טו אדר התשע"ט (20.02.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
עם ישראל הזית
חז"ל אומרים כי עם ישראל משול לזית. כשם שהזית מפיק שמן לאחר שכותשים אותו – כך גם נשמות ישראל מאירות כשמן בוער על-ידי הצער שעברו בגלות. זו בעצם כל המטרה שהקדוש-ברוך-הוא הביא עלינו צער – כדי לזכך את נשמותינו ולהביא לכך שיבקע מהן אור רוחני גדול, שיתגבר על חשכת הגלות ויביא את הגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


יולדת ולידה בזמן הגאולה
כשם שכיום נמשך היריון תשעה שלבים כך יהיה גם לעתיד לבוא. אלא שכיום כל שלב הוא בן חודש, ולעתיד לבוא יימשך כל שלב שעה בלבד. משך ההיריון יהיה אפוא תשע שעות!

כא אדר התשע"ז (19.03.2017)

בגמרא מובא, כי בזמן הגאולה יתרחש תהליך ההיריון והלידה במהירות מפתיעה: על הפסוק "הרה ויולדת יחדיו" (ירמיה לא, ז) מבארת הגמרא, כי אישה תתחיל היריון ותלד בתוך יום! התופעה של היריון כה קצר לא תסתור לכלל הידוע, "אין כל חדש תחת השמש", משום שכבר היום היא כבר קיימת – אצל תרנגולת: בגוף תרנגולת מתהווה ביצה והיא מוטלת מיד למחרת. וכך, מסבירים רש"י והמהרש"א, יהיה גם אצל אישה. יתהווה בגופה עובר והוא ייוולד למחרת, ובו ביום יתהווה עובר חדש והוא ייוולד למחרת וכן הלאה. נמצא שההיריון והלידה שיהיו 'יחדיו' – באותו יום – לא יהיו של אותו עובר, אלא לידה של עובר אחד והתחלת היריון של עובר שני.
 
אך האריז"ל, השל"ה ואדמו"ר הזקן, מסבירים שההיריון והלידה שיהיו 'יחדיו' יהיו של אותו עובר: אישה תתעבר היריון רב עוברי ובו ביום תלד את הילד הראשון, ובימים הבאים תלד ילדים נוספים. לדעתם, לכך התכוונה הגמרא בהשוואה לתרנגולת: כמו שתרנגולת מטילה ביצים במשך כמה ימים מעיבור אחד, כך תהיינה לאישה כמה לידות מעיבור אחד.
 
אדמו"ר הזקן מוסיף ומבאר שכשם שכיום נמשך היריון תשעה שלבים כך יהיה גם לעתיד לבוא. אלא שכיום כל שלב הוא בן חודש, ולעתיד לבוא יימשך כל שלב שעה בלבד. משך ההיריון יהיה אפוא תשע שעות!
 
מי יטפל בכל כך הרבה בילדים? כמובן, אנחנו. אך בזמן הגאולה לא יהיה "צער גידול בנים". הילדים יהיו מפותחים הרבה יותר מהיום. המדרש מספר שלפני המבול היה תינוק בן יומו מסוגל לדבר וגם למלא שליחויות שהטילה עליו אמו. וכך יהיה גם בגאולה האמתית והשלמה.
 
אלא שכל זאת יהיה רק בשלב הראשון של הגאולה. בשלב מתקדם יותר, לאחר תחיית המתים, לא תתקיים מצוות פרו ורבו. בגמרא נאמר: "העולם הבא אין בו לא אכילה ולא שתייה, ולא פריה ורבייה ולא משא ומתן... אלא צדיקים יושבים ועטרותיהם בראשיהם ונהנים מזיו השכינה". מפרשים רבים, כמו הראב"ד, הרמב"ן השל"ה, אדמו"ר הזקן ועוד מפרשים כי דברים אלו מוסבים על התקופה שלאחר תחיית המתים, וכך גם מכריע הרבי מליובאוויטש מלך המשיח.
 
מקורות: תלמוד בבלי ברכות יז, א. לא, א. שבת ל, ב ובפירושי רש"י ומהרש"א שם. מדרש רבה נח לו, א. של"ה תורה שבכתב סוף פרשת ויצא. תניא (ושיעורים בספר התניא) אגרת הקודש סימן כו. איגרות קודש הרבי מליובאוויטש מלך המשיח חלק ב עמוד עו ובהערה 23 שם.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter