ה שבט התשפ"א (18.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


הכוח האמיתי
המנהיגות הנשית איננה מתבטאת במיטבה בפוליטיקה או בקריירה אחרת. היא מתבטאת דווקא בייעוד הקדום מכולם: להיות אמא. ללדת ולחנך את הדור שיזכה לגאולה הסופית. גאולה כזו שלא תהיה עוד גלות אחריה.

י אדר התשע"ג (19.02.2013)

חב"ד
שיעורי הילודה פוחתים כמעט בכל העולם. למעלה ממחצית אוכלוסיית העולם חיה בארצות שבהן ירד למעשה שיעור הילודה אל מתחת לשיעור התחלופה! בין הסיבות לתופעה שמונים הדמוגרפים היא עלייה בהשכלת הנשים, מעבר אוכלוסייה מן הכפר אל העיר היקרה, קושי בסיפוק צרכיהם החומריים המתרבים של הילדים או שלטון צבאי נוקשה ואכזרי. מה שבטוח, לדעת כל המומחים – השינוי מקורו בשינוי ההשקפה הנשית.
 
ישראל בולטת בחריגותה בקרב מדינות המערב. שיעור הילודה בה עומד על שלושה ילדים למשפחה. גם אצלנו חלה לאחרונה עלייה בהשכלתן הפורמאלית של נשים (במיוחד של נשים חרדיות). חלה גם עלייה חדה במחירי מוצרי צרכנות הורית, ורובינו גם גרים בערים, אך הדבר איננו משפיע על שיעור הילודה, וזו אף עולה.
 
אין זו הפעם הראשונה בה עם ישראל נוהג בעניין זה בצורה בלתי הגיונית. כבר בגלות מצרים, לפני למעלה מ-3300 שנה בעיצומה של תקופה נוראה של עבדות ותנאים כלכליים ולאומיים תת אנושיים – התעקשו הנשים להמשיך ללדת. לא קלגסיו של פרעה שארבו לכל תינוק נולד ולא עבודת פרך השפיעו עליהן כהוא זה. הן התעקשו על זכותן הטבעית, היהודית היסודית להעניק חיים, וילדו את הדור שיצא ממצריים.
 
בראשן עמדו שתי מנהיגות-על (שפרה ופועה) שעמדו ללא חת למול מנהיג האימפריה (פרעה), הפירו בגאון את הוראותיו המפורשות ודאגו לכול: משירותי מיילדות וטיפול בתינוקות ועד לארגון סיוע סוציאלי מאסיבי של נשים זו לזו, כדי לאפשר גם לעניות ביותר לזכות להעניק חיים. פועלן ייזכר לעד כמה שאפשר את גאולת-מצרים, כנאמר במדרש: "בזכות נשים צדקניות נגאלו אבותינו ממצרים".
 
האר"י (האלוקי רבי יצחק (לוריא)) ז"ל, מגדולי המקובלים שבכל הדורות, מצטט מדרש זה בהסבירו כי נשות הדור הנוכחי (דור הגאולה) הנן גלגול של נשות הדור שיצאו ממצרים. גלגול הוא סדר חיים בו מתרחשים מאורעות דומים למאורעות שאירעו בגלגול הקודם, עם הזדמנות לתקן או לשפר את מה שלא בוצע אז בשלמות. ואכן גם בדורנו אנו על סף גאולה, וגם הפעם היא תתרחש בזכותן של נשים שלא נכנעו, לא כופפו את ראשן בפני ה"מה יגידו", לא נבהלו מה"מה יהיה" וה"איך נסתדר" והמשיכו באופטימיות להתעקש על זכותן האלמנטארית ביותר לחופש הנשי המהותי: החופש ללדת ילדים מבלי שאף אחד יחליט בשבילך על קיצוצים.
 
המנהיגות הנשית איננה מתבטאת במיטבה בפוליטיקה או בקריירה אחרת. היא מתבטאת דווקא בייעוד הקדום מכולם: להיות אמא. ללדת ולחנך את הדור שיזכה לגאולה הסופית. גאולה כזו שלא תהיה עוד גלות אחריה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter