כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


לא צריך להתפרק. אפשר להתמזג
נביאינו ראו זאת ממרחק של אלפי שנים. הם הבטיחו לנו כי יבוא זמן בוא תתאחד האנושות סביב מטרה משותפת: "לקרוא כולם בשם השם ולעבדו שכם אחד". חזון מופלא שיתגשם בשלמות לאחר שהרבי מליובאוויטש יתגלה לעין כול כמלך המשיח ויוביל את כולנו אל המיזוג הנכסף

יד טבת התשע"א (21.12.2010)
 
אנרגיית מיזוג גרעיני היא "הפטנט" הטבעי היסודי להפקת אנרגיה. אנרגיית השמש, למשל, מופקת תוך כדי מיזוג של גרעיני אטומים קטנים לכדי אטום גדול יותר. להבדיל מכורים גרעיניים הקיימים היום, בהם האנרגיה מופקת מפירוק של גרעיני אטומים.
 
בדרום צרפת הולך ומוקם הכור ITER שהנו כור מיזוג גרעיני. ההערכה היא כי תידרשנה עוד שנות דור של ניסויים  עד שיגיעו לבניית כור "אמיתי", כזה שמספק חשמל לרשת. מדוע כה קשה לפצח את אגוז המיזוג?
 
כי זה בדיוק כמו ברמה הרוחנית: קשה להתמזג, להתאחד, לגדול ביחד. הרבה יותר קל להתפרק, לפרק שותפויות, להפר איזון של גוף גדול ומורכב ולרסק אותו לרסיסים ושבבים. לחיות כל אחד לעצמו, במקום שלו. 
 
תהליך הפירוק דורש חומרי גלם מסוכנים ויקרים. תוצאותיה של אנרגיית הביקוע (הגרעיני) הם זיהום עקשני ומסוכן שקשה מאוד (עד בלתי אפשרי) להיפטר ממנו – הלוא הוא הזיהום הרדיואקטיבי הגורם לנזקים מתמשכים. והמיזוג הנכסף, זה שאליו כה קשה להגיע, עדיף מכל בחינה שהיא: הוא דורש חומרי גלם פשוטים ביותר ויוצר הרבה יותר אנרגיה באפס זיהום.
 
תהליכים באשר הם מתחילים תמיד ברובד הרוחני, וממנו הם "יורדים" לרמה בה מוצאים הדברים את יישומם הפיזי. וכך גם כאן. כור פיזיקאלי של מיזוג חומרים נמצא עדיין בשלבי הניסוי הראשוניים, אך ברוחניות הדברים כבר "ירדו" ונמצאים בעולם. והם באים לידי ביטוי גם בגשמיות. למשל: באיחוד והמיזוג המדהימים בשטחי המדע והטכנולוגיה, הרפואה והמסחר שאפשרה רשת האינטרנט. או בכך שמדינות שנלחמו מאות שנים זו בזו, ביטלו למעשה את הגבולות ביניהן, שהיו כה מובהקים, ומקיימות שוק ומטבע משותף. סיוע הומניטארי נשלח מאזורי רווחה לאזורי מצוקה. מאנשים שיש להם אל אנשים שאין להם – למרות שמעולם לא ראו אותם והם שונים מהם בכל מובן אפשרי.
 
אלה עובדות שכה התרגלנו אליהן בדור האחרון עד שאיננו מזהים עד כמה הן מהפכניות ובלתי אופייניות לכל מה שהיה כאן, על הפלנטה המשותפת שלנו במשך אלפי שנים.
 
האמת היא, שנביאינו ראו זאת ממרחק של אלפי שנים. הם הבטיחו לנו כי יבוא זמן בוא תתאחד האנושות סביב מטרה משותפת: "לקרוא כולם בשם השם ולעבדו שכם אחד". חזון מופלא שיתגשם בשלמות לאחר שהרבי מליובאוויטש יתגלה לעין כול כמלך המשיח ויוביל את כולנו אל המיזוג הנכסף, שישחרר את האנרגיה העצומה הכלואה בתוכנו: אין-סוף אור אלוקי.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter