טז אדר התשע"ט (21.02.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
עם ישראל הזית
חז"ל אומרים כי עם ישראל משול לזית. כשם שהזית מפיק שמן לאחר שכותשים אותו – כך גם נשמות ישראל מאירות כשמן בוער על-ידי הצער שעברו בגלות. זו בעצם כל המטרה שהקדוש-ברוך-הוא הביא עלינו צער – כדי לזכך את נשמותינו ולהביא לכך שיבקע מהן אור רוחני גדול, שיתגבר על חשכת הגלות ויביא את הגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


כשמבקשים – מקבלים!
ועל שאלתך... אם כעת נשתנה הזמן ומותר לדחוק את הקץ – כדברך כן הוא, שלעת עתה נשתנה הזמן ולא לבד שמותר להרבות בתחנונים עבור הגאולה, אלא גם מצווה הוא

ג אייר התשע"ח (18.04.2018)

הציפייה לגאולה היא מהדברים העיקריים המזרזים ומביאים את הגאולה. במדרש נאמר בשם רבי שמעון בן מנסיא, כי אין ישראל רואין סימן גאולה עד שיחזרו ויתבעו מלכות שמיים, מלכות בית דויד ובניין בית המקדש (אגב, מכאן רואים שיש לבקש במיוחד את מלכות המשיח (מלכות בית דויד) ולא רק גאולה באופן כללי).
 
כידוע, מוטלת על כל מעביד חובה לשלם לפועליו בזמן ולא לעכב את שכרם. ב"שולחן ערוך" נפסק על כך, שהעיכוב נחשב למעביד לחטא רק אם הפועלים תבעו את שכרם. וכך גם בעניין המחויבות של הקדוש-ברוך-הוא כלפינו, עם ישראל: בעיסוק שלנו בתורה ובמצוות אנו נחשבים כפועליו של הקדוש-ברוך-הוא, והשכר שלנו הוא הגאולה האמתית והשלמה. לפיכך, כותב ה"חפץ חיים": "(אמנם) כמה פעמים ביום אנו מבקשים על הגאולה – אולם הבקשה לבד אינה מספקת. יש לתבוע את הגאולה, כפועל שכיר המבקש את שכרו, ש(הרי) הדין הוא, שאם אינו תובע – אין חיוב לתת את שכרו בו-ביום".
 
בספר "בית אלוקים" להמבי"ט נכתב, שכל התפילות על הגאולה מתקבלות ואינן שבות ריקם. הקדוש-ברוך-הוא מצפה שתצטבר כמות מסוימת (שאינה ידועה לנו) של תפילות, וברגע שנגיע לכמות הרצויה – תבוא מיד הגאולה. ממילא, הוא מסביר, כל בקשה וכל תפילה על הגאולה קרובה להתקבל יותר מקודמותיה, כי היא קרובה יותר להשלמת סך התפילות הנדרש.  ובלשונו: "...ויותר נקל הוא לאחרונים, הקרובים יותר לזמן הגאולה, שתתקבל תפילתם מהראשונים... כי להיות הענין גדול-הערך, צריך ריבוי תפילות דור אחרי דור כדי שתקובל תפילת הגאולה. ובהיות נשלמות התפילות הצריכות וידועות לו יתעלה, אז בדור ההוא תקובל תפילתם, גם כי בזמנים הקודמים לא היתה מקובלת.
 
"ובעת שנשלם סכום התפילות הצריכות תקובל התפילה, לא בשביל תפילה זו לבד, כי-אם בהצטרף אותה עם התפילות הקודמות... וכיון שתפילת האחרונים קרובה להתקבל... יותר ראוי ומחוייב לדורות האחרונים לשוב בתשובה שלימה לפניו בתפילה ובצדקה, כדי שיזכו לגאולה הקרובה אליהם".
 
בספר "אבקת רוכל" נאמר, כי זו פשוט מצווה להתחנן לפני השם יתברך על הגאולה: "ועל שאלתך... אם כעת נשתנה הזמן ומותר לדחוק את הקץ – כדברך כן הוא, שלעת עתה נשתנה הזמן ולא לבד שמותר להרבות בתחנונים עבור הגאולה, אלא גם מצווה הוא".
 
מקורות: שמות רבה פרשה ל, ט. ילקוט שמעוני שמואל א רמז קו. רש"י על הושע ג, ה. שולחן ערוך חושן משפט שלט, י. אבקת רוכל חלק ב כלל ט. בית אלוקים להמבי"ט שער התפילה פרק יז. חפץ חיים על הסידור סימן קסח.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter