יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


סוף העולם
חורבנו של עולם התפיסות השגויות והשקריות, שאכזריות וחוסר צדק שולטים בו כמעט ששת אלפים שנים. כולנו מייחלים לרגע בו כל זה יתהפך – לעולם בו תזרח האמת האלוקית, ומלך המשיח יכונן בו שלטון של צדק ויושר נצחיים.

ד 'אדר ב התשע"ד (06.03.2014)

חב"ד
מי זוכר את באג 2000 או את המשבר הכלכלי של 2007-2008 (הסאב-פריים)? ומי לא מכיר את התחזיות הקודרות שיוחסו לבני שבט המיה האינדיאני, קצת לפני סופו של לוח השנים שלהם? (תם לפני שנתיים ושום דבר לא  קרה). או את תיאוריית אחרית הימים של נוסטרדמוס? ומי יכול לשכוח את איומי האסטרואידים מהחלל, או את האיום הגרעיני שזמם להחזיר את העולם לתוהו ובוהו?
 
כבר שמענו תחזיות למכביר על סוף העולם, ולמרבה הפלא אנחנו עדיין כאן... וגם כדור הארץ עודנו שריר וקיים. מה מזין את הבדותות על סוף העולם או סוף התרבות האנושית – באין סוף וריאציות עתיקות ומודרניות של קטסטרופות למיניהן, ומדוע דווקא לאחרונה הן תופסות תאוצה?
 
כבכל תעלומה – הפיתרון נמצא במקורותינו הקדושים: גם תורת ישראל, נושאת האמת הבלעדית, מדווחת שתקופתנו היא אכן זמן של קץ ואחרית.
 
בתלמוד הבבלי נכתב, כי העולם במתכונתו הנוכחית יעמוד ששת-אלפי שנים, ובאלף השביעי – יחרב. מכיוון שאנו עומדים בשנת 5774 לבריאת העולם, יוצא שיש לנו עוד מאתיים ומשהו שנים עד לאותו 'חורבן' מובטח. השאלה היא מה טיבו של אותו חורבן? מה בדיוק עומד להיחרב? זוהי אחת הדוגמאות הבולטות ביותר לקוצר יכולתנו להבין בעצמנו, 'לבד', את כתבי הקודש ואת ההכרח הגמור להסתייע בפירושים שנכתבו על ידי צדיקים בעלי ראיה רחבה הנקראת "רוח הקודש".
 
עיון קצר בכתביהם של אלו מעלה כי ההיפך ממה שחשבנו הוא הנכון: הבריאה תתחזק עוד יותר ואף נחיה חיים נצחיים. אלא שהעולם במתכונתו הנוכחית מהווה העלם על האמת: הוא מעלים מתודעתנו את הנוכחות האלוקית המתמדת, שאין מקום פנוי ממנה לא בשמים ולא בארץ.
 
מה שיחרב באלף השביעי (ובעצם – עוד לפניו, תכף ומיד ממש!) הוא ההעלם הזה. מאותה נקודה ואילך – נמשיך להיות כאן על הפלנטה הכחולה שלנו – באושר ועושר ולנצח. יש בין חכמי אומות העולם מי שמגבבים תחזיות דומות, אך הם אינם משכילים להבין נכון את מה שכתוב.
 
כדי להבין את האמת אודות כל דבר – חייבים להיות בקשר ישיר, רציף ועקבי עם התורה, חכמיה ונביאיה. רק הם רואים נכון ומבינים נכוחה את מצב הבריאה. בכל  רגע נתון יודעים הנביאים גם להצביע היכן בעולם הנוכחי וכיצד מתחילים כבר עתה להתגשם החזונות המובטחים.
 
נביא דורנו הוא הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. נבואתו העיקרית של הרבי מתייחסת לאותו 'חורבן' שכולנו שואפים אליו: חורבנו של עולם התפיסות השגויות והשקריות, שאכזריות וחוסר צדק שולטים בו כמעט ששת אלפים שנים. כולנו מייחלים לרגע בו כל זה יתהפך – לעולם בו תזרח האמת האלוקית, ומלך המשיח יכונן בו שלטון של צדק ויושר נצחיים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter