יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


טראומה ושמה גלות
יש מאתנו שאינם מודעים כלל לכך שחלק גדול מגישתם לחיים ומהמחשבות המאפיינות אותה הינו לאו דווקא מציאותי. 

ה אב התשע"ה (21.07.2015)

חב"ד
האזור המוחי שמקשר בין אירועים לרגשות נקרא אמיגדלה. בהפרעה פוסט טראומטית עובדת האמיגדלה שעות נוספות ומקשרת בין האירוע הטראומטי לבין פחד מוגזם. בכל פעם שנזכרים בו (וזה קורה הרבה יותר מדי) מעורר האירוע תגובה של פחד חריף בעוצמות שאינן נחלשות או כמעט ואינן נחלשות עם הזמן. בעוד אצל רוב בני האדם נחלשים חלומות הבלהה והחרדה ונעלמים לאחר תקופה, הרי אצל הלוקים בהפרעה פוסט טראומטית קשה – גם טיפול נפשי ותרופתי איננו עוזר, והחיים הופכים לבלתי נסבלים.
 
בניסיון להקל על סבלם של חיילים אמריקאים שחזרו במצב הזה ממלחמות עיראק ואפגניסטן, נעשים עתה ניסיונות לשבש את האותות המגיעים מאזורי המוח של האמיגדלה הפעילים יתר על המידה, וזאת ע"י השתלת אלקטרודות זעירות במוחם של החולים. המכשיר יספק גירוי עדין האמור לנטר מעגלים עצביים לא תקינים במוחם.
 
מחקרים מקדימים בחיות מראים כי גירוי חשמלי של המוח להפחתת דריכות-יתר נמצא יעיל יותר מתרופות נוגדות דיכאון. גירוי חשמלי הוא בעצם הדרך הטבעית בה המוח עובד. כאשר משהו משתבש ב"חיווט" החשמלי הטבעי – יותר מדי או פחות מדי – מופיעות פתולוגיות מוחיות ופסיכיאטריות.
 
מכל מקום, סבלם הנורא של אנשים אלה ואחרים – אם משום פוסט טראומה ואם בשל בעיה מסוג אחר – מדגיש את העובדה שאנו חיים בעצם "בתוך הראש שלנו" יותר מאשר בכל "מקום" אחר. ולראיה – למרות שברור לחיילים שהמלחמה ההיא הסתיימה והם לא ישובו לשם עוד לעולם, למרות ששכלית הם מבינים לגמרי שעכשיו הכול בסדר – עדיין גורם להם מוחם לחיות את הגיהינום ההוא באופן קשה לחילוץ עד שחייהם אינם חיים.
 
במידה פחותה בהרבה אך בהחלט "על הרצף" – חיים כולנו בסוג של גלות פנימית הכופה עלינו מצבי רוח ותפיסות רגשיות שגויות או לפחות מוגזמות. יש מאתנו שאינם מודעים כלל לכך שחלק גדול מגישתם לחיים ומהמחשבות המאפיינות אותה הינו לאו דווקא מציאותי. יש מאתנו שעובדים על עצמם בניסיון לראות את הטוב שקיים בכל מצב – אם כשכנוע עצמי ואם מתוך שאיפה ריאלית לגלות את האמת. וקיימות שיטות רבות שמציעות עזרה בתחום.
 
היעילה, המהירה והבטוחה מכולן היא השיטה המוצעת בתורת החסידות: "חשוב טוב (תוך הבטחה שאז) ויהיה טוב". זה בהחלט לא פשוט כפי שזה נשמע. כדי שזה יהיה מושלם, צריך ללמוד הרבה ולהתאמן כל הזמן והעיקר – למצוא את ההדרכה הנכונה. מעל הכול, כמו בכל דבר, צריך עזרה משמיים, וזו מגיעה תמיד כאשר באמת משתוקקים לה וכאשר מבקשים, כלומר מתפללים להשם שתגיע. העבודה הנפשית של "חשוב טוב" מביאה את המוח ל"גירוי" נכון, הבראה וגאולה אישית. עבודה זו היא חלק מחלקנו האישי בגאולה הכללית.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter