כב אב התשע"ט (23.08.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
כולם עשו תשובה
אין בדורנו יהודי שלא חלף בראשו אי פעם הרהור תשובה, ולכן מבחינה זו אנו ראויים כבר להיגאל. בינתיים, ברגעים שנותרו עד להתגלות המשיח, עלינו להוסיף ולשפר את רמת התשובה, כל אחד בהתאם למעמדו ומצבו, ולהמשיך להתחזק באמונה ובציפייה.


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » כותבים לרבי » סיפורי ניסים


שלושה ניסים ועוד אחד
את החוויה הזו לא ישכח יוסי סוויסה כל ימי חייו. טיול בתורכיה שהתחיל נחמד והסתיים רע, בעטיה של תאונת דרכים קשה. יוסי נותר אחריה מדמם, שבור ופצוע אנושות, והוטס ארצה בבהילות, במצב קשה מאוד.

א אב התשע"ב (19.07.2012)

חב"ד
את החוויה הזו לא ישכח יוסי סוויסה כל ימי חייו. טיול בתורכיה שהתחיל נחמד והסתיים רע, בעטיה של תאונת דרכים קשה. יוסי נותר אחריה מדמם, שבור ופצוע אנושות, והוטס ארצה בבהילות, במצב קשה מאוד.
 
בסדרת ניתוחים מסובכים הושתלו בגופו של יוסי – באגן וברגליים – פלטינות וברגים שונים. הבעיה העיקרית הייתה בצד השמאלי – השברים שם לא התאחו בשלמות, והרופאים לא היו אופטימיים בלשון המעטה. יוסי התאמן על שימוש בקביים, שהפכו לחלק בלתי נפרד ממנו.
 
במצב כזה מצא את יוסי הרב הרצל בורוכוב, חסיד חב"ד מרחובות. יוסי הוא אחד מהבעלים של מוסך 'סגנון' שבאזור התעשייה ברחובות. היה זה ארבעה חודשים לאחר התאונה העגומה. הרב בורוכוב הסתובב באזור והציע לסוחרים להניח תפילין, וכאשר יוסי נעמד להניח תפילין זיהה הרב בורוכוב את יציבתו הכושלת. "העיקר שאני חי. גם זה נס", הצליח יוסי להעלות חיוך על פניו, כאשר סיים לספר את סיפורו העגום.
 
לכל מקום שהרב בורוכוב הולך, הוא לוקח עמו כרך של 'איגרות קודש', כפי שנקראת סדרת המכתבים המודפסים של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. "בוודאי שמעת על הרבי, נכון?", שאל-קבע הרב בורוכוב. יוסי הנהן בראשו. "כאן ועכשיו אתה תכתוב לרבי את סיפורך ותבקש ממנו ברכה לרפואה על טבעית. כדי שהנס יחול עליך, כדאי שתקבל על עצמך החלטה טובה בתחום שמירת המצוות. הרבי מסביר כי כך עושים 'כלי', שבו תשרה ברכת השם".
 
יוסי נסחף באמונתו הבלתי מתפשרת של הרב בורוכוב והתלהב מהעניין. בהמלצת הרב בורוכוב, קיבל על עצמו להניח תפילין מדי יום ולתרום צדקה למוסדות חב"ד, כתב על כך לרבי וביקש ברכה לשיקום מהיר. הוא היה סקרן לראות איזו ברכה תופיע בעמוד שבו יכניס את פנייתו לרבי.
 
המכתב נתחב לכרך יג בעמוד שצד. וכך הופיע שם:
 
במענה על מכתבו מיום חמישי, שבו כותב על דבר תאונת דרך שאירעה לו לא עלינו ולא עליכם, ואזכירו על הציון הקדוש (מקום קבורתו של האדמו"ר הקודם מליובאוויטש)... אשר הכול יסתיים בכי טוב, ומכאן ולהבא לא ידע מצער ועגמת נפש חס ושלום.
 
מהנכון היה שלהבא יחזיק בהקאר (מכונית) שלו סידור, תהלים וגם תניא, ומה טוב איזה חוברות בענייני יהדות בשפת המדינה. ומדי נוסעו יחפש הזדמנויות להנאות (לההנות) בתוכן חוברות אלו או גם בחוברות עצמן את אלו שנפגש עימהן, שעל ידם יתבסס בהם בענייני יהדות. וכשעומד לנוח ומפסיק נסיעתו, יאמר קאפיטל (פרק) תהלים או ילמד איזה שורות מאחד הספרים הנ"ל, אשר על-ידי כל זה תיעשינה נסיעותיו שליחות של מצווה...
 
ליוסי היו תפילין משלו, והרב בורוכוב המליץ לו למסור אותן וגם את המזוזות הקבועות בפתחי ביתו לבדיקה. הבדיקה גילתה כי אלו כאלו פסולות, ויוסי מיהר לרכוש תפילין ומזוזות חדשות ומהודרות.
 
ואמנם, הנס לא איחר להופיע. היה זה בדיוק חג הפורים. הרב בורוכוב הגיע למוסך 'סגנון' כדי להעניק ליוסי ולשותפו משלוח מנות, והמחזה שהתגלה לפניו גרם לו לשפשף עיניים: יוסי התרוצץ בין הרכבים ללא קביים...
 
יוסי ראה את הרב בורוכוב וקרב אליו בעיניים נוצצות: "אתה רואה, ברכת הרבי התקיימה!".
 
בדיעבד, התגלה לרב בורוכוב כי הוא לא הראשון שיצר את הקשר של יוסי עם הרבי. היה זה בעת ביקור אחר במוסך. הרב בורוכוב ראה במשרד ילד בן שמונה, שיוסי הכיר לו בגאווה כבנו בכורו. "הוא וגם הבת שנולדה לנו לפני שנה, הגיעו לעולם בזכות הרבי".
 
מסתבר, שבמשך כמה וכמה שנים לא זכו יוסי ואשתו להתברך בילדים. הם כיתתו רגליים בין רופאים מומחים, השתמשו בסגולות שקיבלו ממקובלים שונים, ועדיין בוששה ישועתם להופיע. מכר שלהם, חסיד חב"ד, עודד אותם לכתוב לרבי וכך עשו. הם זכו לקבל את ברכת הרבי וכך נולד בנם הבכור.
 
לאחר כמה שנים, רצו יוסי ואשתו ילד נוסף. הרופאים עמם היו בקשר, טענו שעדיין קיימת אצלם אותה בעיה שהייתה לפני שנולד בנם הבכור ולא ידעו בדיוק כיצד לעזור להם. כעת, יוסי ואשתו כבר ידעו את הכתובת. הם שבו ופנו לרבי, קיבלו את ברכתו – וכך נולדה הבת.
 
שלושה ניסים התרחשו למשפחת סוויסה, אך בזאת לא אמרו די. באחת ההזדמנויות, בשלב שהרב בורוכוב הרגיש מספיק פתוח עם יוסי, הוא שלף מתיקו דף לבן וכרך 'איגרות קודש'.
 
"מה עכשיו?", שאל יוסי.
 
"אני חושב שהגיע הזמן לבקש מהרבי ברכה לילד נוסף", השיב הרב בורוכוב בטון הכי פשטני.
 
יוסי לא היה בטוח ששמע טוב. "מה אתה מתכוון?", התקשה לעכל את 'תוכניתו' של הרב בורוכוב.
 
"פשוט מאוד. אתה מחייג כעת לאשתך, מקבל ממנה הסכמה להחלטה משותפת לשמור את מצוות הטהרה של הבית היהודי, כותב על כך לרבי – ומבקש ברכה לילד נוסף"...
 
לאחר עשרה חודשים נולד למשפחת סוויסה ילדם השלישי, בן חמוד וחביב.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter