טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מוכנים, היכון – קפוץ!
מיליוני נשמות ינחתו כאן נחיתה רכה שתאופיין בחסד וברחמים. הן תתלבשנה בגופן הישן שייבנה מחדש בתהליך שחזור מדויק ומופלא ויתעורר לחיים בבריאות אופטימאלית ונצחית.

כא חשון התשע"ג (06.11.2012)

חב"ד
פליקס באומגרטנר איננו צנחן רגיל. כבר חמש שנים שהוא מתאמן על צניחה חסרת תקדים – היישר מהחלל הקפוא אל כדור הארץ. הקופץ האמיץ זינק מקפסולה מיוחדת שנשאה אותו לגובה 38 ק"מ, ואז החל בנפילה חופשית של כחמש וחצי דקות למטה, אל כדור הארץ. במהלכה הוא הגיע למהירות של למעלה מ-1,110 קמ"ש, ונהיה האדם הראשון ששבר בגופו את מהירות הקול. המהלך כולו ארך כ-20 דקות, ושודר לכל העולם.
 
באומגרטנר עצמו התייחס מראש לעובדה שהוא עלול למצוא את מותו אי שם בין שמים וארץ ואמר: "זה עלול לקרות, אבל אעשה כל מה שאני יכול כדי לוודא שזה לא יקרה. זהו החלום הגדול שלי". במהלך הנפילה אכן חל סחרור מסוכן, אך הוא הצליח להתגבר עליו במאמצים גדולים.
 
נפילה חופשית מעין זו אך בסדר גודל רוחני ומבהיל בהרבה יותר – עובר כל אחד מאיתנו במהלך "ירידתו" לעולם הזה, לפני ובמהלך לידתו. במקורותינו מתואר תהליך קשה ורווי סבל שעוברת הנשמה במסעה מעולם רוחני גבוה אל דרגת המודעות הכבדה והרדודה שנקראת "עולם הזה".
 
כמו לצנחן האמור כך גם הנשמה מעמידה את עצמה בסכנת נפשות ואיש איננו מבטיח לה שתצא בחיים (רוחניים, ראויים לשמם) מההרפתקה. יש נשמות שמרוויחות כאן מה שאי אפשר להרוויח "שם". כמו במכרה יהלומים עמוק, תוך סכנת התמוטטות וחנק – הן אוספות כאן אבנים יקרות שאין בשום מקום אחר, כי רק "למטה" ניתן לקיים מצוות, כלומר, ללקט את יהלומיו – ניצוצות הקדושה האבודים של הקב"ה. ויש נשמות שסכנת ההתרסקות מאיימת עליהן כאן, תחת כובד התאוות והניסיונות שאינם מניחים להן לזכור מהיכן באו ומדוע. הן עשויות להסתחרר מטה אל מצב שהוא אסון רוחני.
 
כך היה במשך אלפי שנים. אך כל זה עומד להשתנות לגמרי, ובקרוב ממש: מיליוני נשמות ינחתו כאן נחיתה רכה שתאופיין בחסד וברחמים. הן תתלבשנה בגופן הישן שייבנה מחדש בתהליך שחזור מדויק ומופלא ויתעורר לחיים בבריאות אופטימאלית ונצחית. ומה שהכי מדהים – בשונה מהיום, הן לא תחפוצנה להתנתק מהגוף ולחזור עוד "למעלה", משום שהארה אלוקית אדירה תשטוף לפתע את היקום כולו, ותורגש בעיקר ובמיוחד כאן, "למטה" בעולם הזה הגשמי והחומרי, לנשמות בגופים דווקא.
 
נכון לעכשיו – הן עומדות "שם", בשלבי ההכנה האחרונים – מתוחות בציפייה של הרגע האחרון, מצפות לאישור הסופי לזנק סוף סוף אל הגאולה, עם התגלותו השלמה לעין כול של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, לאחר המתנה דרוכה ועיכובים של אלפי שנים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter