כב אלול התשע"ט (22.09.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
כולם עשו תשובה
אין בדורנו יהודי שלא חלף בראשו אי פעם הרהור תשובה, ולכן מבחינה זו אנו ראויים כבר להיגאל. בינתיים, ברגעים שנותרו עד להתגלות המשיח, עלינו להוסיף ולשפר את רמת התשובה, כל אחד בהתאם למעמדו ומצבו, ולהמשיך להתחזק באמונה ובציפייה.


|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש חשוון


הסוד של חשון: ההתחדשות
תפקידו של חודש חשון הוא לקשר ולחבר את העלייה הגדולה עם החיים הרגילים - ולאפשר לנו להכניס את הכוחות ששאבנו בה לעולם העשייה ● חודש חשון בראי תורת החסידות

שלום בער קרומבי
ז כסלו התשע"א (14.11.2010)

חב"ד
פעמים רבות אנו שואלים את עצמנו היכן הם אותם החוויות המרוממות שחווינו, במהלכם הרגשנו התעלות חסרת פשרות – שחשבנו נוכל שתימשך אל תוככי החיים, אך היא נגוזה ונעלמה.
 
התשובה לכך נעוצה בסדר שקבע הקדוש-ברוך-הוא בו חודש חשון - שפותח את השנה מיד אחרי חודש החגים אך שונה ממנו בתכלית. חודש תשרי מלא במועדים השמחים; לחודש חשון לעומתו יש שלושים יום ללא חג אחד לרפואה - ולא לחינם קראו לו בני ישראל "מר" חשון. מיד אחרי העלייה הגדולה - של החגים - מגיעה מה שנראית כירידה הגדולה ביותר, כשחודש חשון החד-גווני והאפור מפציע ואנו פוגשים את עצמנו שוב במקומות הרגילים והמוכרים של חיי היום-יום.
 
תורת החסידות מלמדת כי יש ללמוד מכל דבר המתרחש בעולמו של הבורא הוראה בעבודת ה'. כך גם לגבי השינוי והירידה ממרומי חודש תשרי אל ימי חשון האפורים. שכן את הכוח האמיתי לעלייה וההתרוממות שחווינו בחודש תשרי, נוכל לקבל בשתי ידיים ולהמשיך  לכל השנה כולה - רק אם נפגיש אותו מיד עם עבודת החיים היום-יומית ועולם המעשה – שם אנו פוגשים את עצנו באמת, כפי שאנו פועלים כשאין את החוויות יוצאות-הדופן.תפקידו של חודש חשון הוא לקשר ולחבר את העלייה הגדולה עם החיים הרגילים - ולאפשר לנו להכניס את הכוחות ששאבנו בה לעולם העשייה. זה הזמן בו מצד אחד אנו כבר עם שתי רגליים בתוך ה"עובדין דחול" של החיים - אך מאידך כשהחוויות הגדולות של חודש תשרי עדיין מהדהדות ופועמות בנו. 
 
החסידות מלמדת שכמו כל חוויה שאנו עוברים – שסופה להתבטל אם לא נקשר אותה מיד עם ההוויה והמציאות – כך גם חווית החגים וההתחדשות של תחילת השנה. יכול אדם לחוש את הקרבה והדביקות בראש-השנה, יום-כיפור ושמחת-תורה, אך כשיגיע  לאמצע השנה ימצא עצמו שוב 'תקוע' באמצע החיים, רחוק מאותם חוויות מרוממות, כשכל מה שהרגיש בהתרוממות הגדולה של חודש תשרי נראה לו רחוק ובלתי קשור למצב העכשווי. 
 
אולם אם יודע האדם לתרגם את העלייה מיד למעשה בפועל - ולהביא את האנרגיות הגדולות שמפעמים בו ישר אל המגרש האמיתי בו מתנהלים החיים - יש סיכוי גדול יותר שתהיה לעלייה שחווה השפעה גדולה יותר ואחיזה בדבר ממשי וכך תלווה אותו לאורך זמן.
 
זהו התפקדי שממלא חודש חשון שמסמל את החיים האפורים והסטטיים, אך דואג שהכוחות שקיבלנו בעלייה לא התמוססו בידינו לחינם, אלא יפגשו את הוויית העולם.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter