טו אדר התשע"ט (20.02.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
עם ישראל הזית
חז"ל אומרים כי עם ישראל משול לזית. כשם שהזית מפיק שמן לאחר שכותשים אותו – כך גם נשמות ישראל מאירות כשמן בוער על-ידי הצער שעברו בגלות. זו בעצם כל המטרה שהקדוש-ברוך-הוא הביא עלינו צער – כדי לזכך את נשמותינו ולהביא לכך שיבקע מהן אור רוחני גדול, שיתגבר על חשכת הגלות ויביא את הגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


תהליך גאולה אחד ארוך
העובדה שהמשיח מוזכר בתורה במסגרת שבה התהפכו קללות לברכות – רומזת למהפכים הטובים שיתחוללו עם בואו של המשיח, כמו הפיכת ימי הצום והצער לימי חג ומועד.

ח תמוז התשע"ז (02.07.2017)

אחד המקומות בהם מוזכר המשיח בתורה הוא בפרשת השבוע, בנבואותיו של בלעם. בלעם ניבא על דויד המלך ועל המשיח וכפי שמפרט הרמב"ם: "שם ניבא בשני המשיחים – במשיח הראשון שהוא דוד, שהושיע את ישראל מיד צריהם, ובמשיח האחרון שעומד מבניו, שמושיע את ישראל באחרונה... 'אראנו ולא עתה'  – זה דוד, 'אשורנו ולא קרוב' – זה מלך המשיח. 'דרך כוכב מיעקב' – זה דוד, 'וקם שבט מישראל' – זה מלך המשיח".
 
כידוע, תכניתו המקורית של בלעם הייתה לקלל את בני ישראל. אבל הקדוש-ברוך-הוא מנע זאת ממנו ואילץ אותו לברך אותם. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מציין, כי העובדה שהמשיח מוזכר בתורה במסגרת שבה התהפכו קללות לברכות – רומזת למהפכים הטובים שיתחוללו עם בואו של המשיח, כמו הפיכת ימי הצום והצער לימי חג ומועד.
 
מקום נוסף בתורה שבו מוזכרת הגאולה העתידה הוא בפרשת ניצבים. אלא ששם מוצגת הגאולה כְּמה שיציל אותנו מהגלות: "ושב השם אלוקיך את שבותך ורחמך, ושב וקבצך מכל העמים" (דברים ל, ג). בפרשת השבוע, לעומת זאת, היא מופיעה כשלב מסיים של תהליך שבו מלכתחילה לא נתון עם ישראל למרותם של זרים ולקשיים הגלותיים. החל מ"הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב" (במדבר כג, ט), דרך "הן עם כלביא יקום וכארי יתנשא" (שם, כד), ועד ל"דרך כוכב מיעקב וקם שבט מישראל" (שם כד, יז).
 
האמת היא שהגאולה גם כזו וגם כזו. על פני השטח אנו נמצאים בגלות, והגאולה באה להציל אותנו ממנה. אך ברובד העמוק והפנימי, מצד עצם נשמותינו – מאז שיצאנו ממצרים אף פעם לא היינו נתונים למרות הגלות. ברובד הזה, הגאולה אינה אלא המשך וסיום לתהליך בן אלפי שנים, שבו תמיד היינו מרוממים ונישאים. וכמו שבלעם עצמו מזכיר את יציאת מצרים כשלב הראשון בתהליך הרציף של גאולת עם ישראל: "א-ל מוציאם ממצרים" (במדבר כג, כב). יציאת מצרים והגאולה השלמה הן התחלה וסיום של תהליך גאולה אחד ארוך, שיסתיים תכף ומיד ממש.
 
מקורות: משנה תורה לרמב"ם הלכות מלכים פרק יא הלכה א. בעל הטורים במדבר כד, ח. ליקוטי תורה תחילת פרשת מסעי. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח:  ליקוטי שיחות חלק יח עמוד  272 וחלק לח עמוד 89. שיחת שבת פרשת בלק תנש"א. 

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter