ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


"אני ערב לו"
הרופא עדיין נתפס כמו שעיקר תפקידו בריפוי מחלות. רפואה מונעת וקידום הבריאות כדי שלא להגיע כלל למצבי חולי עדיין איננו עומד בחזית הרפואה.

ז סיון התשע"ג (16.05.2013)

חב"ד
המאה הקודמת תיזכר ללא ספק בהיסטוריה העולמית כ"מאה המדעית". ההתפתחות המדעית בכלל והטכנולוגית בפרט סחררו את הראשים ויצרו תחושת שכרון מדעי שהנה בתוך זמן קצר עומד המדע להסביר את הכול ולפתור את בעיות האנושות כולן. המדע הפך לאלילות במובנה המודרני.
 
נכון להיום – בעידן הפוסט-מודרני נכנסו הדברים לפרופורציות ריאליות, ועם כל הכבוד למודרניזציה עתירת השכלולים – מוצאים רבים מאיתנו את עצמם מביטים דווקא אחורה, ולאו דווקא במבט נוסטלגי.
 
לרבים מאיתנו ברור ששטחים רבים מדי שנזנחו מאחורינו בסחרור המדעי, טומנים ברובם אוצרות חבויים שאנו מחפשים תוך כדי ריצה היסטרית קדימה. ולא רק במובנים הערכיים שבין אדם לאלוקיו או בין אדם לחברו או לעצמו. גם במובנים המדעיים הטהורים כרפואה וביוכימיה, הולך ומסתבר שלמרות כל מה שיש למדע המודרני להציע בשטחים אלו, הרי שאין תחליף למה שמוצע בספרי ההלכה ובאחראיים שבין ספרי הרפואה העתיקים.
 
בספרו "משנה תורה" הלכות דעות פרק ד מתווה הרמב"ם את יסודות הבריאות האיתנה. במספר דפים מועט להפליא הוא מציג עקרונות לאורח חיים מתוקן ומבטיח לשומרים עליהם שייהנו מחיים ארוכים של בריאות טובה, מבלי להזדקק לרופאים ולרפואות. למעלה משמונה-מאות השנים שחלפו מאז נכתבו הדברים רק חיזקו את נצחיות אמיתותם. ללא כל קושי ניתן להתאימם לחיי היום יום של כל אחד מאיתנו.
 
לאחרונה הגיע סוף סוף המהפך גם להיכל השן של הרפואה המודרנית. היום – כולם מודים בעקרונות הרמב"ם וגם אם אינם יודעים את המקור הם מדריכים ללכת בדרכו. לאכול פחות, להקפיד על אוויר צח ועל לחם מלא, לא לאכול יותר מדיי, ללכת לישון ולקום מוקדם, לעסוק בפעילות גופנית ולא להניח לעצמך לשקוע בעצלות ועצבות.
 
ברם, נותרה בעיה בעצם הגישה: הרופא עדיין נתפס כמו שעיקר תפקידו בריפוי מחלות. רפואה מונעת וקידום הבריאות כדי שלא להגיע כלל למצבי חולי עדיין איננו עומד בחזית הרפואה. גם עיקר המחקר עדיין מתרכז בחקר הפתולוגיות, ולא רבים (אם בכלל) חוקרים את התופעה הדינאמית (!) המופלאה שנקראת: בריאות.
 
אך כל זה עומד להתהפך באחת, ובקרוב מאוד. הארה כבירה של בריאות אין סופית עומדת להציף את העולם: הבורא שברא את הכול בבריאות מושלמת יתגלה בבריאה. הפתולוגיות למיניהן שנותרו עדיין ונקראות בתורת החסידות "פסולת שבסוף לבושיו" תיעלמנה כולן. עם התגלותו לעין כול של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח תתנדף הפסולת כעשן ואת מקומה תתפוס בריאות אולטימטיבית שתאפשר לכולנו להתפנות מכל המצוקות וליהנות מעבודת השם בלב שמח, גוף בריא ונפש רגועה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter