כב אלול התשע"ט (22.09.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
כולם עשו תשובה
אין בדורנו יהודי שלא חלף בראשו אי פעם הרהור תשובה, ולכן מבחינה זו אנו ראויים כבר להיגאל. בינתיים, ברגעים שנותרו עד להתגלות המשיח, עלינו להוסיף ולשפר את רמת התשובה, כל אחד בהתאם למעמדו ומצבו, ולהמשיך להתחזק באמונה ובציפייה.


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » כותבים לרבי » סיפורי ניסים


וטהר לבנו
לאחר שלושה חודשים שבו ההורים עם עידן לעריכת הבדיקות הנדרשות. בסיומן, שאל הרופא בהומור, מדוע בכלל הגיעו. "הצילומים מראים כי הלב שלם מכל מום!".

טז חשון התשע"ג (31.10.2012)

חב"ד
שמעון סוויסה, תושב המושב אמנון שבצפון הארץ, חווה נס מדהים. מופת שחשף בפניו את הכוח האלוקי הנמצא בסדרת הספרים 'איגרות קודש' של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. 
 
היה זה לאחר שבנו וכלתו של שמעון שיתפו אותו בבעיה רפואית מהותית שנצפתה בגופו של הנכד שאמור להיוולד לו. מדובר בנכד ראשון, וההתרגשות לקראת לידתו הייתה גדולה. פתאום, נחתה על ההורים בשורה מרתיעה: בדיקות גילו לרופאים כי העובר סובל מנקב באחד מחדרי הלב!
 
האמת הייתה, שהמום כשלעצמו ניתן לריפוי והוא לא היווה סיבה לחשש גדול. אלא שבנוסף למום, סבל העובר מתופעה נדירה בטבור, והצירוף בין שני הנתונים יצר מצב לא פשוט.
 
מומחים רפואיים המליצו לבני הזוג לבדוק את העובר בבדיקות נוספות, לוודא כי אינו סובל מבעיות ותסמונות נוספות. מדובר בבדיקות קצת מסוכנות, וההורים לא ידעו מה להחליט. ההערכה הרפואית הייתה כי בעוד שישה שבועות תתרחש לידה, ו"אז לא נוכל לעשות דברים שכעת עדיין ניתן לעשות", הסבירו להם הרופאים.
 
הלחץ והחששות עשו את שלהם. בני הזוג הסכימו לעריכת הבדיקה כעבור שבועיים, כלומר – כחודש לפני התאריך המשוער של הלידה. בהחלטה משותפת, הם נסעו יחד לכותל המערבי, להתפלל לפני הקדוש-ברוך-הוא כי יציל את פרי הבטן הראשון שלהם מכל מחלה וכל בעיה רפואית.
 
זה היה השלב בו עודכן שמעון, שכבר ידע כי הוא עומד להיות סבא, מעתידו הלא ברור של מי שעומד להיות נכדו בכורו. שמעון נזכר מיד בנס האישי שחווה דרך 'איגרות קודש' כמה שנים לפני כן. מבלי לפרט, בבעלותו הייתה חנות בחצור הגלילית ומדי יום שישי היו מגיעים אליו בחורי ישיבה מצפת, שזיכו באזור אנשים בהנחת תפילין. אצלו הם לא השתמשו בתפילין, כי הוא שומר מצוות, אבל תמיד חזרו לפניו אמרה על פרשת השבוע, וכך התפתחה ביניהם ידידות.
 
באחת הפעמים הרגיש שמעון בנוח לשתף אותם בבעיה לא פשוטה. הבחורים מיד הציעו לו לכתוב לרבי. "אנחנו ניקח את המכתב, ובישיבה – נכניס אותו, כשליחים שלך, לתוך כרך 'איגרות קודש'. עוד תראה, כי כמו אצל המונים שכבר חוו את התופעה המופלאה – תופיע בעמודים שיחפפו על מכתבך תשובה גם לפנייתך!"
 
מי שחזר לשמעון עם תשובתו של הרבי היה אחד מרבני הישיבה, הרב שלמה זלמן לבקיבקר. הרב הסביר לשמעון את תוכן התשובה ומה מדריכו הרבי כדי לזכות לברכה, שמעון מילא אחר ההדרכה ואכן זכה לישועה פלאית. גם כעת, אמר לעצמו, אתקשר אל הרב לבקיבקר ואבקש ממנו לכתוב עבורנו לרבי. אני בטוח כי נזכה לנס!
 
הרב לבקיבקר שמע משמעון את כל הפרטים, והבטיח לחזור אליו טלפונית לאחר שיכתוב לרבי, יניח את המכתב בתוך כרך 'איגרות קודש' ויפתח את הספר כדי לקרוא את תשובת הרבי.
 
כאשר חזר הרב לבקיבקר לשמעון, הייתה בפיו תשובה מעודדת. "ראשית, הרבי מברך מפורשות במזל טוב לרגל הלידה. שנית, הרבי מציין כי על-ידי הפצת מעיינות החסידות יסורו הספקות. אני מציע אפוא", הממליץ הרב לבקיבקר לשמעון, "כי בנך יקבל על עצמו לחלק מדי שבוע לפחות עשרה עלונים של חב"ד עם דברי חסידות על פרשת השבוע. על פי דברי הרבי, בכך יסורו הספקות וייחסך הצורך לערוך לעובר כל בדיקה נוספת".
 
בנו של שמעון וכלתו נדבקו באמונתו. הבן קיבל על עצמו לחלק עלונים ובמקביל, יצר קשר עם הרופאים המטפלים והודיע להם כי אין בכוונתם להגיע לבדיקות נוספות עד הלידה. הרופאים התפלאו. הם שבו והכינו אותו לתסריט מאוד לא מלבב. אולם אמונתו עמדה לו ולאשתו והם עמדו איתנים בהחלטתם.
 
כעבור שבועות ספורים נולד נכדו בכורו של שמעון, ילד חמוד וחינני, בריא ונקי מכל הפגמים שהרופאים ניסו לתלות בו. בעת השחרור, בישר הרופא בשמחה להורים כי הם יכולים לערוך את ברית המילה בזמן לא פקפוק. "אולם בעוד שלושה חודשים עליכם לחזור לכאן, כדי לערוך לילד בדיקות מקיפות בלב".
 
בעת הברית, שנחוגה ברוב פאר והדר, נקרא בישראל שמו של התינוק עידן.
 
לאחר שלושה חודשים שבו ההורים עם עידן לעריכת הבדיקות הנדרשות. בסיומן, שאל הרופא בהומור, מדוע בכלל הגיעו. "הצילומים מראים כי הלב שלם מכל מום!".
 
רבים מתושבי היישוב 'אמנון' נטלו חלק בסעודת הודיה שנערכה לנוכח הנס הגדול שארע לעידן. שמעון, הסב, התכבד לתאר את כל ההתרחשויות. "הרבי טיהר את לבו של עידן מכל מום ואת לבבותינו מכל חשש", חתם בקול נרגש.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter