כב אב התשע"ט (23.08.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
כולם עשו תשובה
אין בדורנו יהודי שלא חלף בראשו אי פעם הרהור תשובה, ולכן מבחינה זו אנו ראויים כבר להיגאל. בינתיים, ברגעים שנותרו עד להתגלות המשיח, עלינו להוסיף ולשפר את רמת התשובה, כל אחד בהתאם למעמדו ומצבו, ולהמשיך להתחזק באמונה ובציפייה.


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » כותבים לרבי » סיפורי ניסים


ברכה עד קצה העולם
הבן כתב כי איבד את הטעם לחיות. הוא מואס בחייו. ההורים המתוסכלים לא ידעו את נפשם. הפחד מפני האפשרות שהבן ישלח יד בנפשו הוציא אותם מדעתם. במיוחד לנוכח חוסר האונים שלהם לעזור לו. את התחושות הללו העביר האב בשיחת טלפון לידיד-אמת שלו, הרב יעקב בן-ארי. 

כא טבת התשע"א (28.12.2010)

איי וואווה. סביר להניח כי רובם ככולם של הקוראים לא היו שם. אם בכלל שמעו על קיומם. מדובר באיים נידחים בקצה העולם, אי שם בין אוסטרליה לניו-זילנד, שכדי להגיע אליהם צריכים סיבה טובה באמת.
 
אחד מהאנשים שהגיעו לשם הוא בן של מזכיר קיבוץ בנפת ימת כינרת. לא ברור מדוע רגליו הוליכו אותו דווקא לחור ההוא. מה שכן ברור הוא שהשהייה במקום לא הטיבה אתו. ממכתבים ששלח להוריו נשקף דיכאון עמוק. כל מכתב כזה גרם ללבם של ההורים להחסיר יותר מפעימה אחת.
 
אחד מהמכתבים הלחיצם במיוחד. הבן כתב כי איבד את הטעם לחיות. הוא מואס בחייו. ההורים המתוסכלים לא ידעו את נפשם. הפחד מפני האפשרות שהבן ישלח יד בנפשו הוציא אותם מדעתם. במיוחד לנוכח חוסר האונים שלהם לעזור לו. את התחושות הללו העביר האב בשיחת טלפון לידיד-אמת שלו, הרב יעקב בן-ארי.
 
הרב בן-ארי משמש כשליח הרבי מליובאוויטש מלך המשיח לקיבוצים. במסגרת תפקידו נפגש רבות באותו מזכיר ובין השניים נוצר קשר ידידותי. "יש לך אולי רעיון איך אנחנו יכולים לעזור לבן שלנו?", סערה רוחו של האב האומלל.
 
"אני בא אליכם", אמר הרב בן-ארי. איך בדיוק יינצל הבן מהמצב הנורא בו נמצא גם הוא לא ידע. אבל הוא רצה שההורים יכתבו לרבי. הוא עלה אפוא על מכוניתו והגיע לביתם בקיבוץ כשהוא מצויד בכרך 'איגרות קודש'.
 
'איגרות-קודש' הוא שמה של סדרת כרכים המכילים אלפים ממכתבי הרבי בכל תחומי החיים. על בסיס דברי הרבי עצמו, נוהגים חסידים להפנות בקשות ושאלות אל הרבי דרך ספריו. כותבים מכתב, מכניסים אותו אל בין דפיו של הספר, וכך מתברכים. בחלק ניכר מהפעמים גם מוצאים באורח פלא, בעמודים החופפים על המכתב שהוכנס, התייחסות מנחה מהרבי לנושא המבוקש.
 
בהנחיית הרב בן-ארי, כתב מזכיר הקיבוץ לרבי את תמצית הסיפור של הבן וביקש ברכה להצלתו. הוא גם הוסיף, על פי הצעת הרב בן-ארי, החלטה טובה שלו ושל רעייתו בתחום היהדות, כדי להיות ראויים יותר לברכת הרבי.
 
לאחר שהניחו את מכתבם בין דפי הספר, פתחו את הספר ומצאו בעמודים החופפים למכתב מענה של הרבי לאדם המודאג מכך שבנו רוצה לעזוב את לימודיו בישיבה בארץ ישראל ולשוב לבית בארצות הברית. הרבי מרגיע את האב כי אל לו להיות מודאג. הבן יישאר בארץ ישראל וישלים את לימודיו.
 
המסר שעלה מהשורות היה ברור. הרב בן-ארי קרץ לאב באומרו: "נראה כי לא רק שהכול יהיה בסדר עם הבן, אלא שהוא גם ילך ללמוד בישיבה"...
 
באותו מכתב המליץ הרבי על בדיקת התפילין והמזוזות. בביתו של המזכיר נמצאה מזוזה אחת בלבד והיא הייתה פסולה. בעקבות תשובת הרבי, נקבעו בכל פתחי הבית, החיצוניים והפנימיים, מזוזות חדשות ומהודרות.
 
כעבור מספר ימים נודע להורים כי בקיבוץ איילת השחר מתגורר אדם בשם חירות לפיד, שכל עיסוקו הוא לשחרר ישראלים שנקלעו לדיכאונות או להסתבכויות משפטיות במדינות רחוקות. האב התקשר אל האיש, סיפר לו את סיפורו של הבן וכבר באותו יום רכש האיש כרטיס טיסה לאותם איים.
 
למרות שלא הייתה בידו כתובת מדויקת, הצליח חירות למצוא במהירות את הבן. הוא שוחח עמו והתרשם כי מצבו הנפשי לא נורא. הבן גם אמר כי בדעתו לחזור בעוד שבועות מספר לישראל. חירות התקשר לאב, העביר לו את התרשמותו והרגיע אותו.
 
כמה שעות לאחר שעלה חירות על מטוס בדרכו לישראל, התקשר הטלפון בביתו של האב הקיבוצניק. על הקו היה פסיכיאטר שהחליט לצאת לנופש דווקא באיי וואווה. הוא פגש שם את הבן והחליף עמו כמה מילים, ובשונה מחירות, התרשמותו המקצועית הייתה כי הבן עשוי לשלוח יד בנפשו. מתוך אכפתיות לגורלו, התקשר הפסיכיאטר לאב שבקיבוץ, והמליץ להחזיר את הבן בדחיפות לישראל.
 
האב יצר קשר עם חירות מיד כאשר נחת בארץ וסיפר לו את דברי הפסיכיאטר. "מה אנחנו עושים? אתה חייב להציל את הבן שלי?".
 
חירות נהג באצילות של ממש. בתוך שעות ספורות רכש כרטיס טיסה נוסף לאיי וואווה, במטרה לחזור ארצה עם הבן המדוכדך. הפעם ידע בדיוק היכן למצוא אותו. לאחר שיחה נוקבת שנמשכה כמה שעות, הצליח חירות לשכנע את הבן להתלוות עמו חזרה לארץ ישראל.
 
כאשר הגיע הבן לבית הוריו, הם חשבו לאשפזו בבית רפואה פסיכיאטרי. אולם הבן ביטל את תוכניתם. "אני מעדיף ללכת ללמוד בישיבה", המם את הוריו...
 
לאחר חודשיים הגשים הבן את רצונו וכיום הוא בחור ישיבה המקפיד על קלה כבחמורה.
 
בהזדמנות, יצא לרב בן-ארי להיפגש עם חירות לפיד. הוא ביקש לשמוע ממנו מה הסיפור הכי מדהים שאירע לו במסגרת התפקיד שנטל על עצמו. חירות בחר בסיפור – שהתרחש באיי וואווה... "אין לי מושג איך מצאתי את הבחור בין כל האיים. זה נס אמיתי".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter