ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לצחוק וגם לבכות
שיתוף פעולה בין חוקרי הטכניון לבין צוות מחקר בינלאומי מצאו כי תרופה חדשה בשם נוירודקס מקלה באופן ניכר על חולים הלוקים בפרצי צחוק ובכי בלתי נשלטים – שני מאפיינים מוכרים במגוון מצבים ומחלות נוירולוגיות כמו לאחר חבלת ראש, אירוע מוחי או בטרשת נפוצה.

כד תמוז התש"ע (06.07.2010)

שיתוף פעולה בין חוקרי הטכניון לבין צוות מחקר בינלאומי מצאו כי תרופה חדשה בשם נוירודקס מקלה באופן ניכר על חולים הלוקים בפרצי צחוק ובכי בלתי נשלטים – שני מאפיינים מוכרים במגוון מצבים ומחלות נוירולוגיות כמו לאחר חבלת ראש, אירוע מוחי או בטרשת נפוצה.
 
בניסוי קליני רב מרכזי (בין לאומי) אשר הסתיים לאחרונה ותוצאותיו פורסמו בירחון Annals-of-neurology, הוכח כי כדור נוירודקס אחד ביום הביא להקלה בולטת ולשיפור משמעותי באיכות חייהם של החולים. מצפים כי הרשויות האמריקאיות תאשרנה בקרוב את השימוש בתרופה.
 
בניגוד לנסיבות הטרגיות בהן מופיעים סימפטומים קשים אלה, כולנו צפויים בקרוב מאוד לתופעות צחוק ובכי – אך מסוג אחר לגמרי. הם יבטאו מצב נוירולוגי ונפשי אופטימאלי, ויקיפו את אוכלוסיית כל בני האדם בכל רחבי העולם.
 
ההתנהגויות הללו מתוארות בדברי הנביאים כמאפיינות של הרגעים הראשונים של מצב עולמי וקוסמי חדש שישתלט ברגע אחד על הבריאה כולה. ההפתעה מההיפוך העצום תתבטא במצב נפשי של התרגשות עזה שתאחז בכל באי תבל בעת ובעונה אחת, ומגוון התגובות למצב הנפשי הסוער של אותם רגעים ינוע בין בכי לבין שמחה.
 
מחד גיסא: "בשוב השם את שיבת ציון היינו כחולמים" (הלם, שמיתרגם לתחושה דמוית חלום, משהו בנוסח 'לא יכול להיות שזה קורה, זה בוודאי חלום'); "אז יימלא שחוק פינו ולשוננו רינה" (צחוק מלא ושירה ללא כל חשבון או קורטוב של רגש אחר הבולם את האושר ומפחית משלמותה של השמחה או מעוצמת הצחוק). ומאידך גיסא: "בבכי יבואו ובתחנונים אובילם".
 
משהו משמחה עצומה זו אפשר להתחיל לחוות כבר עתה. האנרגיות כבר נמצאות בעולם, משום שההתרחשות שיוצרת אותן – התגלות מציאותו של משיח – כבר החלה. כך על פי עדותו של הרבי מליובאוויטש – מלך המשיח עצמו. ככל שנרבה במילוי הוראותיו לזירוז הגאולה – כמו לחיות את הגאולה, ללמוד ולבקש עליה ועל מלך המשיח, להרבות בצדקה ובאהבת ישראל – נחזק את המערכות הגשמיות והרוחניות שלנו לקראת הרגע הגדול. זה שתארו חז"ל במילים: "ושמחת עולם על ראשם".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter