ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


הרס כוחו של ההרס
כוחות ההרס הורסים את הרע. ראינו זאת במלחמות האחרונות בעיראק ובאפגניסטן, בהן כוחות צבאיים אדירים של האימפריה המושלת בכיפה נלחמים בעקשנות וללא פשרות למיגור שלטונות רשע 

כג טבת התשע"ב (18.01.2012)

חב"ד
בשנת תש"ע (2010) נודע שווירוס מחשבים הצליח לחדור למתקני ההעשרה הגרעיניים המאובטחים היטב של איראן. לווירוס 'סטוקס נט' הייתה מטרה מוגדרת על הכוונת. הווירוס הוטמן בזיכרון נייד ("דיסק און קי") שחובר למחשב המתקן. מרגע שחדר למערכת, התפשט במשך חודשים בחשאי כשהוא תר אחרי המחשב האחראי על בקרת חלקים חיוניים המניעים תעשיה זו. כשזיהה את טרפו, חמק 'סטוקס נט' פנימה מבלי שאיש יבחין בו ותפס את הפיקוד.
 
הבקרים שהותקפו היו מחוברים לצנטריפוגות (המכשיר המעבד אורניום לרמת העשרה הנחוצה ליצירת נשק גרעיני). הווירוס הגביר את מהירות הצנטריפוגות למהירות שפרקה את הרוטורים לגרמיהם, כשבד בבד הוא שולח למערכת הבקרה אותות שהכול פועל כשורה. היקף הנזק לתכנית הגרעין האיראנית עדיין איננו ידוע, אם כי ברור למדי שהיה צורך להחליף כאלף צנטריפוגות, כלומר – לבנות את כל העסק מחדש.
 
'סטוקס נט' מדגים עד כמה חשופים מכונות תעשייתיות התקנים צבאיים וציוד שנחשב מאובטח לפגיעה קיברנטית של גורם בלתי נראה. משך שנים מזהירים המומחים מפני דבר שכזה, ומתארים תרחישים מעוררי חלחלה אם ארגוני טרור ישתמשו בטכנולוגיות כאלו נגד תשתיות אזרחיות. ברוך השם שכשזה אכן קרה סוף סוף, כוונה ההתקפה נגד שלטון הפשע האיראני, שהוא בית היוצר של רוב הטרור העולמי.
 
בסוד הפסוק "זה לעומת זה עשה האלוקים" מוסבר, כי כל דבר (כמעט) יכול לעבוד בשני הכיוונים, בכוון הטוב – ובכיוון היפך הטוב, כידוע לכולם.  אך לאחרונה אנו עדים למגמה גלובאלית שאי אפשר להתכחש לה, המבטאת את מה שניסחו חז"ל במילים: "גדולה מידה טובה ממידת פורענות". כלומר: כוחו של הכיוון הטוב גדול מכוחו של הרע.
 
כוח הטוב לא תמיד בא לידי ביטוי גלוי, בלשון המעטה. במיוחד בכל הנוגע לכוחות מלחמתיים, כוחות של הרס וחורבן. אך לאחרונה מתרבים התרחישים בהם דווקא כוחות אלה נרתמים לשרות הטוב. כוחות ההרס הורסים את הרע. ראינו זאת במלחמות האחרונות בעיראק ובאפגניסטן, בהן כוחות צבאיים אדירים של האימפריה המושלת בכיפה נלחמים בעקשנות וללא פשרות למיגור שלטונות רשע המאיימים על שלום האנושות ומייצרים טרור. ומהצד השני, במדינות אחרות האזרחים עצמם פוגעים במנהיגיהם הרודנים. מפגינים 'חמושים' בפלאפונים – כוחות וירטואליים לחלוטין – מביסים כוחות אדירים של צבא ומשטרה.
 
מבלי שנשים לב, אנו שרויים בעיצומו של התהליך הנבואי, "וכתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות". על כך ניבא הרבי מליובאוויטש מלך המשיח כבר לפני עשרים שנה. כעת מכתתים 'חרבות וחניתות' – בעזרת 'חרבות וחניתות' אחרות. בסופו של התהליך, שקורב יותר מתמיד, יישחקו כלי המלחמה כולם ולא יהיה בהם עוד כל צורך.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter