ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


כשמבקשים – מקבלים!
"כמה פעמים ביום אנו מבקשים על הגאולה, אולם הבקשה לבד אינה מספקת. יש לתבוע את הגאולה, כפועל שכיר המבקש את שכרו... שאם אינו תובע – אין חיוב לתת את שכרו בו-ביום. כן אנו צריכים לתבוע את גאולתנו".

כב אייר התשע"ד (22.05.2014)

חב"ד
הציפייה לגאולה היא מהדברים העיקריים המזרזים ומביאים את הגאולה. במדרש נאמר: "רבי שמעון בן יוחאי אומר ... בשלושה דברים עתידים (ישראל) למאוס – במלכות שמים ובמלכות בית דוד ובבנין בית המקדש... אמר רבי שמעון בן מנסיא: אין ישראל רואין סימן גאולה עד שיחזרו ויתבעו שלושתם" (אגב, מכאן רואים שצריכים לבקש על המשיח (מלכות בית דויד) במיוחד, ולא רק גאולה באופן כללי).
 
כידוע, חל איסור על מעביד לעכב את שכר פועליו, אולם העיכוב נחשב להלנת שכר רק מרגע שהפועלים תובעים את שכרם. כך נפסק ב"שולחן ערוך". אנחנו נחשבים ל"פועליו" של הקדוש-ברוך-הוא בקיום התורה והמצוות, ושכרנו הוא הגאולה השלמה. עלינו אפוא לתבוע את שכרנו, כי כך נגרום לקדוש-ברוך-הוא להביא לנו את הגאולה מיד כדי להימנע מהלנת שכר כביכול.
 
וכך כותב בעל "חפץ חיים" (הרב ישראל מאיר הכהן מראדין): "כמה פעמים ביום אנו מבקשים על הגאולה, אולם הבקשה לבד אינה מספקת. יש לתבוע את הגאולה, כפועל שכיר המבקש את שכרו... שאם אינו תובע – אין חיוב לתת את שכרו בו-ביום. כן אנו צריכים לתבוע את גאולתנו".
 
בספר "בית אלוקים" להמבי"ט (הרב משה בן יוסף טראני) נכתב, כי כל התפילות על הגאולה מתקבלות ואף אחת אינה שבה ריקם. ישנה כמות מסוימת של תפילות שהקדוש-ברוך-הוא רוצה שנצבור, וברגע שנגיע לכמות הרצויה תבוא מיד הגאולה. נמצא, שבקשתנו היום לגאולה קרובה להתקבל יותר מבעבר, כי היא מתווספת אל כל הבקשות השמורות מכל הדורות. ובלשונו: "וכיון שתפילת האחרונים קרובה להתקבל... יותר ראוי ומחוייב לדורות האחרונים לשוב בתשובה שלימה לפניו בתפילה ובצדקה, כדי שיזכו לגאולה הקרובה אליהם".
 
בספר "אבקת רוכל" (לרבי יוסף קארו) מופיעה תשובה לפיה היום זו ממש מצווה להתחנן על הגאולה: "ועל שאלתך השניה, אם כעת נשתנה הזמן ומותר לדחוק את הקץ, כדברך כן הוא, שלעת עתה נשתנה הזמן ולא לבד שמותר להרבות בתחנונים עבור הגאולה, אלא גם מצווה הוא".
 
מקורות: שמות רבה פרשה ל, ט. רש"י על הושע ג, ה. ילקוט שמעוני שמואל א רמז קו. שולחן ערוך חושן משפט סימן שלט סעיף י. אבקת רוכל חלק ב כלל ט. בית אלוקים להמבי"ט שער התפילה פרק יז. חפץ חיים על הסידור סימן קסח.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter