ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


להיות יותר...
כל השתדלות נחשבת. כל צעד קטן בכיוון הנכון – הוא בעצם גדול מאוד. כל מה שצריך זה רגע של מחשבה, איך אני מתקדם מהמקום בו הייתי אתמול.

יב חשון התשע"ב (09.11.2011)

חב"ד
200,000 איש בישראל מגיל 20 ומעלה מגדירים את עצמם כ"חוזרים בתשובה"! כך עולה מסקר חברתי שערכה הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה, שבדק את מידת הדתיות של הישראלים. פלח זה מהווה כ-5.4% מהאוכלוסייה היהודית בגיל זה. הנתון הכה בתדהמה אף את הסטטיסטיקאים המומחים.
 
ובנוסף: 21% מהיהודים בני 20 ומעלה מדווחים כי כיום הם דתיים יותר משהיו בעבר (790,000 איש!), ומכלל העולם החרדי – 22% הם חוזרים בתשובה.
 
נתונים דמוגרפיים אלו אינם מובלטים מעבר לפרסומי הלשכה המוגבלים. לא ראינו אותם בכותרות העיתונים היומיים ולא במבזקי החדשות של הערוצים הראשיים, מסיבות מובנות... אך אלו הן חדשות מרכזיות ומסעירות: אנו זוכים לחיות בתקופה מרגשת בה נבואות עתיקות קודמות עור וגידים.
 
"והשיב לב אבות על בנים", חזה מלאכי הנביא לפני כ-2300 שנה. יקום דור צעיר, הקרוי בפסוק "בנים", שעל ידם יחזרו גם אבותיהם בתשובה. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מסביר כי זו ההתגשמות של החיובית של החזון "בת קמה באמה וכלה בחמותה": הבת והכלה תתרוממנה לדרגה רוחנית גבוהה מזו של האם והחמות. כך גם אפשר להסביר את הנבואה "נערים פני זקנים ילבינו": זקנים יחווירו מתדהמה למשמע מה שיש לנערים לומר להם: אבותינו – גילינו את הדרך הנכונה! הצטרפו אלינו, אל הדור פוסט-אלפיים, שמתקרב בשיעורים גוברים והולכים אל האמת.
 
כולם מתחזקים. מי שהגדיר את עצמו כלא דתי, מסורתי, דתי לייט, חרדי... כל אלו מפורטים שם, בשנתון הסטטיסטי של מדינת ישראל. כמעט מיליון איש! כולם – יותר דתיים משהיו. מתקדמים – כל אחד בקצב שלו.
 
זה לא קשה או בומבסטי כמו שזה נשמע. מתחילים בדבר קטן שאפשר לעמוד בו, ולאחר שמתרגלים לוקחים עוד משהו. כל השתדלות נחשבת. כל צעד קטן בכיוון הנכון – הוא בעצם גדול מאוד. כל מה שצריך זה רגע של מחשבה, איך אני מתקדם מהמקום בו הייתי אתמול.
 
זה יכול להיות נתינת מטבע לצדקה, הנחת תפילין, או הדלקת נרות שבת קודש, להתחיל קצת להתפלל במילים שלי או מהסידור, להפסיק לאכול משהו אחד לא כשר או לומר משהו אחד אסור. כל עשייה חיובית או הימנעות מעשייה שלילית יכולה להיות המצווה שעליה כותב הרמב"ם: "עשה מצווה אחת – הכריע את עצמו ואת כל העולם כולו לכף זכות וגרם לו ולהם תשועה והצלה". כלומר: הביא גאולה אמיתית ושלמה בכל העולם – לנצח!
 
יש רק דרך אחת לברר אם תהא זו המצווה שלך: לנסות – ולעשות. מה שבטוח – עם ישראל כולו ובראשו הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, יגידו לך תודה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter