טו אדר התשע"ט (20.02.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
עם ישראל הזית
חז"ל אומרים כי עם ישראל משול לזית. כשם שהזית מפיק שמן לאחר שכותשים אותו – כך גם נשמות ישראל מאירות כשמן בוער על-ידי הצער שעברו בגלות. זו בעצם כל המטרה שהקדוש-ברוך-הוא הביא עלינו צער – כדי לזכך את נשמותינו ולהביא לכך שיבקע מהן אור רוחני גדול, שיתגבר על חשכת הגלות ויביא את הגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


המזוזה בחזון ובהלכה
בגאולה האמתית והשלמה יעברו כל בתי הכנסיות ובתי המדרשות שבעולם לארץ ישראל. חזון זה חל גם על בתים פרטיים "אשר נעשו חדורים לגמרי באור החסידות וקדושת הנשמה"

ט חשון התשע"ח (29.10.2017)

הפרשיות הכתובות במזוזה עוסקות באחדות השם ובחובה לעבוד אותו עם כל המשאבים הרוחניים והגשמיים שלנו. כאשר אנו קובעים בפתח הבית מזוזה, היא מהווה מין חותמת על כך שהבית על כל חפציו נועדו לשרת אותנו במילוי רצון השם. על קלף המזוזה כתוב (בין השאר) "ואהבת את השם אלוקיך... בכל מאודך". ומפרשים חז"ל: 'בכל מאודך' – בכל ממונך. כי זו למעשה משמעותה של נוכחות המזוזה בפתח הבית: "להעלות הבית וכל אשר בו וכל רכושו... להיות בטלים לאהבת השם בכל... ממונך" (רבי שניאור זלמן מלאדי, אדמו"ר הזקן).
 
ההלכה מורה לקבוע את המזוזה בטפח החיצוני של חלל הפתח. כלומר, קרוב יותר החוצה מאשר פנימה. ומסביר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, כי המטרה בכך היא להקרין את המסר שבמזוזה גם מחוץ לבית היהודי. לגרום לכך שהעולם כולו יפנים את ייעודו ככלי שרת למילוי הרצון האלוקי. חזון זה יתגלה בשלימות בגאולה האמתית והשלמה, ובינתיים, עד אז, מוטל עלינו, מי שיש בבתיהם מזוזה, להתחבר שוב ושוב למסר של המזוזה ולהקרין אותו בכל מקום. וכפי שכותב הרמב"ם: "כל זמן שייכנס ויצא, יפגע ביחוד השם שמו של הקדוש-ברוך-הוא ויזכור אהבתו". לקחת את הזיכרון המכונן הזה בכל פעם כצידה לדרך.
 
בגמרא נאמר, כי בגאולה האמתית והשלמה יעברו כל בתי הכנסיות ובתי המדרשות שבעולם לארץ ישראל. הרבי מליובאוויטש מסביר כי חזון זה חל גם על בתים פרטיים "אשר נעשו חדורים לגמרי באור החסידות וקדושת הנשמה". ובשם רבי לוי יצחק מברדיטשוב נאמר, כי כך יהיה עם כל בית יהודי שיש בו מזוזה.
 
ומעניין לעניין: מזוזות קובעים רק בפתחי מבנים שעושים בהם (גם) שימוש לענייני חולין. מבנים שמיועדים לתפילה וללימוד בלבד, אין צורך לקבוע בפתחיהם מזוזות. לכן בבית המקדש אין צורך לקבוע מזוזות – ברוב הפתחים. אך ורק בפתחים שמובילים ללשכתו הפרטית של הכוהן הגדול נקבעות מזוזות, כי בלשכה זו עוסק הכוהן הגדול גם בענייניו הפרטיים ולא רק בענייני קודש.
 
מקורות: תלמוד בבלי יומא ב, א. י, א. יא, א. מגילה כט, א. משנה תורה לרמב"ם הלכות מזוזה פרק ו הלכות ו (וכסף משנה שם), יב ויג. זוהר חלק ג רסג, ב. תורה אור מב, ג. שיחות הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שבת פרשת וירא ושבת פרשת ויצא תשנ"ב. בית משיח גיליון 846.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter