טז כסלו התש"פ (14.12.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נישא שירה
מספר ישעיה עולה כי בכל שלב בגאולה נישא שירות ותשבחות לקדוש-ברוך-הוא על כל מה שעושה עמנו. לדוגמה: בפרק ל (פסוק כט) הוא כותב כי בעת שיעלו לרגל לבית-המקדש יישאו שירה: "השיר יהיה לכם כליל התקדש החג ושמחת לבב כהולך בחליל לבוא בהר-השם אל צור ישראל", ובפרק כו (פסוק יט) הוא כותב על הרננה שתינשא בעת תחיית המתים: "יחיו מתיך... הקיצו ורננו שוכני עפר".|
שתפו:  
חבד » חדשות


הצעיר מאחרי מיזם המקדש
מיזם אינטרנטי שהושק לפני כשנה על ידי אשר כהן צעיר ישראלי, מציג סרטונים ואנימציות מושקעות שנעשו ברחבי העולם להכרת המקדש. בין השאר: סיורים וירטואלים בבתי המקדש הראשון והשני, וכמובן גם הכרה של בית המקדש העתידי ● בין החומרים שמוצגים באתר: מצגות של יפני מקנדה שמאמין שהגויים צריכים לקדם את תודעת המקדש למען עם ישראל – לצד מצגות של הרב מנחם מקובר ממכון המקדש

ט כסלו התשע"א (15.11.2010)

את המיזם השיק אשר כהן, צעיר ישראלי שמגיל קטן מקננת בו תודעת המקדש והוא מבקש לקדם את המודעות בנושא לציבור הישראלי. בשיחה עם חב"ד-אינפו מספר אשר: "עוד מהיותי בגיל צעיר מאד, ממש ילד, אני זוכר שנושא המקדש עניין אותי ותמיד חלמתי ודיברתי על המקדש. במשפחה שממנה באתי – משפחה מסורתית – זה לא היה כל כך פופולארי ואבא שלי היה אומר לי שעדיף לדבר על דברים ריאליים... אבל אני תמיד נמשכתי לנושא המקדש".
 
"לפני כשנה", ממשיך אשר לספר, "התחתנתי ועברתי להתגורר באשדוד. בשלב הזה לא הייתה לי עבודה והחלטתי לעשות 'דיל' עפ ה': אני ישקיע את זמני להקמת מיזם אינטרנטי להכרת המקדש והוא ידאג לי לפרנסה... וזה באמת מה שקרה. התחלתי לעבוד על המיזם ובסוף גם קיבלתי הצעת עבודה".
 
המיזם כולל אנימציות וסרטונים בנושא המקדש שנערכו כמעט בכל העולם. חלק מהאפליקציות באתר נבנו על-ידי אשר בעצמו, אך את הסיורים הוירטואלים באתר הוא ליקט מחומרים שנערכו כבר. "למשל את הסיור בבית ראשון מצאתי על הרשת וגילתי שמי שבנה אותו הוא גוי יפני שמתגורר בקנדה (שבנה גם סיור דומה לתיבת נוח). כשהסברתי לו שזה להכרת נושא המקדש, הוא התלהב ואמר לי "אם אתם רוצים לבנות את בית המקדש – כל החומר נועד לכם"".
 
● 

"איגדנו חומר רב באתר בנושא המקדש. יש שם חומרים מקצועיים של הרב מנחם מקובר ממכון המקדש, שמציגים את בית שני ואנשים מתרשמים מהם מאד. קיבלתי המון תגובות לאתר. אנשים כתבו שהם מתרגשים מאד לראות את בית המקדש בצורה מוחשית וויזואלית. אמנם זה לא משקף את האושר והגדולה של בית המקדש אבל זה נותן לאנשים לחוש ולהבין מה היה בבית המקדש. המטרה היא לפתוח לאנשים את הראש ולתת להם להבין על מה מדובר כשמתפללים כל יום על בנין בית המקדש והגאולה העתידה.
 
נושא הגאולה התחבר לאשר גם בלימודיו האקדמיים באוניברסיטה. במקרה או שלא הוא למד תואר במזרחנות על העולם הערבי. בין השאר למד שם על ההגעה של המאמינים הערבים למכה, שם גילה כיצד ניתן לשכן שני מיליון איש בעיר אחת: דבר שקישר וחיבר מיד להבדיל לעלייה לרגל לירושלים לה נזכה תיכף ומיד ממש.
 
הוא מקווה לקדם את דרך האתר את המודעות לנושא הגאולה ובנין את המקדש ולזכות לראות תיכף ומיד ממש את קיום הייעוד "שיבנה בית המקדש במהרה בימינו". 

המיזם פועל בכתובת http://www.beit-hamikdash.co.il שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:
1
צריך להזדעזע
אברהם שלמה שוקרון
| 2012-05-20 20:45:39
אוי לנו שכל המסעות שבאתרו יונקים מהברית החדשהאתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter