ו סיון התש"פ (29.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


לא יישא גוי אל גוי חרב
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: "הסיבה האמיתית לכך שבתקופה האחרונה ניכרת השאיפה לגמר ולסיום תקופת המלחמות בעולם... היא מפני שמתקרבים לזמן שאודותיו הכריזה התורה: 'וכתתו חרבותם לאתים'"

כב שבט התשע"ד (23.01.2014)

חב"ד
אחד מייעודי הגאולה הוא: "וכתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות, לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה" (ישעיה ב, ד). משמעות הדברים היא, שבזמן הגאולה לא יהיו עוד מלחמות בין הגויים, ואת כל הכלים שנועדו להשחית (חרבות וחניתות) יסבו לשימוש למטרות פרנסה ומזון (אתים ומזמרות).
 
מצב מדהים זה לא קורה מאליו. זהו חלק מתהליך שאותו מוביל מלך המשיח בכבודו ובעצמו. וכפי שנאמר לפני זה בפסוק: "ושפט בין הגויים והוכיח לעמים רבים". השופט והמוכיח זהו המשיח. וכמו שכותב הרד"ק: "והשופט הוא מלך המשיח... אם יהיה בין גוי לגוי מלחמה או תביעות ביניהם, יבואו למשפט לפני מלך המשיח שיהא אדון כל העמים, והוא יוכיח להם ויאמר למי שיימצא בו העוול – ישר המעוות לבעל דינך! ומפני זה, לא תהיה מלחמה בין עם לעם כי הוא ישלים ביניהם, ולא יצטרכו לכלי מלחמה, וכתתו אותם לעשות מהם כלים לעבודת האדמה".
 
תהליך זה לא מתחיל עם בוא הגאולה. כבר לפני כן מלך המשיח משפיע על הגויים ומנווט אותם לתובנה כי ראוי לחיות בשלום ולא לריב ולהתקוטט. ואכן, בזמננו אנו אכן עדים למהפך בין אומות העולם. בעבר הלא רחוק רווחה הדעה כי ככל שהמלך עריץ ורודן הוא יותר נחשב. כתוצאה מכך הייתה שפיכות דמים ואכזריות רבה בעולם. היום קיימת מגמה הפוכה לגמרי. ראשי המדינות הגדולות בעולם משתדלים לצמצם ולבטל כלי נשק (ומנהלים מלחמות רק על מנת למגר את הרוע והטרור מהעולם). את הכסף שהיה מיועד לכלי נשק מייעדים למטרות כלכליות, וזו בדיוק משמעות הייעוד הנבואי: "וכתתו חרבותם לאתים".
 
נכון להיום, מרבית האומות מכירות בצורך להגיע לשלום אמיתי ולשיתוף פעולה בין המדינות. השינוי שחל בתודעה האנושית נובע מתהליכים רוחניים שמחולל המשיח וגם תהליכים גשמיים: אחת מפעולותיו הנודעות של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח היא הגברת המודעות של כל העמים לקיום שבע מצוות בני נוח, שאחד המסרים המרכזיים שלהן היא הוספה בצדק ויושר ובחתירה לשלום גלובאלי.
 
הרבי עצמו אומר, כי "הסיבה האמיתית לכך שבתקופה האחרונה ניכרת השאיפה לגמר ולסיום תקופת המלחמות בעולם... היא מפני שמתקרבים לזמן שאודותיו הכריזה התורה: 'וכתתו חרבותם לאתים'".
 
מקורות: תלמוד בבלי מגילה ג, א. ישעיה ב, ד ובפירוש רד"ק. מיכה ד, ג. הלכות מלכים לרמב"ם פרק ח הלכה י ופרק יא בסופו. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: שיחת שבת פרשת משפטים תשנ"ב סעיף ו. וראה שיחת שבת פרשת בראשית, שבת פרשת אחרי-קדושים וכ"ב אלול תנש"א.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter