יג תמוז התש"פ (05.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


מדע מתפתח לחזרה לאמונה
המדע האולטרא-מודרני מעורר יותר ויותר שאלות. ככל שהוא מתפתח, הולכת וגוברת ההכרה כי אנו הולכים ומתרחקים מהבנה כוללת, משום שהבריאה היא הרבה יותר פנטסטית משהיה נדמה לנו בעבר, כאשר היה לנו מדע קטן וגאווה גדולה. 

יח ניסן התשע"א (22.04.2011)

חב"ד
במשך שנים רבות מדי היו ביולוגים שסברו כי בגופנו ישנם אברים חסרי תועלת. הם טענו כי אלו שאריות מנוונות של "עבר קופי" – הגדרה שהומצאה על-ידי הוזי האבולוציה.
 
צריך יותר ממידה בינונית של גאווה וטיפשות גם יחד בכדי לעמוד מול המכונה המופלאה של גוף האדם (ובעצם אפילו למול תא יחיד, או אפילו מול מולקולת חלבון אחת) ולא להיוותר נדהמים מהמורכבות, הסדר הפנטסטי, הדיוק, ובקיצור: מהחכמה העצומה המתבטאת במבנים הביולוגיים גם הפשוטים ביותר. לומר, שדברים אלו התהוו באקראי – זהו טרוף מדעי אמיתי.
 
למרבה השמחה, ככל שהמדע מתקדם, הוא הולך ופורק מעליו השערות בדיוניות חסרות ביסוס, גם כאלה שנחשבו משום מה לאמיתות מוחלטות. רבות מבועות-הסבון המדעיות בשטח האבולוציה, מתפקעות. שטח סרק, חסר כל ביסוס מדעי אמיתי, ומנוגד לשכל הישר ולהיגיון בסיסי, שירשנו מהמדע של המאה התשע עשרה.
 
והרי מספר דוגמאות, אחדות מני רבות: התוספתן, נחשב עד לא מזמן לשארית מעי מיותרת ששרדה מזמן אחר, הולך ומתברר כשימושי מאד. הוא משמש כמקלט לחיידקים ה"טובים" החיוניים לעיכול תקין. בזמן בו חיידקי המעיים מתים כתוצאה ממחלה או השתלטות חיידק אלים, משמש התוספתן מעיין "מקלט" ממנו יתפשטו אחר-כך החיידקים החיוניים ויתפסו שוב את מקומם.
 
עצם הזנב איננה "זנבית" כלל וגם איננה שריד "קופי". היא משמשת כנקודת חיבור ועיגון של מספר שרירים חיוניים באגן, ומאפשרת לנו תנועה זקופה. כך גם האצבע הקטנה שבכף הרגל. היא לא נועדה להיאחזות והתנדנדות הפוך על העץ... אלא מסייעת בשמירה על שיווי משקל ובהעברת עצמת החבטה לכל כף הרגל כאשר אנו רצים, ועוד ועוד.
 
מהפך דומה מתרחש היום ביחס לאמונה בקדוש-ברוך-הוא. עד לא מזמן היו שטענו בעקשנות כי האמונה היא פתרון שהומצא כדי לטייח שאלות שאין להם פתרון לוגי. הם היו בטוחים כי האמונה תעלם בד בבד עם התפתחות המדע, שבוודאי יספק תשובות ופתרונות לכל השאלות והבעיות.
 
אך המציאות טופחת על פניהם. המדע האולטרא-מודרני מעורר יותר ויותר שאלות. ככל שהוא מתפתח, הולכת וגוברת ההכרה כי אנו הולכים ומתרחקים מהבנה כוללת, משום שהבריאה היא הרבה יותר פנטסטית משהיה נדמה לנו בעבר, כאשר היה לנו מדע קטן וגאווה גדולה. תנועת הענווה המדעית והחזרה לאמונה אמיתית מתחזקת ככל שיש לנו יותר נתונים מדעיים אמיתיים.
 
וזו עוד הוכחה כי אנו קרובים להכרה אוניברסאלית אבסולוטית בקיומו של הבורא – מה שיקרה עם התגלותו לעין כול של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, תכף ומיד ממש.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter