טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


שישמיד את עצמו
חוצפתם הגוברת והולכת של איראן וצפון קוריאה תביא גם עליהן את סופן ובקרוב מאוד. "לא בחיל ולא בכוח כי אם ברוחי, אמר השם".

ב אב התשע"ז (25.07.2017)

מה עושים עם וירוס מפלצתי שמסוגל לבצע בעצמו מוטציות (שינויים גנטיים) המאפשרות לו לפתח עמידות בפני כל תרופה לפני שזו מצליחה לחסל אותו? – מחפשים משהו שיאט או יפגע בכושר השינוי העצמי הזה, כמובן.
 
גישה זו נראית הגיונית, אך היא לא הוכיחה את עצמה עד כה. יעידו עשרות מיליוני (!) החולים באיידס, שווירוס HIV שדבק בהם משטה בכל המומחים שניסו להילחם בו בדרך זו. קצב המוטציות שלו ופיתוח העמידות בפני תרופות הינו כה מטורף, עד שלמרות שיתוף פעולה מחקרי בינלאומי ולמרות סכומי העתק הדמיוניים שהושקעו בו טרם הצליחו להניב את החיסון המיוחל, ואפילו לא תרופה רצינית.
 
מה בכל זאת עושים?! מנסים את ההיפך. בחברת 'קורוניס פרמצבטיקה' מסיאטל מקדמים היום תרופה ראשונה מסוגה שדווקא מגבירה את קצב המוטציות. התכנית היא להאיץ את קצב המוטציות ה"רעות" עד כדי כך שהווירוס בעצם ישמיד את עצמו.
 
זו אכן אסטרטגיה הפוכה מהתפיסה המקובלת, אך יש לה סיכוי טוב להצליח. במקום להילחם במוטציות – פשוט לרתום את עוצמתן הקטלנית במלחמה נגד עצמן.
 
נראה, כי הקדוש-ברוך-הוא נוקט לאחרונה באסטרטגיה דומה נגד כמה ממשטרי הרשע והעריצות שאיימו על שלום העולם. קריסתה של ברית-המועצות היא הדוגמא הבולטת ביותר להאצת תהליכים הרסניים (כפיתוח הטכנולוגיה ל"מלחמת הכוכבים", למשל) עד שבבת אחת, ודווקא בשיא הכוונות הרעות – קרס כל העסק והתפורר מעצמו, למרות שאיש מבחוץ לא נלחם בו.
 
ראינו זאת גם כאשר דווקא נסיקתה של עיראק לדרגות שיא של חוצפה ורוע שהתבטאו בפלישה לכווית ובהפצצת ארץ ישראל – הביאה את העם העיראקי (עם עזרה מידידים) לשפוט ולחסל סוף סוף את מנהיגם העריץ בעצמם. כך גם חוצפתם של ארגוני טרור מוסלמיים גורמת להם ללחום ולרסק אלו את אלו.
 
לאור תקדימים אלו, נראה כי חוצפתם הגוברת והולכת של איראן וצפון קוריאה תביא גם עליהן את סופן ובקרוב מאוד. "לא בחיל ולא בכוח כי אם ברוחי, אמר השם".
 
ראינו כזאת גם לפני הגאולה ממצרים. פרעה מלך מצרים הגיע לדרגות בלתי נתפסות של קושי לב ואכזריות, שהובילו חלקים מעמו שלו למרוד בו. הבכורות המצריים ששמעו על העתיד הצפוי להם במכת בכורות, פתחו במלחמת אזרחים עקובה מדם נגד אחיהם שנותרו נאמנים לפרעה – והייתה זו הקדמה לאובדנה הסופי של מצרים כמה ימים אחר כך, כאשר המצרים עצמם הכניסו את עצמם לים בו טבעו.
 
גם כעת אנו נמצאים בתקופה של טרום-גאולה – הגאולה האמיתית והשלמה – ונראה כי שוב בחר השם בדרך הטיפול הזו להכחדת הרוע, והפעם – לקראת הגאולה המושלמת, הסופית. גאולה שלא תהא עוד גלות אחריה.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter