כט אלול התש"פ (18.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


זמן איכות
לדחוס כמה שיותר מצוות לתוך פרקי זמן קצרים, כי חבל על כל רגע. אנו רוצים משיח עכשיו, כבר "הגיע זמן גאולתכם", כפי שניבא הרבי מליובאוויטש מלך המשיח – והעשייה הרוחנית המהירה והמאומצת

א תמוז התש"ע (13.06.2010)

סטיבן הוקינג נחשב לאחד המובילים בעולם בתחום הקוסמולוגיה והפיזיקה התיאורטית. ובכל זאת – הוא מקדיש לא מעט מזמנו לסוגיה דמיונית לכאורה: המסע בזמן. לדבריו – הדבר אפשרי משום שהמסע בזמן איננו דורש ממך ללכת למקום אחר, אלא לשנות מהירות. "הזמן זורם כמו נהר", טוען הוקינג, "אך הוא זורם במהירות שונה במקומות (בתנאים) שונים, וזהו המפתח למסע אל העתיד". למשל: ידוע כי הזמן מאט את מהלכו בקרבת מסות גדולות. החומר מושך אליו את הזמן ומאט את מהלכו. ככל שהעצם כבד יותר – כך הוא מושך ומסיט יותר את הזמן שבקרבתו.
 
הביסוס לטענה זו הופיעה כאשר התגלה כי השעונים בחלליות ובלוויינים סוטים מהשעה הנמדדת ע"י השעונים שעל כדור הארץ. תיקון הסטייה – תיאום זמנים בין השעונים החלליים לאלו הארציים – הוא הכרחי, שאם לא כן יגרמו ההבדלים הקטנים בזמנים לשיבוש כל מערכות ה-GPS עלי אדמות למשל, ויגרמו לכל מכשיר לסטות ב-10 קילומטר בכל יום! לא השעונים אשמים, אלא משיכת כדור הארץ שמאיטה את הזמן החולף כאן, ביחס לזה שבחלל, וגורמת לסטייה.
 
לדבריו, גם תנועה במהירות – מאיטה את מהלך הזמן. ככל שנעים במהירות גדולה יותר – מתנהל זמנו של הנוסע לאט יותר ביחס לזמן החולף במקום נייח. לדוגמה: אם מישהו יקיף את כדור הארץ במהירות הקרובה למהירות האור, נניח ברכבת המקיפה את הגלובוס 7 פעמים בשנייה ויעצור ('יחזור לכאן') לאחר כשבוע לפי אמת-הזמן שברכבת –  הוא יגלה עולם שונה מאד מזה שעזב, משום שעל פני כדור הארץ חלפו בעצם... 100 שנה!
 
האמת היא שרעיונות שכאלה נידונים זה מכבר ובאופן עמוק ומשמעותי בהרבה יותר – בדברי חז"ל. כבר לפני אלפי שנים תיארו חז"ל את תפיסת הזמן אצל ישויות שאינן מורכבות מחומר (מלאכים), ומסתבר שהן מהירות להפליא. מדד הזמן שלהן אכן שונה לחלוטין מזה שלנו.
 
גם עבורנו מציעה התורה פטנט ייחודי למסע בזמן ול'נחיתה' בעתיד –  עתיד הגאולה האמיתית והשלמה: להיות כבולים פחות להיבטים החומריים של חיינו (כי כאמור החומר הוא שמאט ו'מאריך' את הזמן), ובתמורה להם להתמלא בתכנים רוחניים: ללמוד תורה, להתפלל ולקיים מצוות ומעשים טובים.
 
ולמעשה: לדחוס כמה שיותר מצוות לתוך פרקי זמן קצרים, כי חבל על כל רגע. אנו רוצים משיח עכשיו, כבר "הגיע זמן גאולתכם", כפי שניבא הרבי מליובאוויטש מלך המשיח – והעשייה הרוחנית המהירה והמאומצת מצדנו תגרום שזה יגיע רגע אחד קודם.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter