ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


רעב
השמנת היתר הוכרזה זה מכבר כמגפה, ונזקיה הבריאותיים גובים מחיר יקר, העולה מדי שנה. לאחרונה החלו להגיע נתונים מדאיגים גם מרופאי הילדים, הטוענים כי המגפה התפשטה ופוגעת גם בשטח שלהם.

יח תמוז התשע"ו (24.07.2016)

חב"ד
על-פי נתוני ארגון הבריאות הבינלאומי (WHO) סובל שליש מאוכלוסיית העולם מאכילת יתר. למרות שרק כעשרים אחוז מתושבי ארצות-הברית, לדוגמא, מועסקים בחקלאות, הרי שדי בכך בכדי ליצור די מזון לכל תושבי המדינה הענקית הזו ואף להשאיר מעט לייצוא ולסיוע בינלאומי. מצב דומה שורר בישראל. השגת מזון איננה אפוא בעיה עבור שליש מאוכלוסיית העולם, אך באופן מוזר ובלתי צפוי אין המזון מצליח להשקיט את הרעב והם אוכלים יותר מדי.
 
השמנת היתר הוכרזה זה מכבר כמגפה, ונזקיה הבריאותיים גובים מחיר יקר, העולה מדי שנה. לאחרונה החלו להגיע נתונים מדאיגים גם מרופאי הילדים, הטוענים כי המגפה התפשטה ופוגעת גם בשטח שלהם. ילדים רבים סובלים כבר בגיל צעיר מנזקי ההשמנה הקשים, מסוכרת ועד לפגיעות ממשיות בכלי הדם ובלב.
 
כיום, הולכת וגוברת ההכרה כי למרות שמדובר בבעיה משולבת, הרי שאת החלק הארי בדחף לאכילה הלא פרופורציונאלית מספק המוח. חברות התרופות מתחרות זו בזו במחקר ובפיתוח תרופות שתטפלנה בבעיה המוחית שמתבטאת ברעב שאינו יודע שבעה. בינתיים, למרות המיליארדים המושקעים במחקרים אלו, התוצאות דלות והמצב מחריף.
 
לרעב הזה ישנה מקבילה רוחנית, שעליה התריע בפירוש עמוס הנביא כבר לפני אלפי שנים: "הנה ימים באים, נאום השם אלוקים, והשלחתי רעב בארץ. לא רעב ללחם ולא צמא למים, כי אם לשמוע את דברי השם" (ח, יא). הנביא נוגע בשורש שורשה של הבעיה: רעב נפשי. הנפש רעבה לקשר ישיר עם אלוקיה. אל דבר-השם שבעשרת הדיברות ובתורה כולה, שיתבטא בקול רם וצלול ויחדור אל פנימיותה. משהו מעין זה שהתרחש בזמן מתן-תורה, שכפי המתואר היו "רואים את הקולות". זוהי קליטה באופן ודאי, שחדרה לעמקי הנפש ומילאה אותה באלוקות.
 
שובע דומה לזה חווה הנשמה בגן-עדן, עד לרגע בו היא מתחילה לרדת לעולם הזה. אז משביעים אותה (מלשון שובע) בכוחות רבים כדי שתוכל למלא את השבועה האלוקית: "תהי צדיק ואל תהי רשע". החידוש של זמן הגאולה יהיה, שדבר השם ירד הנה, לעולם הפיזי המוכר לנו, וכולנו נשמע ונראה אותו באוזניים ובעיניים הגשמיות. דבר השם יזין גם את גופנו עד כדי כך, שלא נצטרך עוד לאכול כלל! כפי שכתוב: "העולם הבא אין בו לא אכילה ולא שתייה" (תלמוד בבלי ברכות יז, א). שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter