ו סיון התש"פ (29.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


מלחמות המשיח
"לעתיד לבוא יאמרו למלך המשיח 'מדינה פלונית מרדה בך', והוא אומר 'יבוא הגובאי (מין ארבה) ויחריב אותה!'... 'אפרכיא פלונית מרדה בך', והוא אומר 'יבוא מלאך המוות ויחריב ויחבל אותה'..."

יג סיון התשע"ג (22.05.2013)

חב"ד
האם בכל העולם יקבלו מיד את המשיח בשמחה? מעיון במקורות עולה כי לאו דווקא. המשיח יצטרך להילחם כדי להביא גאולה לעולם. אולם מכל מקום, יהיו (וכבר כעת ישנם) תחומים בהם האנושות מסייעת ברצון להתגשמות הגאולה השלמה.
 
בתורה אנו מוצאים התייחסות למלחמות המשיח. כפי שמפרש הרמב"ם את הפסוק "וקרקר כל בני שת" (במדבר כד, יז),  כי המשיח יילחם ויכה את בני שת שהם הגויים (הרעים). גם בנבואת ישעיהו (יא, ד) מתואר המשיח כמי שמנהל מלחמה – בכוח הדיבור: "והכה ארץ בשבט פיו וברוח שפתיו ימית רשע". לאחר מכן, הוא יגיע להכרה במעמדו מצד כל האנושות: "והיה ביום ההוא, שורש ישי אשר עומד לנס עמים, אליו גויים ידרושו והייתה מנוחתו כבוד" (ישעיה יא, י).
 
כאשר מתאר הרמב"ם להלכה את דמותו של המשיח, הוא מציין את  העובדה כי הוא "יילחם מלחמות השם... וניצח כל האומות שסביביו". על המשיח גם מוטל להכרית את זרעו של עמלק.
 
אולם כאמור, על פי ישעיה הנביא, המלחמה תתנהל בעיקר בכוח הדיבור, "בשבט פיו וברוח שפתיו". וכך מתארים חז"ל את ההתרחשויות הצפויות: "לעתיד לבוא יאמרו למלך המשיח 'מדינה פלונית מרדה בך', והוא אומר 'יבוא הגובאי (מין ארבה) ויחריב אותה!'... 'אפרכיא פלונית מרדה בך', והוא אומר 'יבוא מלאך המוות ויחריב ויחבל אותה'... וכיון שרואים שצרתם רבה, הם באים ומשתחווים למלך המשיח, שנאמר 'אפים ארץ ישתחוו לך' (ישעיה מט, כג).
 
יש אומרים (בעל ספר 'אור החמה') כי גם אחרי הגאולה "עדיין יש מלחמות", ורק בשלב מתקדם יתגשם החזון המופיע ברמב"ם: "באותו הזמן לא יהיה שם לא רעב ולא מלחמה".
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח כותב בנוגע לאדמות ארץ ישראל – לגבולותיה המקראיים, הכוללים חבלי ארץ מעבר הירדן המזרחי – כי לא יהיה צורך במלחמות כלל! ובלשון הרבי: "החידוש כעת יהיה ש... אומות העולם ימסרו אותם לבני ישראל ברצונם הטוב".
 
מקורות: מדרש תהלים מזמור ב. הלכות מלכים רמב"ם פרק יא הלכות א וד. 'אור החמה' בפירושו לזוהר דף ט, א. מהר"י קרא על ישעיה יא, ד. שיחות הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: שבת פרשת אחרי-קדושים תנש"א סעיף י"ב. שבת פרשת לך לך תשנ"ב סעיף ו ושבת פרשת חיי שרה תשנ"ב סעיף יג. ליקוטי שיחות חלק כד דברים ב הערה 58.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter