ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


האם יקריבו את קרבנות המוסף שנחסרו?
מבחינה מעשית מדובר במשימה קשה מאוד לביצוע: "כדי להקריב (ביום אחד) את הקרבנות של כל ראשי החדשים שבהם לא הקריבו קרבנות אלו – דרוש זמן רב ביותר!".

יב תמוז התשע"ד (10.07.2014)

חב"ד
הרמ"ע (הרב מנחם עזריה) מפאנו כותב בספרו 'עשרה מאמרות', כי בגאולה השלמה נצטרך להשלים את כל הקרבנות שהחסרנו בתקופת הגלות. לדבריו, ההשלמה תיעשה באופן הבא: "כשיגיע ראש חודש ניסן נצטרך להקריב כל קרבנות המוספין של כל ראשי חדשים של ניסן של כל ימי הגלות. וכן בשבתות, למשל: בהגיע שבת פרשת נשא נצטרך להקריב כל קרבנות המוספין של כל ימי הגלות של שבתות אלו".
 
בספר "בני יששכר" (רבי צבי אלימלך שפירא מדינוב) מוסיף ומבאר לפי זה את הנוסח בתפילות מוסף: "ואת מוסף יום השבת הזה נעשה ונקריב לפניך", "ואת מוסף יום ראש החודש הזה נעשה ונקריב לפניך". כיצד בדיוק נקריב את המוסף של שבת זו וראש חודש זה, כל עוד לא נבנה בית-המקדש? אלא שעל פי האמור מובנים הדברים. כשתבוא הגאולה השלמה נעשה ונקריב גם את קרבן המוסף של שבת זו ושל ראש חודש זה.
 
על דברים אלו סומכים את ידיהם ומסכימים גם בעל "בן איש חי" (רבי יוסף חיים מבגדד), בעל "כף החיים" (רבי יעקב חיים סופר) ובעל "תפארת שלמה" (רבי שלמה הכוהן מרדומסק).
 
אולם הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מתקשה לקבל את הרעיון. בהזדמנות, ציטט הרב מרדכי אליהו לפני הרבי מליובאוויטש מלך המשיח את דברי ה"בן איש חי", והרבי הקשה על כך: כיצד יכולים להקריב קרבן מוסף עבור ראש חודש שעבר, לאחר שכבר הקריבו עבור ראש החודש הזה?
 
הרב אליהו השיב, כי זה כמו שאפשר להשלים תפילה שהחמיצו, או לחילופין להוסיף ולהתפלל תפילת נדבה. אך הרבי דחה את ההשוואה: השלמת תפילה אפשרית רק על התפילה האחרונה שהוחמצה בלבד. ובאשר לתפילת נדבה – תפילה כזו מחייבת חידוש ושינוי מהתפילה הרגילה, ובקרבנות לא קיימת שום אפשרות לשנות ולחדש. הרבי הוסיף ואמר שמבחינה מעשית מדובר במשימה קשה מאוד לביצוע: "כדי להקריב (ביום אחד) את הקרבנות של כל ראשי החדשים שבהם לא הקריבו קרבנות אלו – דרוש זמן רב ביותר!".
 
(בפשטות, כשאנו אומרים "ואת מוסף יום השבת הזה" או "ראש חודש הזה", אנו מתכוונים שהמשיח יגיע עכשיו ממש וממילא נספיק להקריב היום את המוספים כהלכתם. אך) בעיתוי אחר התבטא הרבי, כי הקדוש-ברוך-הוא כל יכול ובוודאי ימלא בדרך כזו או אחרת את החלל החסר של הקרבנות שלא יכולנו להקריב בזמן הגלות.
 
מקורות: שולחן ערוך אורח חיים סימן קח סעיפים ד, ה. בני יששכר מאמר ראש חודש מאמרים ב, ג. דרך פקודיך הקדמה ה. בן איש חי פרשת ויקרא אות יט. כף החיים סימן תכג אות יט. תפארת שלמה מועדים (שבת קודש דף כח, א) דיבור המתחיל "ואת מוסף יום השבת הזה". התוועדויות הרבי מליובאוויטש מלך המשיח תשמ"ה חלק ה עמוד 3106 ותנש"א חלק ג עמוד 194.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter