כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


חי, צומח (ואפילו) הדומם
לפני למעלה מ-3300 שנה הגיע המסר לכדור הארץ, באופן שנשמע היטב ונקלט בכל העולם כולו. לא רק באוזניים ובעיניים אנושיות. גם "שור לא געה" ו"הים לא הזדעזע". חי, צומח ודומם "שמעו" והפנימו את מערכת החוקים האלוקית הנצחית המיטבית עבור כל אחד

יח אדר התשע"א (22.02.2011)

מדע הרובוטיקה עומד לפרוץ גבולות חדשים. עד כה הוכיחו המכונות את עצמן בשטח התעשייתי וכבר אי אפשר להעלות על הדעת את התעשייה בלעדן. הפריצה הבאה תתרחש, כנראה, בשטח הטיפול הפיזי בבני-אדם קשישים או חולים. הרובוט יסייע למטפל האנושי ובהמשך גם יוכל להחליף אותו במגוון פעילויות יום יומיות סיעודיות ורפואיות.
 
רובוטים המצויים באינטראקציה עם בני אדם ייאלצו לעיתים לקבל החלטות בעלות השלכות אתיות. לדוגמא: רובוט המתפקד בבית עם כמה דיירים, ודייר אחד מבקש לאכול ובה בעת מבקש אחר את הספר שלו. מה יעשה הרובוט? הוא עשוי להחליט לבצע קודם כל פעולה אחרת, כגון להזכיר לחולה שלישי ליטול את התרופה שלו.
 
נשמע דמיוני? לאו דווקא. בימים אלו תוכנת הרובוט הראשון שפועל על סמך עקרון אתי. שמו נאו. והוא מיוצר על ידי Aldebaran robotics. בעזרת טכניקות של בינה מלאכותית (שזה יותר מ"סתם" תכנות מחשבים) מנסים "ללמד" את המכונות לקבל החלטות נכונות, הוגנות, צודקות ואדיבות, החלטות שמביאות בחשבון את סדר העדיפויות השלם.
 
בהנחה שאכן אפשר לצייד מחשבים בעקרונות אתיים – באלו כללים יש לציידם? בכללים של מי? עד היום איש מהתיאורטיקנים של האתיקה (שנקראו פעם: פילוסופים) לא הצליח לנסח אוסף מוחלט של עקרונות אתיים לבני אדם בעולם האמיתי, שיהיה מקובל על הכול. מציאות כללים אוניברסאליים להתנהגות אתית בהקשרים בהם רובוטים צפויים לפעול נראית היום דחופה מאי פעם. גם משום התקשורת שבין מחשבים לבין עצמם (רשת). הניסיונות עובדים בכיוון אלגוריתם מתמטי "תלוי דמוקרטיה". כלומר: הרובוטים יחפשו ברשת מידע על מה שנחשב בעבר לפעולות מקובלות מבחינה אתית, ולאחר מכן, יבצעו ניתוח סטטיסטי כדי להפיק תשובות לשאלות החדשות.
 
האמת היא, שלפני למעלה מ-3300 שנה הגיע המסר לכדור הארץ, באופן שנשמע היטב ונקלט בכל העולם כולו. לא רק באוזניים ובעיניים אנושיות. גם "שור לא געה" ו"הים לא הזדעזע". חי, צומח ודומם "שמעו" והפנימו את מערכת החוקים האלוקית הנצחית המיטבית עבור כל אחד, כל דבר, בכל מקום וזמן. הגדרות מוחלטות לאתי, הנכון הישר והצודק. היקום עוסק מאז ועד עתה בהטמעת האלגוריתם האלוקי הזה, ועתה כנראה הגיע תורו של הדומם.
 
מסתבר שאת פניו של משיח יקבלו גם רובוטים מוסריים וסימפטיים, העוסקים בעזרה לזולת כמיטב המסורת. אפשר אפוא בהחלט לומר כי הכול כבר מוכן לבואו.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter