טו אדר התשע"ט (20.02.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
עם ישראל הזית
חז"ל אומרים כי עם ישראל משול לזית. כשם שהזית מפיק שמן לאחר שכותשים אותו – כך גם נשמות ישראל מאירות כשמן בוער על-ידי הצער שעברו בגלות. זו בעצם כל המטרה שהקדוש-ברוך-הוא הביא עלינו צער – כדי לזכך את נשמותינו ולהביא לכך שיבקע מהן אור רוחני גדול, שיתגבר על חשכת הגלות ויביא את הגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


הגויים שסייעו לישראל
אומות העולם גם תלמדנה תורה בזמן הגאולה! הרמב"ם כותב: "לא יהיה עסק כל העולם אלא לדעת את השם", והדרך לדעת את השם היא אך ורק על-ידי לימוד התורה.

יד אב התשע"ז (06.08.2017)

לכל הגויים שלא חטאו ושסייעו לעם ישראל מובטח לחיות בעידן הגאולה האמתית והשלמה ואף לזכות למדרגות רוחניות נעלות (לעומתם, הגויים שחטאו או הרעו לעם ישראל ייענשו ויאבדו מהעולם, כפי שתואר בהרחבה בגיליון שעבר). וכך אומר הנביא צפניה (ג, ט): "כי אז אהפוך אל עמים שפה ברורה, לקרוא כולם בשם השם ולעבדו שכם אחד". כלומר, שיהיו עמים (לשון רבים) שיתאחדו סביב האמונה בא-ל אחד.
 
חז"ל מוסיפים ומתארים: "ישראל יהיו עובדים אותו בשמחה, שנאמר: 'עבדו את השם בשמחה' (תהלים ק, ב). אבל אומות העולם יהיו עובדים אותו ברעדה, שנאמר: 'עבדו את השם ביראה וגילו ברעדה' (תהלים ב, יא)".
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מוכיח מלשון הרמב"ם כי אומות העולם גם תלמדנה תורה בזמן הגאולה! הרמב"ם כותב: "לא יהיה עסק כל העולם אלא לדעת את השם", והדרך לדעת את השם היא אך ורק על-ידי לימוד התורה.
 
אמנם נפסק להלכה כי אסור לגוי ללמוד תורה וכי אם לומד הוא חייב מיתה(!) – אך איסור זה מתייחס ללימוד החלקים בתורה שנוגעים רק לעם ישראל. בחלק התורה שנחוץ לגויים – בכל נושא שקשור לשבע מצוות בני נוח – לא רק שאין להם איסור, אלא אדרבה, חז"ל מהללים ומשבחים את הגויים הלומדים זאת ומשווים אותם לכוהן גדול! אלא שבגלות עוסקים בכך בפועל רק גויים בודדים, ובגאולה זה יהיה "עסק כל העולם".
 
עוד מוסיף הרבי, כי המשיח בעצמו, שילמד את כל עם ישראל תורה – ילמד גם את הגויים.
 
אותם גויים נאורים, שיזכו לחיות בגאולה, יכבדו את ישראל ויתנו להם מתנות. והאמת היא, שהנהגה זו שייכת למימוש כבר בגלות. וכך כותב הרבי: "יהודי צריך לעבוד את השם באופן כזה שגם גויים מכירים את מעלתו, ועד שמברכים אותו. וזהו גם מהטעמים על זה שסיפר כבוד קדושת מורי וחמי אדמו"ר (הרבי הקודם מליובאוויטש), שסביו אדמו"ר המהר"ש (רבי שמואל מליובאוויטש) היה נוסע בכל יום מימות החול לטייל, ופעם (מצד סיבה) נסע בדרך אחרת, וכל האנשים מעמי הארץ שהיו שם, כשראו אותו כרעו והשתחוו לפניו. שהטעם על זה שכבוד קדושת מורי וחמי אדמו"ר סיפר מאורע זה וציווה לפרסמו, הוא בכדי להוסיף כוח על זה לכל אחד ואחד מישראל".
 
מקורות: מדרש תנחומא נוח יט. תנא דבי אליהו רבה כ. תלמוד בבלי סנהדרין נט, א ובמאירי שם. משנה תורה לרמב"ם הלכות תשובה פרק ט הלכה ב והלכות מלכים פרק ח הלכה יא, פרק י הלכה ט ופרק יב הלכה ה. ליקוטי שיחות חלק כג שיחה לחג השבועות הערה 84 וחלק כז עמוד 246 ואילך והערה 84 בארוכה. ספר המאמרים מלוקט חלק ד עמוד כו.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter