כב אייר התשע"ט (27.05.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נגאל ונירפא!
ברגע שהגאולה צריכה לבוא, יגאל הקדוש-ברוך-הוא את כולנו, כל אחד במצבו הרוחני האישי המחמיא יותר או המחמיא פחות. לאחר מכן הוא  יטהר וירפא את נשמותינו מהבעיות שנותרו.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


המצאות ותגליות
איש לא היה מעלה בדעתו שזה עומד לקרות, שום דבר גלוי לעין איננו מסביר מדוע זה קורה דווקא עתה, ומה הוביל לכך. לפתע פתאום הם "גילו" את הצדק והיושר הציבורי. את הזכות האלמנטארית לשלטון לא מושחת.

א סיון התשע"ח (15.05.2018)

חופש אקדמי הוא הזכות הניתנת לכל מדען במוסד מחקר בסיסי או במוסד להשכלה גבוהה לחקור כל נושא הנמצא בתחום התמחותו. לאחרונה אנו שומעים ביקורת שלילית לא מעטה על המערכת האקדמאית (האוניברסיטאית) ועל עקרון החופש האקדמי. הביקורת טוענת כי נושאי מחקר שונים הממומנים מהקופה הציבורית הינם חסרי משמעות או תועלת לחברה.
 
מולם עומדים מצדדי ה"חופש" ושואלים – מה יהיה ללא החופש האקדמי? מי יחליט באילו שטחים נחקור? הממשלה? האוצר? או אולי וועדות מדעיות של בכירים מהמוסד האקדמי שימונו (איך לא) בידי פוליטיקאים? ואולי תעשיינים "המריחים" רק השקעות שמניבות כסף בטווח קצר, ואינם לוקחים בחשבון אפשרויות נרחבות ליישומים שונים של תגליות משטחים אחרים? ומי יודע אלו תגליות אקדמאיות אנו מפספסים כאשר מצמצמים את אפשרויות המחקר בהתאם לשיקולי כדאיות מידיים וצרים?
 
הוויכוח הזה מאבד מערכו אם נשים לב לשתי עובדות מעניינות: א) מרבית התגליות הגדולות הגיעו פחות או יותר באותו זמן מכמה כיוונים בבת אחת. ב) התגליות הכי משמעותיות, החל מגילוי האנטיביוטיקה וכלה ביצירת האינטרנט, קרו "לא בכוונה". מישהו חקר או עשה משהו אחד – ופתאום תגלית אחרת לגמרי "צצה" ונהייתה לה. כלומר: תגליות מדעיות אכן אינן מתרחשות (בדרך כלל) בחלל ריק, אך כאשר מגיע זמנו של משהו להתגלות – הוא מתגלה איכשהו בידי מישהו שנמצא בסביבתו, אך לאו דווקא כי חיפש דווקא אותו.
 
כך גם בפריצות הדרך המשמעותיות של האנושות כולה. ומה מנקר עיניים יותר מהמהפכות שהתרחשו בשנים האחרונות במדינות ערב. איש לא היה מעלה בדעתו שזה עומד לקרות, שום דבר גלוי לעין איננו מסביר מדוע זה קורה דווקא עתה, ומה הוביל לכך. לפתע פתאום הם "גילו" את הצדק והיושר הציבורי. את הזכות האלמנטארית לשלטון לא מושחת.
 
גם במובנים הרוחניים זה עובד ככה. במהלך ההיסטוריה האנושית יכולות לחלוף מאות שנים בהן מה שהיה הוא שיהיה בשטחים שונים. לפתע קם מישהו שגילה משהו, ונושא בשורה שמשנה את אורח חייהם ותפיסת עולמם של מאות מיליוני בני אדם למשך מאות או אלפי השנים הבאות.
 
בימים אלו ממש עומד העולם לקראת התגלית הגדולה מכולן: "מצאתי דוד עבדי" (ראה תהילים פט, כא). הכרזה אלוקית המתייחסת להתגלותו השלמה של מלך המשיח, שתהווה את העלאת המסך המסתיר אין סוף תגליות מרהיבות חדשות. עמה גם נבין איך המהפכות במדינות ערב, רעידות האדמה ותופעות טבע קוסמיות אחרות – היו התרחשויות שנועדו כולן להוביל לקראת אותה התגלות גדולה.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter