ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


אורך ימים אשביעהו
לפני כ-12 שנים הטילו הפסיכולוג מייקל א' מקאליף ועמיתיו פצצה מדעית: הם פרסמו ניתוח על של יותר מ-40 מחקרים, שהראה חפיפה הדוקה בין דתיות לבין שיעורי מיתה נמוכים. מאז, מאתגרים המאמינים את הספקנים ומבקשים הסבר.

יב אדר התשע"ב (06.03.2012)

חב"ד
לפני כ-12 שנים הטילו הפסיכולוג מייקל א' מקאליף ועמיתיו פצצה מדעית: הם פרסמו ניתוח על של יותר מ-40 מחקרים, שהראה חפיפה הדוקה בין דתיות לבין שיעורי מיתה נמוכים. מאז, מאתגרים המאמינים את הספקנים ומבקשים הסבר.
 
הפירוש הפשוט של תוצאות המחקרים נשמע כמו: "יש אלוקים והוא מיטיב עם המאמינים בו". והוא נכון. אך התבוננות מעמיקה יותר, במיוחד לאור תורת החסידות, תשאף לדעת כיצד אלוקים "עושה" זאת. אלו כוחות ומנגנונים טבעיים מעורבים בדבר, שכן ידוע שהקדוש-ברוך-הוא "מעדיף" ברוב המקרים "לעבוד" באמצעות חוקי הטבע. כלומר, הוא מבטא את היותו כל-יכול, כמעט תמיד באמצעות מנגנונים סיבתיים שמיטיבים להגשים את רצונו בעולם.
 
הרמב"ם מנסח את הרצון האלוקי בבריאותם וברווחתם של בני האדם כך: "היות הגוף בריא ושלם מדרכי עבודת השם, שהרי אי אפשר שיבין דבר מידיעות הבורא והוא חולה. לפיכך צריך להרחיק אדם עצמו מדברים המאבדין את הגוף ולהנהיג עצמו בדברים המברין והמחלימים" (הלכות דעות פרק ד הלכה א). שמירת הבריאות היא אפוא מצווה גדולה, ואנו מצווים לעשות הכול למענה. לאכול נכון, להתעמל, לישון מספיק ולשמוע בקול הרופא. ואין בכך סתירה ליכולתו של הקדוש-ברוך-הוא לחולל נס ולרפא אותנו גם ללא כל זה. פשוט, ההעדפה האלוקית היא שאנו נפעל בדרכים טבעיות. ולכן מכניס הרמב"ם כללי בריאות אל ספר ההלכות שלו 'משנה תורה'.
 
הגמול האלוקי זורם גם הוא אלינו באופנים טבעיים כתוצאה מאורח חיים בריא. חיים דתיים גם מספקים רשת חברתית ומשפחתית הדוקה, המעודדת התנהגות חיובית ושוללת הרגלים מזיקים. אורח החיים הדתי מחנך לוויסות עצמי מוגבר המאפשר השגת מטרות יעילה יותר, תוך התגברות על הסחות ופיזור דעת הנובעות מכניעה לפיתויים. החינוך הדתי מלמד בקרה עצמית, איפוק ודחיית סיפוקים, וממילא מגביל התנהגויות אימפולסיביות המונעות דבקות במטרה, למרות שאלו הם מנגנונים טבעיים, הרי הם גם משפטים אלוקיים על-טבעיים לא פחות מכל מצווה אחרת, וממילא הגמול האלוקי מגיע גם באופן על-טבעי.
 
אם נרתום את המערך ההתנהגותי הטבעי היעיל הזה למטרת-העל של הבריאה משחר היותה, נוכל להגיע גם בשטח הזה להישג הגבוה מכולם: גילוי המשיח. אז נזכה גם בבריאות מוחלטת, שכוחות טבעיים וניסיים גם יחד מצעידים לחיים ארוכים ונצחיים, כמובטח על ידי הנביאים, וכבשורתו הנבואית של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter