ו חשון התשע"ט (15.10.2018)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
החזיר יטהר
לעתיד לבוא תסור הטומאה מבעלי-החיים ומותר יהיה לאכול הכול. מסיבות שמוסברות בתורת הקבלה והחסידות, יהיה החזיר בעל-החיים הראשון שייטהר. השם 'חזיר' מרמז על כך שהוא עתיד לחזור ולהיטהר ראשון.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


קדושתנו בהווה וקדושתנו בעתיד
לעתיד לבוא, כאשר לא תהיה יותר טומאה בעולם ולא יהיה עוד חשש שניכשל בעבירות, נישאר וניוותר לנצח. ולפיכך יְיַחד עלינו הקדוש-ברוך-הוא את שמו, ויקראו לפנינו "קדוש".

יד כסלו התשע"ו (26.11.2015)

חב"ד
נאמר בגמרא: "עתידין צדיקים שאומרים לפניהם 'קדוש' – כדרך שאומרים לפני הקדוש-ברוך-הוא. שנאמר: 'והיה הנשאר בציון והנותר בירושלים קדוש יֵאמר לו' (ישעיה ד, ג)". באמרת חז"ל זו, כמו באמרות רבות נוספות המתייחסות לעתיד לבוא, מתייחס התואר 'צדיקים' לכל עם ישראל. וכמו שנאמר: "ועמך כולם צדיקים" (ישעיה ס, כא). לעתיד לבוא נתעלה כולנו למדרגת קדושה כזו גבוהה, שכביכול תשתווה לקדושתו של הקדוש-ברוך-הוא.
 
אמרה זו משתלבת יפה עם אמרה אחרת מספר הזוהר על הפסוק "קדושים תהיו, כי קדוש אני השם אלוקיכם" (ויקרא יט, ב). המשמעות הפשוטה של הפסוק היא הוראה לנהוג בקדושה. אלא שאם כן היה צריך להיכתב 'קדושים הֶיו' ולא 'קדושים תהיו'. המילה 'תהיו' אינה מילת ציווי אלא קביעת עובדה עתידית: אתם תהיו קדושים! וכיצד? – 'כי קדוש אני השם אלוקיכם'. מכוחה של קדושת השכינה וברמתה של אותה קדושה.
 
מה המשמעות של האמירה 'קדוש' לפני הצדיקים? בפירוש הרי"ף ל"עין יעקב" מוסבר שאכן פשוטם של דברים כמשמעם. יכריזו לפני כל צדיק, לפני כל יהודי, שהוא קדוש. הגוף היהודי יהיה מזוכך ומזוקק מכל סיג של טומאה – כמו גופו של אדם הראשון לפני שחטא בעץ הדעת. קדושתנו תהיה גלויה ומוחשית, והכול יזהו זאת ויכריזו על כך בקול גדול.
 
קדושה זו תהיה גם הגורם לכך שנחיה ונתקיים לנצח – כמו הקדוש-ברוך-הוא. וכמו שנאמר: "צדיקים שעתיד הקדוש-ברוך-הוא להחיותן – אינם חוזרים לעפרם (אינם מתים), שנאמר: 'והיה הנשאר בציון והנותר בירושלים קדוש יֵאמר לו'... מה קדוש (הקדוש-ברוך-הוא) לעולם קיים, אף הם לעולם קיימין".
 
ההגדרה "הנשאר בציון והנותר בירושלים" מתייחסת לאלו שיקומו בתחיית המתים בציון ובירושלים. הקמים לתחייה מכונים כאן בתארים 'הנשאר' ו'הנותר' משום שבכך בדיוק תישקף ייחודיותה של הקדושה המיוחלת: נכון להיום, לא מייחד הקדוש-ברוך-הוא את שמו אפילו על הצדיקים הגדולים שבעם ישראל, שכן אי אפשר לדעת באופן מוחלט וודאי שהצדיק יישאר בצדקתו לנצח. אך לעתיד לבוא, כאשר לא תהיה יותר טומאה בעולם ולא יהיה עוד חשש שניכשל בעבירות, נישאר וניוותר לנצח. ולפיכך יְיַחד עלינו הקדוש-ברוך-הוא את שמו, ויקראו לפנינו "קדוש".
 
מקורות: תלמוד בבלי בבא בתרא עה, ב. סנהדרין צב, א. וראה פירוש הרי"ף ל"עין יעקב". זוהר חלק ג, פא, א. תניא איגרת הקודש סימן י"ז. איגרות קודש לרבי מליובאוויטש מלך המשיח כרך ח עמוד קעב. וראה רש"י בראשית כח, יג.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter