ה תמוז התשע"ח (18.06.2018)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלאה יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין שתי המילים "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף'. כאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. וזהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא שבתורה, ודרכו תיחשף בפנינו הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


מלחמה בין חיות טרף
לוחמת החיות היא אפוא משחק שתוצאותיו ידועות מראש. היא נוצרת רק בגלל השיסוי המלאכותי וגם התוצאה בה נקבעת לפי מעשי המאמנים.

יז אלול התשע"ה (01.09.2015)

חב"ד
במדרש נאמר כי לעתיד לבוא יראה הקדוש-ברוך-הוא לצדיקים "קניגיא" – מחזה משעשע של מאבק בין חיות. מסתבר, כמובן, שלא מדובר בשעשוע גרידא אלא ברעיון עמוק מאוד. זהו שיקוף של מלחמת הכוחות בין הטוב לרע בכל השנים. וכך מתאר ומסביר כבוד קדושת אדמו"ר האמצעי (רבי דובער) מליובאוויטש:
 
במופע כזה מעמתים בין שתי חיות טרף. לדוגמה – אריה ונמר. מראש, מרגיזים את החיות ומשסים אותן זו בזו, כדי לגרום להן להתאמץ להרוג אחת את השנייה. ללא השיסוי וההרגזה המוקדמים לא היו החיות נלחמות זו בזו.  גם לאו דווקא שיש בכוחן לנצח אחת את השנייה. הנמר ניחן בעזות וכוח גופני יותר מהאריה (כמו שאמרו חז"ל "הווי עז כנמר"), והאריה ניחן בגבורת לב יותר מהנמר (וכמו שאמרו חז"ל "וגיבור כארי"). בעלי החיים בכלל לא מחפשים להתעמת זה עם זה, אבל המאמנים האכזרים משתמשים בטכניקות ותחבולות שונות, שמאלצות אותם להתנפל זה על זה. הם גם פעם מחזקים את האריה ומחלישים את הנמר ופעם להיפך – הכול לפי הזמנתם של הצופים צמאי הדם.
 
לוחמת החיות היא אפוא משחק שתוצאותיו ידועות מראש. היא נוצרת רק בגלל השיסוי המלאכותי וגם התוצאה בה נקבעת לפי מעשי המאמנים. מכל מקום, הצופים מתענגים מהפגנת הכוחות של בעלי החיים. ואדרבה, הם נהנים מהמאבק שבעקבות ההתגרות, הרבה יותר מאשר אם היה נוצר בין החיות מאבק טבעי.
 
כזו בדיוק היא גם המלחמה בין הטוב והרע בעולם. בכל השלבים שהרע ניצח כביכול – בעת שחרבו בתי המקדש, בעת שנגזרו על עם ישראל גזירות קשות וכדומה – הכול היה 'משחק' אלוקי. זו הייתה נתינת כוח זמנית לרע, כדי שלאחר מכן, כשהקדושה תנצח – תהיה לניצחון עוצמה רבה יותר. בדיוק כמו בלוחמת החיות, שעוזרים לכתחילה לחיה אחת כדי ליהנות יותר בהמשך מהניצחון של השנייה עליה.
 
משמעות הדברים ברמה הפרטית של כל יהודי היא, שכאשר נכשלים ומועדים בחטא, יש לדעת (בדיעבד) שכל המטרה של המעידה היא לגלות כוחות עמוקים יותר בנפש ועמם להתגבר ולחזור בתשובה. ועד שנזכה כולנו להתעלות אל התשובה המושלמת – בגאולה האמיתית והשלמה, תכף ומיד ממש.
 
מקורות: תלמוד בבלי ברכות לד, ב. ויקרא רבה יג, ג. תנחומא וישב ד. ספר שני המאורות י, א. מאמרי אדמו"ר הזקן על מאמרי רז"ל עמוד קמא ואילך. ספר המאמרים (ליובאוויטש) תקס"ג חלק ב עמוד תשל"א. שערי תשובה לאדמו"ר האמצעי חלק א כא, ד. וראה באריכות תורת חיים פרשת תולדות דיבור המתחיל 'ויתן לך' פרק י ואילך ופרק יד שם. התוועדויות הרבי מליובאוויטש מלך המשיח תשמ"ז כרך רביעי עמוד 191.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter