ה תמוז התשע"ח (18.06.2018)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלאה יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין שתי המילים "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף'. כאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. וזהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא שבתורה, ודרכו תיחשף בפנינו הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


שני עידנים
בתקופה השנייה יהפוך קיום המצוות לתהליך אינסטינקטיבי, מבלי שנצטרך לתת עליו את הדעת. זו תקופה שכבר נחשבת לקבלת שכר, כי לא נידרש בה לשום עבודה מול רוע.

ז כסלו התשע"ו (19.11.2015)

חב"ד
ישנם שני שלבים במהפך של הרוע לטוב בגאולה העתידה. שלבים שיתבטאו הן בהנהגת בעלי החיים והן בהנהגת בני האדם. אולם הביטוי המשמעותי ביותר של השלב הראשון במהפך יהיה אצל עם ישראל: מיד עם בואה של הגאולה לא נצטרך עוד להיאבק עם עצמנו כדי לקיים מצוות ולהימנע מעבירות. כוחותינו ומשאבי נפשותינו יהיו נתונים כולם להעמיק דעת בגדולתו של הקדוש-ברוך-הוא. גדולה שתיחשף לפנינו ברמות שכיום בלתי נתפסות לחלוטין. וכמו שכותב הרמב"ם: "יהיו ישראל חכמים גדולים ויודעים דברים הסתומים וישיגו דעת בוראם כפי כח האדם".
 
באותו שלב, תהיה עדיין בעולם מציאות של רוע – הן בקרב הגויים והן אצל בעלי החיים. אולם (כאמור בגיליונות קודמים) גם הגויים ובעלי החיים לא יתנו ביטוי ממשי לרוע שבתוכם, למרות שהוא עדיין לא נמחק ונכחד. הגויים לא יפריעו לעם ישראל לקיים את רצון הבורא וגם החיות הטורפות לא תטרופנה.
 
בשלב השני, הנקרא גם 'עולם התחייה', יתקיים בשלמות הפסוק: "ואת רוח הטומאה אעביר מן הארץ" (זכריה יג, ב). לא תישאר כלל מציאות של רע בכל הבריאה כולה.
 
חלוקה מהותית נוספת בין שני השלבים – שתי התקופות – בגאולה, קשורה לאופן שבו נקיים מצוות. בתקופה הראשונה נקיים תורה ומצוות כרגיל, אלא שהקיום יהיה מושלם. ובלשון הרמב"ם: "המלך המשיח... בונה המקדש... וחוזרין כל המשפטים בימיו כשהיו מקודם, מקריבין קרבנות ועושין שמיטין ויובלות, ככל מצותה האמורה בתורה". ברגע שייבנה בית-המקדש וכל עם ישראל יהיו בארץ ישראל (מה שיחיל את החיוב המקורי של כל המצוות התלויות בעבודת האדמה ויבולה) – תהיה לנו סוף סוף האפשרות לקיים בפועל את כל תרי"ג (613) המצוות.
 
אולם בתקופה השנייה יהפוך קיום המצוות לתהליך אינסטינקטיבי, מבלי שנצטרך לתת עליו את הדעת. זו תקופה שכבר נחשבת לקבלת שכר, כי לא נידרש בה לשום עבודה מול רוע.
 
מקורות: תלמוד בבלי עבודה זרה ג, א. הלכות מלכים לרמב"ם פרק יא הלכה א ופרק יב הלכה ה. איגרת תחיית המתים. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: קונטרס 'תורה חדשה מאתי תצא' הערה 108. איגרות קודש חלק ב תשובה ר. קונטרס 'עניינה של תורת החסידות' סעיף ד ובהערות שם. וראה ליקוטי שיחות חלק כז עמוד 194 הערה 37.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter