ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


עשו ככל שביכולתכם
עם כל ההערכה – התשוקה העזה למציאת הפתרון לא בוערת בעצמותיו של אף חוקר או חברת תרופות כמו אצל הורה לילד חולה. 

יז אלול התשע"ה (01.09.2015)

בשנת 1994 גילתה אם צעירה מבוסטון, ששני ילדיה חולים במחלה גנטית נדירה וקשה בשם PXE. כשנודע שמדובר במחלה חשוכת מרפא, היא החליטה לחתור לאיתור הגן הפגום אצל ילדיהם ולמצוא תרופה לבעיה. הם יצרו קשר עם הורים לילדים חולים ברחבי העולם והקימו מאגר דגימות של רקמות ודם מהחולים. חמש שנים אחר כך, בזכות המאגר והפעילות הרבה שהשקיעה האם – התגלה הגן.
 
במושגי עולם המחקר, ההישג של האם מבוסטון היה חסר תקדים. היא רשומה בין האחראים לגילוי הגן. לאחר מכן הפכה האישה לשותפה לשלל יוזמות המקרבות בין מדענים לחולים ומקצרות את הדרך לתגליות רפואיות. כמוGenetic Alliancv  (ארגון שמאגד קבוצות חולים גנטיים ומקשר בינם לבין חוקרים), בנק ביולוגי (Biobank) עם מאגר עולמי של דגימות ורקמות חולים, ומאגר עולמי בשם Reg4All, שבו מדענים וחולים חולקים ידע. במקביל, היא קידמה חוק להגנה מפני אפליה על רקע מידע גנטי והתקבלה כחברת מערכת בשני עיתונים גנטיים מקצועיים.
 
 אישה זו ממחישה את עוצמתן של עמותות המתרפאים. "עמותות חולים ממלאות תפקיד חשוב ומגשרות בין החולה הבודד לעולם הרפואה", אומר פרו' אבינועם רכס (אמריטוס), מהמרכז הרפואי 'הדסה' בירושלים ויו"ר בית הדין של ההסתדרות הרפואית בישראל. "הן אוספות ידע ומעבירות אותו למטופלים, מגייסות חולים למחקרים קליניים בתרופות, ופעמים רבות גם נאבקות בגופים שלטוניים לקידום הטיפול במחלתם".
 
כי עם כל ההערכה – התשוקה העזה למציאת הפתרון לא בוערת בעצמותיו של אף חוקר או חברת תרופות כמו אצל הורה לילד חולה. רגעי הפחד נצרבים עמוק והופכים את המתרפאים ובני משפחותיהם לבעלי מוטיבציה ייחודית להפיץ ידע ולהמשיך לצבור אותו.
 
מה שמאפשר להם לקדם את המחקר איננו רק הידע הרפואי שצברו במהלך מחלתם, אלא דווקא העובדה שהם מביאים לעולם המדע ידע רב מעולמות תוכן אחרים, כמו יזמות וניהול עסקים, גיוס כספים ומציאת מומחים. כשכל זה מצטרף למוטיבציה שלהם להאריך את חייהם או חיי קרוביהם, ולתחושה שזמנם קצר וששום מאמץ אינו מוגזם כי בבית מחכה מישהו שמתקשה לנשום, הם גורמים לכך שחלק מהמחלות תיכנענה בפנינו בקרוב.
 
מהתפתחות זו ניתן ללמוד על האופן היעיל ביותר להתמודדות עם הגלות הכללית. כך לימדנו הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. אל תחכו שמישהו יעיר אתכם. התעוררו! אל תסמכו על הצדיקים, הרבנים והארגונים. אף אחד, יהיה מי שיהיה, איננו יכול לעשות את עבודת השם שלכם. לחזור בתשובה במקומכם. רק אתם יכולים לבצע את מה שאלוקים רוצה מכם, כדי לגלות את הגאולה, שכבר נמצאת כאן (!) וממתינה רק שנפתח לה את הדלת ו'נסחב' אותה פנימה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter