ו סיון התש"פ (29.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


עוצמתה של בקשה על הגאולה
די בעצם העובדה שיהודי מתכנן לזעוק באמת על הגאולה – עוד לפני שהוא זועק בפועל – שהקדוש-ברוך-הוא ייענה ויביא את הגאולה, וכמו שנאמר: "טרם יקראו – ואני אענה"

טז אלול התשע"ג (22.08.2013)

חב"ד
מצוות הביכורים מוטלת על מי שמגדל בשדהו משבעת המינים. עליו להביא את הפירות המבשילים ראשונים אל הכוהן בבית-המקדש, ולשאת בקול רם ובשמחה דברי הודיה להשם. וכמו שנאמר: "וענית (בקול רם) ואמרת לפני השם אלוקיך... ושמחת בכל הטוב".
 
כל עוד בית-המקדש אינו בנוי, אין לנו אפשרות לקיים מצווה זו כפשוטה. כעת אנו נמצאים בתקופה בה על פי כל הסימנים הייתה הגאולה השלמה צריכה להופיע כבר מזמן. לפיכך, את הוראת התורה "וענית ואמרת לפני השם אלוקיך", עלינו לתרגם לבקשה וזעקה מקרב לב: עד מתי?! אנו רוצים כבר לראות את בית-המקדש השלישי בתפארתו ולקיים את מצוות הביכורים בשלמות.
 
אחד הדימויים שמופיעים בנביאים על עם ישראל הם ביכורים: "כביכורה בתאנה בראשיתה ראיתי אבותיכם" (הושע ט, י). אנו נחשבים לביכורי הבריאה, כלומר – אנחנו היצירה החשובה והנחשקת ביותר של הקדוש-ברוך-הוא. לפיכך, כאשר ביכורי הבריאה זועקים מקרב לב כי הם רוצים לקיים את מצוות הביכורים – בוודאי תפעל הזעקה את פעולתה! (כך גם היה בגלות מצרים, כפי שאומרים בתוך דברי התודה עם הבאת הביכורים. בני ישראל צעקו אל השם – ומיד: "וישמע השם את קולנו... ויוציאנו ביד חזקה... ויביאנו... וייתן לנו את הארץ הזאת" (דברים כו, ז-ט)).
 
יותר מכך: די בעצם העובדה שיהודי מתכנן לזעוק באמת על הגאולה – עוד לפני שהוא זועק בפועל – שהקדוש-ברוך-הוא ייענה ויביא את הגאולה, וכמו שנאמר: "טרם יקראו – ואני אענה" (ישעיה סה, כד).
 
אנו נקראים (גם) בניו של הקדוש-ברוך-הוא. מקומו הטבעי של בן הוא סמוך על שולחן אביו, כך שמקומנו הטבעי הוא סמוך לשולחנו של הקדוש-ברוך-הוא – בבית-המקדש. השם שלח אותנו לגלות כדי שנזדהה באמת עם היותנו הביכורים והבנים שלו ונרצה באמת להיות קשורים אליו ו"סמוכים על שולחנו". לכן, כאשר יהודי מגיע למצב הנדרש וזועק בכל נפשו לקדוש-ברוך-הוא – מתמלאת המטרה של הגלות וצריכה כבר לבוא הגאולה השלמה.
 
נפנה כולנו לקדוש-ברוך-הוא בקריאה מעומק הלב: "אנא רחם והוצא כבר את בני ישראל מהגלות, והבא כבר את הגאולה האמיתית והשלימה על ידי משיח צדקנו"! ובוודאי הקריאה תפעל את פעולתה – תכף ומיד ממש.
 
מקורות: תלמוד בבלי ברכות ג, א. משנה בסוף יומא. אבות פרק ב משנה ד. זוהר חלק ג עג, א. משנה תורה לרמב"ם הלכות תשובה פרק ז הלכה ז. תניא פרקים ד, כג. ספר המאמרים (ליובאוויטש) תרפ"ז עמוד קצו. שיחת הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שבת פרשת כי תבוא תנש"א.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter