ז סיון התש"פ (30.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » להאיר


היעלמותו המכוונת של המשיח
הנטייה הטבעית של מלך המשיח היא להתעלם ולא להתגלות, משום שהוא מחובר לדרגות אלוקיות נעלמות וטמירות. כדי להביאו למצב הפוך מנטייתו הטבעית – יש צורך במאמץ גדול מצידנו

ד אדר התשע"ג (14.02.2013)

חב"ד
על מלך המשיח נאמר: "עתיד משיחנו להתכסות אחר שנגלה, וישוב ויתגלה" (רש"י על דניאל יב, יב). חכמינו ז"ל מוסיפים ודורשים על הפסוק "דומה דודי לצבי" (שיר השירים ב): כשם שדרכו של הצבי הוא להסב ראשו לאחור תוך כדי דהירה קדימה, כך גם הגואל עתיד להסב פניו ולהתכסות במהלך פעולותיו להבאת הגאולה.
 
בתורת החסידות נוסף הסבר עמוק לדבר, לפיו בשלב מסוים הקדוש-ברוך-הוא בכבודו ובעצמו (שעליו נאמר הפסוק "דומה דודי לצבי") כביכול מתעלם וכתוצאה מכך גם הגואל נעלם מעל פני השטח. בלשון הקבלה מכונה שלב זה בשם 'דורמיטא' (תרדמה).
 
גם בסיפור יציאת מצרים, מספרים חז"ל כי לאחר שמשה רבינו נגלה לעם ישראל, הוא חזר למדין ובמשך תקופה נעלם מהעם, ורק לאחר מכן חזר והתגלה אליהם וגאלם. בדיוק כמו התסריט שעלינו לעבור עם המשיח.
 
בתורת החסידות מוסבר, כי הנטייה הטבעית של מלך המשיח היא להתעלם ולא להתגלות, משום שהוא מחובר לדרגות אלוקיות נעלמות וטמירות. "...אמיתית הגילוי של משיח הוא שיתגלה בחינת עדן עילאה סתימאה שזהו מה שסתום (נעלם) בעצם... והיינו, שמה שנעלם בעצם – דוקא טבעו להתעלם". לכן כדי להביא להתגלותו של המשיח, כדי להביאו למצב הפוך מנטייתו הטבעית – יש צורך במאמץ גדול מצידנו. וכמו שנאמר "מצאתי דוד עבדי" (תהלים פט, כא): משיח בן דוד הוא כמו מציאה אותה יש לחפש ולחפש עד שמגיעים אליה.
 
בהקשר לכך, כותב אדמו"ר הזקן (רבי שניאור זלמן מלאדי, מייסד חסידות חב"ד), כי עיקר עניינה של הקריאה והתפילה "דוד מלך ישראל חי וקיים" הוא האמונה בהיותו של משיח בן דוד חי וקיים גם בתקופת ההעלם שלו.
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח אומר כי מה שנדרש מכל יהודי הוא לעורר ולגלות בנשמתו את הבחינה הרוחנית שמקבילה למדרגתו של המשיח. הבחינה שנקראת 'יחידה', או למעלה מכך – 'עצם הנפש' (ובמקומות מסוימים: 'משיח הפרטי'). בחינה זו מתגלית בעיקר על-ידי "התפילה מפנימיות הלב". גילויה של בחינה זו וביטויה ברצון עז וחסר פשרות לקיום רצונו של הקדוש-ברוך-הוא – יביא להתגלותו של משיח צדקנו בפועל ממש.
 
מקורות: תלמוד בבלי סנהדרין צז, א. פסיקתא רבתי טו. בראשית רבה פרשה כט, ב. במדבר רבה פרשה יא, ג. רמב"ן על התורה שמות בסופו. מאמרי אדמו"ר הזקן על נביאים עמוד ס. המשך תער"ב עמודים תיט-כ. יום טוב של ראש השנה תש"ג. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח: מאמר 'פדה בשלום' תשי"ט. שיחת שבת פרשת וארא (ב) תשנ"ב סעיף ג. אוצר פניני החסידות עמוד 329.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter