כו שבט התש"פ (21.02.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
היצר הרע יתבטל
"בעולם הזה – על ידי יצר הרע השנים מתקצרות. אבל לעתיד לבוא (יתבטל היצר הרע מן העולם ולכן) – 'בילע המוות לנצח ומחה השם דמעה מעל כל פנים'".|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


מתי יבוא אליהו?
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מוכיח מהמקורות, כי בפועל – אליהו יופיע כמה פעמים וימלא את כל התפקידים השונים שמזכירים חז"ל לגביו

כט אייר התשע"ג (09.05.2013)

חב"ד
נאמר בספר מלאכי (ג, כג): "הנה אנוכי שולח לכם את אליה הנביא לפני בוא יום השם הגדול והנורא". אליהו הנביא צריך להגיע לפני הגאולה ולבשר עליה. כך גם אנו אומרים בברכת המזון: "הרחמן הוא ישלח לנו את אליהו הנביא זכור לטוב, ויבשר לנו בשורות טובות ישועות ונחמות".
 
מעיון במדרשי חז"ל עולה, כי יש מהחכמים הסוברים כי אליהו יופיע לפני ביאת המשיח, ויש הסוברים שביאת אליהו תהיה רק לאחר שיתחילו ימות המשיח. יש הסוברים שהוא יבוא לבשר על הגאולה, יש הסבורים שמטרתו לעשות שלום בעולם, וישנם דעות נוספות.
 
הרמב"ם פוסק להלכה כך: "ייראה מפשוטם של דברי הנביאים, שבתחילת ימות המשיח תהיה מלחמת גוג ומגוג, ושקודם מלחמת גוג ומגוג יעמוד נביא ליישר ישראל ולהכין לבם, שנאמר: הנה אנכי שולח לכם את אליה... ויש מן החכמים שאומרים, שקודם ביאת המשיח יבוא אליהו. וכל אלו הדברים וכיוצא בהם, לא יידע אדם איך יהיו עד שיהיו, שדברים סתומים הם אצל הנביאים. גם החכמים אין להם קבלה בדברים אלו, אלא לפי הכרע הפסוקים. ולפיכך יש להם מחלוקת בדברים אלו".
 
הרמב"ם כותב כי כל הנושא של ביאת אליהו הנביא, הוא מהדברים שאי אפשר לצפות מראש כיצד יתרחשו. הוא אף ממליץ להימנע מלעסוק בתחום זה (כמו בתחום מלחמת גוג ומגוג), שאינם עיקר בנושא הגאולה ושאין בידינו כלים מספיקים להבינם נכון. ובלשונו "אין סידור הוויית דברים אלו ולא דקדוקיהם עיקר בדת. ולעולם לא יתעסק אדם בדברי ההגדות, ולא יאריך במדרשות האמורים בעניינים אלה וכיוצא בהם, ולא ישימם עיקר" (בשונה בנושאים אחרים בגאולה שכן נחשבים לעיקר – כמו מהותו וזהותו של מלך המשיח ודרכי פעולתו).
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מוכיח מהמקורות, כי בפועל – אליהו יופיע כמה פעמים וימלא את כל התפקידים השונים שמזכירים חז"ל לגביו.
 
בהזדמנות אמר הרבי, כי "כיון שמשיח יכול לבוא בכל יום, (וכמו שאומרים) 'אחכה לו בכל יום שיבוא', ואליהו הנביא צריך לבשר ביום שלפני זה על ביאת המשיח – הרי אליהו הנביא בא לטבריה בפועל ממש בכל יום ומבשר על דבר ביאת המשיח (במיוחד) לאלו שעומדים במעמד ומצב של 'אחכה לו בכל יום שיבוא'".
 
מקורות: עדויות פרק ח משנה ז. תלמוד בבלי עירובין מג, ב. משנה תורה לרמב"ם הלכות מלכים פרק יב הלכה ב. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: ליקוטי שיחות חלק יט עמוד 533. שיחת ז' תשרי תנש"א. התוועדויות תשמ"ג חלק ב עמוד 1159, חלק ג עמוד 1312, תשד"מ חלק א עמוד 63 ותשמ"ז חלק ב עמוד 388.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter