טו תמוז התש"פ (07.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


יין המשומר
אם רק נחוש בוודאותה המוחלטת של הגאולה הקרובה מאוד, אם רק נקלוט שכל הסבל ואובדן הדרך האופפים כבר אלפי שנים מיליארדי בני אדם, עומדים להיגמר ברגע  אחד של אור ואושר אינסופי פתאומי, שיהפוך למצב נצחי כלל-קוסמי – נתחיל בוודאי לשמוח, ובאמת.

יז כסלו התשע"ב (13.12.2011)

חב"ד
רבות מתאונות הדרכים הקטלניות מתרחשות בעטיים של נהגים שיכורים. 95% מבני הנוער השוהים במתקני כליאה הורשעו בעבירות שהתבצעו תחת השפעת אלכוהול. מכל מקרי המוות והרצח שתחת השפעת סמים – גדול חלקו של האלכוהול מחלקם של כל הסמים האחרים יחד. אכן – למרות חידושי הכימיה, האלכוהול עודנו הסם המסוכן ביותר.
 
חושבים על אמריקה או רוסיה? ובכן, בימים אלו התבשרנו שזכינו בהישג מרשים. מכל מדינות העולם (!) הוצבנו במקום השני בשתיינות של בני נוער מגיל 11 ואילך. מי שצריך לקבל החלטות כנראה סבור שלילדים שלו זה לא יקרה. גם מי שמנסה לעזור באמת מוצא עצמו מכבה שריפות במקרה הטוב.
 
אנשי המקצוע והמטפלים עומדים חסרי אונים לנוכח המגמה המתגברת. מדוע הם שותים? מה הם מחפשים? מדוע האזהרות, התמונות הנוראות והסטטיסטיקות אינן משפיעות עליהם, אינן רלוונטיות עבורם ואינם מרתיעות אותם?
 
עיון במקורותינו החסידיים פותר את התעמולה. הם מחפשים שמחה. תורת החסידות הבוחנת כל דבר בראייה תורנית מעמיקה חושפת את שורשיה של ההתמכרות. החל מנוח שהתגלגל שיכור ובמצב מביש ועד לאחרון האלכוהוליסטים, כולם חיפשו ומחפשים שמחה.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מדגיש כי זמן הגאולה השלמה יתאפיין בשמחה עצומה. "אז יימלא שחוק פינו", כמילותיו המפורסמות של דויד המלך ב'שיר המעלות'. שמחה זו היא גם ההסבר למאמר חז"ל, לפיו לעתיד לבוא ייחשב יצחק אבינו לאבי האומה העיקרי. יצחק – מלשון צחוק ושמחה. מי שמסמל בשמו (ובמהותו, כי המהות תמיד תואמת לשם) את המאפיין המובהק של הגאולה הוא מי שייחשב לאב וראש לאומה.
 
בעצם, מלמד הרבי, כבר הגענו להתחלת העידן שעליו נאמר 'אז יימלא שחוק פינו'. ערכה המספרי (הגימטרייה) של המילה 'אז' עולה שמונה, ושמונה הוא מספר הדורות שבשושלת החסידות מאז הבעל-שם-טוב ועד לאדמו"ר הקודם מליובאוויטש, שנקרא רבי (יוסף-)יצחק. הרבי מסביר כי האדמו"ר הקודם, שהנו נשיא הדור גם לאחר שהסתלק ונשמתו מלובשת בממלא מקומו (הרבי עצמו) – הוא המשיח שבדור והוא כבר "התגלה בכל התוקף". אפשר אפוא וצריך לשמוח כבר עכשיו (ובלי שתייה מופרזת של אלכוהול). פשוט לחשוב ולהכיר באמת כי "הנה זה (משיח) בא" – והשמחה תפרוץ מאליה.
 
אם רק נחוש בוודאותה המוחלטת של הגאולה הקרובה מאוד, אם רק נקלוט שכל הסבל ואובדן הדרך האופפים כבר אלפי שנים מיליארדי בני אדם, עומדים להיגמר ברגע  אחד של אור ואושר אינסופי פתאומי, שיהפוך למצב נצחי כלל-קוסמי – נתחיל בוודאי לשמוח, ובאמת.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter