כב אב התשע"ט (23.08.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
כולם עשו תשובה
אין בדורנו יהודי שלא חלף בראשו אי פעם הרהור תשובה, ולכן מבחינה זו אנו ראויים כבר להיגאל. בינתיים, ברגעים שנותרו עד להתגלות המשיח, עלינו להוסיף ולשפר את רמת התשובה, כל אחד בהתאם למעמדו ומצבו, ולהמשיך להתחזק באמונה ובציפייה.


|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » ראש השנה » מבט לעומק


להמליך בכל שנה מחדש
ראש-השנה הוא יום-ההולדת של האנושות, ולכן הוא מוקדש להחיות בנו את התודעה, לשם מה נולדנו והגענו לעולם: כדי לקבל עול מלכות שמים ולתת לכך ביטוי בהתנהגות בפועל

כו אלול התשע"ג (01.09.2013)

חב"ד
כאשר תשקע השמש ביום רביעי הקרוב, יימלאו בתי-הכנסת בכל העולם במתפללים, הרבה יותר מאשר בימים אחרים. ראש-השנה הוא יום שמרטיט נימים חבויים בלבבות יהודיים רבים.
 
מה באמת קורה בראש-השנה? – ביום זה אנו שבים ומכתירים את הקדוש-ברוך-הוא למלך עלינו ועל כל העולם. אנו נושאים תפילות העוסקות בהיבטים השונים של המלוכה האלוקית בעולם, וכיאה למעמד של המלכה, אנו מלווים את התפילות בתקיעות ותרועות.
 
ואמנם למה? לשם מה זקוק הקדוש-ברוך-הוא לעניין כזה? האם היותו מלך העולם תלויה בהסכמתנו?
 
במיוחד תמוהה החזרה על ההכתרה מדי שנה בשנה. מילא אילו היינו רק מציינים את היות היום יום-ההכתרה לפני כך וכך שנים. אבל זה לא כך. אנו ממש עורכים בכל שנה הכתרה מחדש, כפי שמסבירים חז"ל את משמעותו של היום. מה, אפוא, הצורך בכך?
 
*
 
התשובה טמונה בעיתוי בו נקבע לקיים את ההכתרה השנתית – א' בתשרי – היום בו נברא האדם. עובדה זו מלמדת, כי ייעודה של ההמלכה האלוקית היא שהאדם ירגיש שיש לו מלך. להביאו למודעות גבוהה לכך שהוא נתון למרות עליונה.
 
כל הסיבה שנבראנו והגענו לעולם היא כדי להכיר ליקום את ריבונו, עד כדי שתהיה לנוכחות האלוקית שקיפות מוחלטת. כמו שאכן עשה אדם הראשון ביום שנברא – בראש-השנה הראשון – עת פנה לכל הברואים והיצורים שבתבל בקריאה: "בואו נשתחווה... לפני השם עושנו". הוא אמר להם, כי יש מי שברא את כולנו וכל קיומנו תלוי בו, ולפיכך מן הראוי לשעבד את כל מהותנו אליו ולרתום אותה למילוי רצונו. ועל הרעיון הזה אנו בעצם חוזרים מדי שנה.
 
ראש-השנה הוא יום-ההולדת של האנושות, ולכן הוא מוקדש להחיות בנו את התודעה, לשם מה נולדנו והגענו לעולם: כדי לקבל עול מלכות שמים ולתת לכך ביטוי בהתנהגות בפועל – ובכך להביא לגילוי מלכותו עלינו.
 
בכל יום אנו מקבלים על עצמנו עול מלכות שמים – כאשר אנו מקיימים את מצוות קריאת-שמע ואומרים: "שמע ישראל, השם אלוקינו, השם אחד". אבל ביום-הולדתה של הווייתנו האנושית, חובקת קבלת המלכות את כל היום כולו. אחת לשנה, אנו מעניקים לקבלת-העול שלנו משנה-תוקף ועומק ייחודי, במטרה שנוסיף להפנים את משמעותו בחיי היום-יום.
 
*
 
במבט לאחור, האם אנו יכולים לומר לעצמנו כי 5773 השנים שמאחורי האנושות עשו את שלהן ואמנם הגיעה הנוכחות האלוקית לשקיפות מוחלטת?
 
התשובה היא, שאת מלוא יפעת הנוכחות האלוקית נרגיש רק כאשר ייכון שלטון המלוכה האלוקי של מלך המשיח – הרבי מליובאוויטש – בגאולה השלמה. כל עוד לא באה הגאולה, אנחנו רק מפתחים מודעות לנוכחות האלוקית ומזהים אותה מבעד למסכי הטבע ומבעד לאיתותים הולכים ומתגברים שהבורא מספק לנו, וכאשר המשיח יתגלה – נגיע לאותה שקיפות מיוחלת.
 
בזמן הגלות, התחושה שלנו בעת קבלת מלכותו של הקדוש-ברוך-הוא מדי ראש-השנה היא כאין וכאפס לעומת מה שנחוש בעתיד הקרוב. אז, כאשר תתגשם בשלמות התפילה: "מלוך על העולם כולו בכבודך... ויבין כל יצור כי אתה יצרתו", נחוש באמת את המלוכה האלוקית בכל איברינו וגידינו – ולזאת אנו מייחלים ומצפים בכל רגע.
 
שנה טובה ומתוקה, שנת גאולה וישועה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter