טו אדר התשע"ט (20.02.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
עם ישראל הזית
חז"ל אומרים כי עם ישראל משול לזית. כשם שהזית מפיק שמן לאחר שכותשים אותו – כך גם נשמות ישראל מאירות כשמן בוער על-ידי הצער שעברו בגלות. זו בעצם כל המטרה שהקדוש-ברוך-הוא הביא עלינו צער – כדי לזכך את נשמותינו ולהביא לכך שיבקע מהן אור רוחני גדול, שיתגבר על חשכת הגלות ויביא את הגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


המתים שלא יזדקקו לטהרה
תחייתו של כל מי שלומד תורה תהיה מכוחה של הארה אלוקית מופלאה שנקראת 'טל תורה'. על פי הזוהר – יש לטל הזה יכולת ייחודית לטהר מידית מכל טומאה, וממילא הם יהפכו מיד לטהורים ולא יצטרכו להמתין שבוע.

כא סיון התשע"ז (15.06.2017)

נצייר לעצמנו את הרגע המיוחל של הגאולה האמתית והשלמה: הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מגיע, בית המקדש נבנה, ועם ישראל מתקבץ לארצו. קיימת מצוות עשה להקריב פעמיים בכל יום את קרבן התמיד, ואנו רוצים כמובן לקיים מיד את המצווה שלא קוימה קרוב לאלפיים שנה.
 
אך כאן מתעוררת בעיה: כולנו בחזקת טמאי מתים (כלומר, שבאנו במגע או היינו אי פעם תחת קורת גג אחת עם מת). תהליך הטהרה מהטומאה הזו אורך לא פחות משבוע, וכל עוד הוא לא הסתיים אסור לנו להיכנס לבית המקדש (מלבד במצבים של חוסר ברירה)! האם הגיוני לומר שיחנכו את העבודה בבית-המקדש בצורה מאולצת – בטומאה? או לחלופין, שבית-המקדש יעמוד על תלו ובמשך שבוע אף אחד לא ייכנס אליו?
 
התשובה היא, שזה אכן לא הגיוני ומוכרחים להיות אנשים טהורים שיוכלו להיכנס מיד לבית המקדש. ואמנם ישנם כאלה. אלה הצדיקים שיקומו לתחייה מיד בבוא הגאולה, כמו משה רבינו ואהרן הכוהן ובניו, והם – שיקומו טהורים – יוכלו להיכנס מיד לבית המקדש ולהקריב את הקרבנות.
 
אמנם לכאורה גם אלה שיקומו בתחיית המתים יזדקקו להיטהר מטומאה – אבל מסתבר לומר, שלא כולם יזדקקו לכך, אלא רק אלה שנפטרו מן העולם טמאים (כלומר, שבחייהם באו במגע כלשהו עם נפטר ולא עברו תהליך טהרה). מי שנפטר בטהרה יקום בטהרה ואם כן לא תהיה לצדיקים הטהורים שום בעיה להיכנס מיד לעבודה בבית המקדש.
 
הרבי מוסיף ומדייק מדברי חז"ל, כי גם אם נאמר שכל הקמים לתחייה יזדקקו להיטהר מטומאה – מי שלמד תורה בעולם הזה לא יזדקק לטהרה רגילה. חז"ל אמרו, ש"כל המשתמש באור תורה – טל תורה מחייהו". כלומר, תחייתו של כל מי שלומד תורה תהיה מכוחה של הארה אלוקית מופלאה שנקראת 'טל תורה'. על פי הזוהר – יש לטל הזה יכולת ייחודית לטהר מידית מכל טומאה, וממילא הם יהפכו מיד לטהורים ולא יצטרכו להמתין שבוע.
 
מקורות: תלמוד בבלי יומא ה, ב. כתובות קיא, ב. נדה ע, ב ובמהרש"א שם. ילקוט שמעוני ישעיה רמז תלא. זוהר חלק א קלא, א. פנים יפות פרשת חוקת על הפסוק זאת התורה. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: ליקוטי שיחות חלק יח חוקת ב וחלק כח עמוד 137 הערה 43. התוועדות תשמ"ז חלק ג עמוד 489.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter