כב אלול התשע"ט (22.09.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
כולם עשו תשובה
אין בדורנו יהודי שלא חלף בראשו אי פעם הרהור תשובה, ולכן מבחינה זו אנו ראויים כבר להיגאל. בינתיים, ברגעים שנותרו עד להתגלות המשיח, עלינו להוסיף ולשפר את רמת התשובה, כל אחד בהתאם למעמדו ומצבו, ולהמשיך להתחזק באמונה ובציפייה.


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » כותבים לרבי » סיפורי ניסים


פיתרון התעלומה
כאשר הגיעה סוף סוף ועדת המומחים, הם מצאו בבדיקתם כי המקווה אכן מהודרת, אך יש לשפר כמה וכמה פרטים – בדיוק כפי שהבין השליח ממכתבו של הרבי. 

יט אייר התשע"א (23.05.2011)

חב"ד

בני הזוג הביטו זה בזה, מנסים לפתור יחד את פשר החידה שלפניהם. השניים משמשים כשלוחים של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח בשכונה גדולה באחת הערים המרכזיות בישראל. השליח ורעייתו נוהגים לכתוב בתכיפות גבוהה דוחות מפעילויותיהם הברוכות ולהכניס את הדוחות אל תוך כרך של 'איגרות קודש'.
 
'איגרות-קודש' הוא שמה של סדרת כרכים המכילה אלפים ממכתבי הרבי בכל תחומי החיים. על סמך דברי הרבי עצמו, נוהגים חסידים היום לכתוב מכתבים לרבי, להכניסם בין דפיו של אחד מספריו – וכך להתברך. בחלק ניכר מהפעמים גם מוצאים באורח פלא, בעמודים החופפים על המכתב שהוכנס, התייחסות מנחה מהרבי לנושא עליו כתבו.
 
דרכם של אותם שליחים היא לפתוח את הספר בעמודים שביניהם הונח מכתבם, ולמצוא בהם הוראות להמשך פעילויותיהם. בכל הפעמים האחרונות שהכניסו דוח כזה לרבי, נפתח להם הספר בעמודים שיש בהם התייחסות ללידה. חלקם, לקראת לידה ממשמשת ובאה, וחלקם – ברכות בעקבות לידה.
 
בנוסף לכך, סיגלו לעצמם בני הזוג מנהג יפה, ללמוד יחד מדי ערב מכתב מתוך 'איגרות קודש'. הם בוחרים כרך באקראי, פותחים וקוראים מכתב או שניים. ולאחרונה, רבים מאוד מהמכתבים שנפתחו להם, עוסקים גם הם בלידות.
 
"לא נראה לי כי הרבי מבשר לנו על לידה קרובה במשפחתנו", אמרה השליחה לבעלה. "הקטנה שלנו בת שלושה חודשים בסך הכול, ובכלל – אין לי את התחושות הטבעיות האופייניות להיריון".
 
"אז מה כן?", תהה השליח בקול. "אל מה ירמזו מכתבי הרבי?".
 
"לא יודעת", משכה השליחה בכתפיה. "ממש לא יודעת".
 
לאחר שחלפו כמה חודשים בהם המשיכו השליח והשליחה לפתוח וללמוד בספרי 'איגרות קודש',  ושוב ושוב נקרו לפניהם מכתבים העוסקים בלידה – החליט השליח להתייעץ בנידון עם רבו ומורו. 'המשפיע' שלו, כפי שמכונה המדריך הרוחני בעגה החב"דית (הרבי קורא לכל יהודי להתייעץ בקביעות עם מי שבוחר לעצמו כ'משפיע', במיוחד בתחומים של עבודת-השם, ובכך לקיים את הוראת המשנה "עשה לך רב" – במובן של מדריך בחיים).
 
אותו רב, חסיד מבוגר, הקשיב לדברי השליח בעיניים נבונות, הרהר כמה רגעים ואמר: "בדיוק בימים אלה הזדמן לי לקרוא סיפור מרגש על בני זוג עקרים שזכו להפוך להורים בזכות טבילה במקווה טהרה. ייתכן כי הרבי מכוון אתכם לוודא את כשרות המקווה בשכונתכם ואת רמת ההידורים הנשמרת בו".
 
השליח שמע ופנה לבירור מקיף בעניין. בשכונתם פעלה מקווה כשרה, שאף עמדה בדרישות של מנהגי חב"ד, אולם בעקבות דברי רבו, החליט השליח להביא למקום ועדת מומחים, שתבדוק בקפדנות ותאשרר שאכן הכול בסדר.
 
כאשר בישר על כך לרבי במכתב שהוכנס ל'איגרות קודש', קיבל מענה ישיר שמתייחס למקוואות. בכלל, מאז שהחל לעסוק במקווה, חדלו הוא ורעייתו לקבל מהרבי התייחסויות ללידה ובמקומן קיבלו התייחסויות לנושא מקוואות טהרה והטבילה בהם. אחת מאותן התייחסויות שקיבלו, מופיעה בכרך ז עמוד רעז:
 
ובמה שכתב במכתבו אודות תיקון המקוה... כיון שבמקוה מקפידים לצאת (ידי חובת) כל כמה דיעות שאפשר, ולכן עלול שבשינוי איזה פרט שיהיה... אפשר שלאחר העיון ימצאו גם בזה חילוק, וידוע אשר הלכות מקוואות הם מסובכים במאד ודיעות מדיעות שונות על כל פרט ופרט.
 
וזהו נוסף על הטעם שאם אחד ישנה באופן כזה – הרי האחד ישנה באופן אחר, ואין כדאי להיות המתחיל בענינים כאלו. ותקותי חזקה שבהשתדלות המתאימה יוכלו לעשות התיקון...   
 
השליח הבין כי כנראה קיים צורך לחולל שינויים משפרים בפרטים מסוימים במקווה. הוא לחץ על הגורמים המתאימים במועצה הדתית להביא למקום ועדת מומחים, אלא שכמו בכל מקום בארץ – הביורוקרטיה חגגה, והזמן נמשך ונמשך מבלי שנפעל דבר.
 
בינתיים, הכניס השליח גם את הבלנית המקומית בסוד העניינים. הבלנית, גם היא חסידת חב"ד, כתבה גם היא לרבי וביקשה ברכה לפעילותם. התשובה שנפתחה לה הייתה – אותה תשובה. בכרך ז עמוד רעז...
 
כאשר הגיעה סוף סוף ועדת המומחים, הם מצאו בבדיקתם כי המקווה אכן מהודרת, אך יש לשפר כמה וכמה פרטים – בדיוק כפי שהבין השליח ממכתבו של הרבי.
 
לפני כמה חודשים הסתיים ביצועם של כל השיפורים, ומאז – חדלו השליח והשליחה לקבל מכתבים שעוסקים בנושא המקווה. 

אי-אפשר לסיים את הסיפור מבלי לציין סגירת מעגל: בשבועות אלה עומדים השליח והשליחה לחבוק ילד נוסף. ולא רק הם: שני זוגות נוספים מקהילתם, שמזה שנים רבות נשואים ולא זכו ללדת – התברכו ונפקדו גם הם במהלך הפעילות לשיפור רמת ההידור של המקווה. 
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter