כב אב התשע"ט (23.08.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
כולם עשו תשובה
אין בדורנו יהודי שלא חלף בראשו אי פעם הרהור תשובה, ולכן מבחינה זו אנו ראויים כבר להיגאל. בינתיים, ברגעים שנותרו עד להתגלות המשיח, עלינו להוסיף ולשפר את רמת התשובה, כל אחד בהתאם למעמדו ומצבו, ולהמשיך להתחזק באמונה ובציפייה.


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » כותבים לרבי » סיפורי ניסים


"אין מזרזין אלא למזורזין"
“נפעמתי מהמכתב. דרך הלחצן שעל-יד מיטתי קראתי לרופא התורן שהיה באותו עת במחלקה והודעתי לו על מבוקשי. כשהרופא התעניין לפשר השינוי שחל לפתע בהחלטתי, סיפרתי לו על התשובה שקיבלתי מהרבי דרך ה’אגרות קודש’. “אם זה הרבי מליובאוויטש אין ספק שצריך לציית” - הפטיר לעברי - ומיהר לעבר דלפק הקבלה בכדי לסדר לי תור מזורז”

נתן אברהם
ה תשרי התשע"א (13.09.2010)

הרה”ח חביב ביטון, מתגורר כבר שנים רבות בכפר חב”ד. הלה איש חינוך וותיק ומנוסה, חסיד המקפיד על קלה כבחמורה. אישיותו המלבבת לצד דאגתו האמיתית והתמידית לכל אחד מחניכיו הקנו לו שם של כבוד בין ידידיו וחבריו הרבים. 

לאחר התלבטות החליט לספר ל’בית משיח’ את המופת האישי אותו חווה ימים ספורים בלבד לפני תשעה באב השנה. 

“עברי הרפואי נקי למדי, מעולם לא סבלתי מבעיה רפואית כלשהי, כך שבוודאי לא יכולתי לצפות את שקרה. 

“הכל החל ביום רביעי בשעות הערב - כשבוע ימים לפני תשעה באב, כשהרגשתי לפתע לחץ חזק בחזה. חשבתי לתומי שהלחץ הגיע בשל התקררות שבאה בעקבות ישיבה ממושכת מול המזגן. למחרת ביום חמישי, כשראיתי שמתווסף לכך קשיי נשימה טורדניים, פניתי לקופת חולים. לאחר בדיקת א.ק.ג. הפנו אותי בדחיפות למרכז הרפואי אסף הרופא. 

“בשל מצבי, הובהלתי במהירות למחלקת טיפול נמרץ, שם, קבעו הרופאים שמדובר בהתקף לב, ואמרו לי שאצטרך לעבור צינתור במהירות האפשרית. 

“חששתי מאד מהניתוח, מה גם שבשולחן ערוך נכתב שאלו הימים קשים לישראל. בקשתי מן הרופא לדחות את מועד הניתוח עד אשר נכתוב על כך לרבי. הרופא כיבד את החלטתי, וביקש שאעשה זאת בזריזות כיוון שהזמן משחק לרעתי. 

“מיהרתי והודעתי לאחד מבני משפחתי. הלה לא איבד זמן יקר, נטל עט ודף וגולל בכתב את מצבי, כשסיים שלף מן הספרייה את אחד מספרי האגרות קודש והכניס את המכתב לתוכו. 

המכתב שנפתח היה בכרך י”ט עמ’ שע”ב: 

ב”ה 

בין המצרים. יהפכו לששון בלי מצרים. 

ה’תש”כ ברוקלין נ.י. 

שלום וברכה... 

..ומעניין לעניין באותו עניין, אף שלדכוותי - בטח אין צורך בפניה מיוחדת, אבל כיוון שנצטווינו אין מזרזין אלא למזורזין ותלמידי חכמים צריכים חיזוק... 

“במקביל ממש פנתה אשתי שהייתה מודאגת לרב מרדכי אשכנזי רבה של כפר חב”ד, ושאלה את דעתו בנושא, הרב פסל את האפשרות לדחות את הניתוח וצידד בעשיית הצנתור במהירות האפשרית. 

“נפעמתי מהמכתב. דרך הלחצן שעל-יד מיטתי קראתי לרופא התורן שהיה באותו עת במחלקה והודעתי לו על מבוקשי. כשהרופא התעניין לפשר השינוי שחל לפתע בהחלטתי, סיפרתי לו על התשובה שקיבלתי מהרבי דרך ה’אגרות קודש’. “אם זה הרבי מליובאוויטש אין ספק שצריך לציית” - הפטיר לעברי - ומיהר לעבר דלפק הקבלה בכדי לסדר לי תור מזורז. 

“מאמציו נשאו פרי והוא הצליח לסדר לי תור כבר למחרת בשעות הבוקר המוקדמות. היה זה יום חמישי, הוכנסתי לחדר הצנתורים, פנימית ב’ - מחלקת לב. בחדר נכחו מנתח ותיק לצד מתלמד, אלה לפני שהתחילו את עבודתם ערכו לי סדרת צילומים קפדנית תוך שאני צופה כל העת דרך שלושה מסכי וידאו שעמדו מולי. 

“כשסיימו את עבודתם פנה אלי המנתח ואמר: ‘יש לי שתי בשורות לבשר לך-האחת, שגילינו אצלך סתימה באחת מצינורות הדם אל הלב. השנייה: למזלך האבחנה שלך נעשית כעת בחדר הניתוחים, ומיד נערוך לך פעולת צנתור שתשחרר את אותה סתימה’. 

“הסכמתי והצינתור בוצע. דקות אחרי שהתאוששתי, הגיע לחדרי הרופא ובישר לי על הצלחת הצינתור. לפני שיצא גילה את אוזני על הנס הגדול שהיה לי. ‘אם ח”ו הצנתור היה מתעכב בעוד מספר שעות, הנזק שהיה נגרם ללב היה בלתי הפיך’... 

את סיפורו הוא מסיים כשהוא נאנח קלות, “כך חיי ניצלו בזכות ברכתו הקדושה של הרבי, שדחף אותי לעניין במהירות “ואין מזרזין אלא למזורזין...”.   שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter