כג אלול התשע"ט (23.09.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
כולם עשו תשובה
אין בדורנו יהודי שלא חלף בראשו אי פעם הרהור תשובה, ולכן מבחינה זו אנו ראויים כבר להיגאל. בינתיים, ברגעים שנותרו עד להתגלות המשיח, עלינו להוסיף ולשפר את רמת התשובה, כל אחד בהתאם למעמדו ומצבו, ולהמשיך להתחזק באמונה ובציפייה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


ממה צריך לפחד
יראת-שמים היא האוצר האמתי, שכל אחד אחראי בעצמו על מידת ביטויו. יראת-שמים היא התנאי המוקדם לכל התקדמות רוחנית. בלעדיה – יכול אדם להגיע להישגים שכליים, אך לא לרוחניות אמתית. 

כו תמוז התשע"ח (09.07.2018)

תאמינו או לא, קבוצת חוקרים אמריקאים מדווחת כי הצליחה לאתר גן המשותף לאנשים המחזיקים בעמדות פוליטיות ליבראליות. המחקר בוצע באוניברסיטת קיימבריג' היוקרתית, ובדק תיאום בין המיפוי הגנטי של 2574 נבדקים לבין דעותיהם החברתיות-פוליטיות.
 
פרופסור פאולר שעמד בראש המחקר מסכם אותו ואומר כי סביבתו החברתית של אדם (כדעות פוליטיות של הורים, למשל), איננה יכולה לספק את כלל ההסברים לנטייתו הפוליטית של אדם, וכי למטען הגנטי המולד השפעה מכרעת על הבחירה בבחירות למפלגה. מסתבר שהבחירות הללו אינן כה חופשיות כפי שחשבנו. מישהו מלמעלה מעורב בהן היטב.
 
מאמר חז"ל מאשש קביעה זו: "הכול צפוי" קובעים חז"ל, אך מוסיפים "והרשות נתונה" (אבות ג, טז). רשות למה? להיוולד בעל גנים אלו או אחרים? שחור או לבן? בריא או חולה? כעסן או רגוע? גאון או בעל אינטליגנציה ממוצעת ומטה? ממש לא. אז מה כן נתון לבחירתנו? על מה בחיינו יש בכוחנו לשלוט באמת?
 
מסבירים חז"ל: הכול בידי שמים – חוץ מיראת-שמים (תלמוד בבלי נידה טז, ב). ה"גן" הזה (שקשור גם לבחירות הפוליטיות ולעוד הרבה החלטות בחיים) מצוי אצל כולם, והרשות להפעילו או לחסום אותו נתונה בידיו של כל אחד. יראת-שמים היא האוצר האמתי, שכל אחד אחראי בעצמו על מידת ביטויו. יראת-שמים היא התנאי המוקדם לכל התקדמות רוחנית. בלעדיה – יכול אדם להגיע להישגים שכליים, אך לא לרוחניות אמתית. הישג שכלי, גם אם דתי – אך נטול יראת-שמים – ישרת רק את האגו, ולא תתרחש צמיחה רוחנית אמתית.
 
הדרך להגיע אל יראת-שמים היא עבודת חיים שלמה הנפרסת באופן מופלא בספר התניא, ספר היסוד של חסידות חב"ד. בתניא מודגשת במיוחד העובדה כי אוצר זה איננו שמור ליחידי סגולה מוכשרים או מחונכים, ומוסבר כיצד הוא נגיש, אפשרי וקרוב מאוד להשגה ממשית לכל אחד ואחת, משום שהפוטנציאל הגנטי טמון בכל יהודי.
 
יראת-שמים שלובה בקשר הדוק עם מושג רוחני חיוני נוסף: האמונה. בדורנו, נוסף נדבך למבנה הרעיוני המפואר הזה: הדרך אל העיקר השנים-עשר (מתוך שלושה-עשר) באמונת ישראל, כפי שסודרו במשנת הרמב"ם, שעניינו האמונה האיתנה בביאת המשיח. אמונה הכרוכה ביראת-שמים אמתית.
 
אמונה כזו מחייבת עמידה בניסיונות לא פשוטים, שנועדו לחשל את הצועד בדרך הנכונה, והבאתו לדרגה קבועה ונצחית של חוסן נפשי המתבטא ביראת-שמים ובאמונה כזו, כך שיהיה מופרך בעיניו שהיום לא יתגלה לעין כול הרבי מליובאוויטש מלך המשיח ויוביל את כולנו לגאולה האמתית והשלמה.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter