלים לכיוון צפון וכביש גהה לכיוון צפון יוכל להתרשם ממנה.

השר להגנת הסביבה, חה"כ גלעד ארדן, אמר בטקס: "בשנה האחרונה חלה התקדמות אדירה בפארק אריאל שרון, והחלום הופך למציאות. לא מדובר בנס אלא במעשה ידי אדם. זהו הפרוייקט הסביבתי הגדול ביותר במזרח התיכון, בו לקחו מפגע סביבתי והפכו אותו למשאב שתורם לכל תושבי מדינת ישראל".

זוכה פרס נובל לכימיה, פרופ' דן שכטמן, אמר בטקס: "פרויקט פיתוח הפארק חשוב מאוד. אני רואה את הקשר בינו לבין חג החנוכה: אנו צריכים לגרש את החושך באשר הוא. מה שמבדיל אותנו ממדינות לא מפותחות הם פרויקטים כגון זה, החשוב כל כך לדורות הבאים ולתושבי האזור. ברכותי לשר להגנת הסביבה ולאריאל שרון, שהחליט במחי יד על פרויקט זה – יבורך על כך".

חברת פארק אריאל שרון היא חברה ממשלתית שמטרתה פיתוח הפארק המטרופולני הגדול בישראל.  בשנה האחרונה פעלה חברת הפארק לביצוע מרפסת התצפית המטרופולינית המשקיפה על כל גוש דן, הקמת סוללה היקפית וקירות שיגומים לתמיכת מדרונות ההר. עוד פעלה החברה להסטת נחל איילון, ביצוע עבודות ניקוז ואיטום בראש ההר, סלילת שבילי אופניים היקפיים ממצעים ממוחזרים באורך של כ- 25 ק"מ, פינוי מתחם 'סעדון'  ופתיחת האתר לכניסת מבקרים מבוקרת.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter