טז אדר התשע"ט (21.02.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
עם ישראל הזית
חז"ל אומרים כי עם ישראל משול לזית. כשם שהזית מפיק שמן לאחר שכותשים אותו – כך גם נשמות ישראל מאירות כשמן בוער על-ידי הצער שעברו בגלות. זו בעצם כל המטרה שהקדוש-ברוך-הוא הביא עלינו צער – כדי לזכך את נשמותינו ולהביא לכך שיבקע מהן אור רוחני גדול, שיתגבר על חשכת הגלות ויביא את הגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


הקרבת שתי הלחם ותחיית המתים
בתחיית המתים יוכל הגוף להתענג ולקבל את חיותו ישירות מזיו השכינה, מבלי לאכול ולשתות. כולנו נהיה בדומה למשה רבנו ואליהו הנביא, שהתקיימו זמן ממושך ללא צורך באכילה ושתיה.

ח אייר התשע"ח (23.04.2018)

בזמן תחיית המתים יאיר בעולם גילוי אלוקי מיוחד במינו. מצד אחד, הוא יהיה גבוה יותר מהאור האלוקי שמאיר בגן עדן ומצד שני, נצליח להכיל אותו לא רק בנשמותינו אלא גם בגופינו. הגוף האנושי יתעלה למדרגה מרוממת מאוד.
 
מכל מקום, הגוף לא יוכל להתקיים ללא נשמה. הגוף יזדקק לנשמה, אך במתכונת שונה מזו ששוררת ביניהם היום. כיום, מקבל הגוף את חיותו מהנשמה עצמה. אך לאחר תחיית המתים, יקבל הגוף את חיותו מהשורש האלוקי שלו – שורה נעלה וגבוה יותר מהחיות של הנשמה. אלא שזה יעבור אליו דרך הנשמה.
 
דבר זה עולה מדבריהם של כמה מקובלים בנוגע למנחת "שתי הלחם" שמקריבים בבית המקדש בחג השבועות. רובם ככולם של מיני המנחה שקרבים בבית המקדש הם מצות. אך ורק שתי הלחם (ועוד מין בודד) הנם חמץ. החמץ מסמל את הגוף, והמצה – את הנשמה. בחג השבועות מקריבים גם את שתי הלחם וגם מין מנחה שהוא מצה. "והחמץ והמצה קריבים יחד על גבי המזבח. (ועובדה מרמזת על כך ש)גם הנפש והגוף יתענגו יחד בעִדון העולם ההוא (בתחיית המתים), שהוא זיו השכינה, כמו שמצינו למשה (רבינו) ואליהו (הנביא)".
 
כלומר: בתחיית המתים יוכל הגוף להתענג ולקבל את חיותו ישירות מזיו השכינה, מבלי לאכול ולשתות. כולנו נהיה בדומה למשה רבנו ואליהו הנביא, שהתקיימו זמן ממושך ללא צורך באכילה ושתיה. כך נכתב בספר הקבלי "תולעת יעקב".
 
אלא שדברים אלו מעוררים שאלה עצומה: שתי הלחם אמנם באים כקרבן חמץ, אבל אסור להקריבם על המזבח. הם נאכלים על ידי הכוהנים. מהי אם כן הכוונה בדברי ה"תולעת יעקב" ש"החמץ והמצה קריבים יחד על גבי המזבח"?   
 
על כך מסביר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, ששתי הלחם מוקרבים בבית המקדש יחד עם שני כבשים ואת הכבשים אכן מקריבים על המזבח. הכבשים הנם חלק מקרבן שהוא חמץ במהותו, "ולכן כשנשרפים חלבי הכבשים, הרי זה כאילו נשרף משתי הלחם על גבי המזבח".
 
מקורות: זוהר חלק ב דף קפג, ב. רמב"ן על ויקרא ז, יד. שני לוחות הברית תחילת מסכת שבועות דיבור המתחיל 'חייב אדם לשמוח'. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: ספר המאמרים מלוקט ד עמוד קעז ואילך. איגרות קודש חלק א עמוד שח ואילך.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter