יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » הגאולה בעולם


גנטיקה של אמונה
הכול התחיל מאותה קבוצת חוקרים פורצת דרך ונועזת. ומה שמדהים בכל זה היא העובדה שכל הקבוצה הזו לא זכתה בפרס נובל על תגליתה המרעישה. מדוע? מפני שאחד השופטים לא האמין שהתגלית נכונה

כא תשרי התשע"א (29.09.2010)

קשה להאמין שכל זה קרה רק לפני 66 שנה. בשנת תש"ד (1944) הבין הפיזיקאי הנודע ארווין שרדינגר שהחיים הביולוגיים מותנים באפשרות לאחסן מידע ביולוגי, ולהעבירו מדור לדור בעזרת כרומוזומים. בהיותם נושאי הקוד הגנטי (המידע), הבין שרדינגר שכדי לחשוף את סודות המידע הגנטי יש לגלות את המבנה המולקולארי של הכרומוזומים וכך לפצח את הקוד הגנטי.
 
באותה שנה, שהייתה שנת פריצה אמיתית, הראו חוקרים שהחומר המרכיב את הכרומוזומים, ה-DNA, אכן נושא את הקוד הגנטי ואחראי לתורשה. הם שהדגימו את המבנה הסלילי המפורסם של ה-DNA.
 
אחריהם הצליחה קבוצת חוקרים אחרים לבודד גן יחיד, שובטה הכבשה דולי, התחיל והסתיים מיפוי הגנום האנושי, ועד ל"החייאתו" של גוף "מת" של חיידק בעזרת מבנה כרומוזומלי סינטטי, שהורכב מראשיתו ועד סופו במעבדה לא מזמן. כיום כבר ניתן לשאת עיניים אל שיחזור והחלפת מבנים ביולוגיים כמו לב לאחר אוטם, מוח לאחר שבץ, ועד ליצורים חדשים כמו חיידקים מייצרי דלק או בולעי פחמן דו חמצני (מזהם האוויר העיקרי) ועוד.
 
אבל הכול התחיל מאותה קבוצת חוקרים פורצת דרך ונועזת. ומה שמדהים בכל זה היא העובדה שכל הקבוצה הזו לא זכתה בפרס נובל על תגליתה המרעישה. מדוע? מפני שאחד השופטים לא האמין שהתגלית נכונה.
 
למרות זאת, אותו שופט קטן-אמונה לא "הצליח" למנוע את רכבת המידע הגנטי מלהמשיך. וכיום – כאמור היא דוהרת בראש מדעי החיים במלוא העוצמה.
 
הרבה שנים לפני כן, ובמקום אחר לגמרי – לפני כ-440 שנה, במטע תפוחים סמוך לעיר צפת – יצאו המקובל הנודע האר"י (האלוקי רבי יצחק (לוריא)) הקדוש ותלמידיו לקבל שם את השבת. זה היה דקות ספורות לפני כניסת השבת, כאשר פנה הצדיק לתלמידיו והציע להם לקבל את השבת בירושלים!
 
חלק מהתלמידים נענו מיד בחיוב.  אך היו שהיססו בנוסח: "נלך לשאול קודם את האישה" (כפי שאכן מחייבת ההלכה). נפלו פני הצדיק והוא אמר: חבל, החמצנו הזדמנות פז. לו האמנתם בי בלי 'רגע' ובלי 'אבל' – היינו יכולים להביא עכשיו את המשיח.
 
להבדיל אלף אלפי הבדלות, גם קטנות אמונה זו לא עצרה את הרכבת. הרכבת אל הגאולה. הרכבת ממשיכה לדהור, ועם הדורות – לצבור תאוצה. כעת, הרכבת הגיעה כבר סמוך ממש לתחנת היעד הנכספת. זו הבטחה נבואית שקיבלנו מהרבי מליובאוויטש מלך המשיח. הרגע הבא עשוי מאוד להיות הרגע הגדול של היקום. ואנו – כולנו – מאמינים בכך באמונה שלמה. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter