כו שבט התשפ"ב (28.01.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » קטעי וידאו


יש קול ויש עונה
במקום מנחם, שלא יכול לענות, השיבה רעייתו. הרב שמע את השתלשלות העניינים ונחרד. הוא ביקש את שמו המלא של מנחם ואת שם אמו והבטיח כי בו ביום יבקש עליו ברכה מהרבי מליובאוויטש מלך המשיח.

כב אב התשע"ז (14.08.2017)

שוו בנפשכם: אדם קם בבוקר, יוצא לעבודה ופתאום, ללא שום תחושות מקדימות, מאבד את כוח הדיבור! נשמע בדיוני? אך זה בדיוק מה שארע למר יוסף מנחם, תושב המושב דלתון, בואכה צפת.
 
בתקופה בה ארע הסיפור – חורף תשמ"ט (1989) – שימש מנחם מפקד ניהול ענף צפון במשטרה. באותו בוקר נכונו לו סדרת פגישות והוא יצא מביתו מוקדם, כדי להגיע בזמן למשרדו ששכן בנצרת-עילית.
 
בדרכו עצר טרמפ לחייל. זו לא הפעם הראשונה שעצר לאותו חייל טרמפ, כך שהייתה בין השניים היכרות. החייל שאל משהו את מנחם ומנחם ניסה לענות, אך לא הצליח. שפתיו נעו, אך קולו לא נשמע!
 
מנחם לא הבין מה קורה אתו. אך לפני זמן קצר נפרד מרעייתו באיחול 'יום טוב' צלול ופתאום – אין קול ואין עונה. החייל חשב כי מנחם מתבדח עמו, אבל מנחם היה רחוק מלהתבדח. הוא נלפת בפחד.
 
לאחר שהוריד את החייל ליד הבסיס, המשיך מנחם בדרכו לתחנת המשטרה. הוא ניסה להשתעשע בתקווה כי כוס תה חמה תחזיר לו את הקול. אך זה לא קרה. מנחם כבר היה בפאניקה. הוא כתב לסגנו על דף מה ארע עמו, ביקש ממנו לקחת פיקוד זמני ונסע במהירות הביתה. משם המשיך יחד עם אשתו לחדר מיון.
 
בבית הרפואה 'רבקה זיו' בצפת היו למנחם ידידים רבים. זכרו אותו מתפקידו הקודם כמפקד משטרת צפת. ידידים אלה דאגו לו לסדרת בדיקות מהירה ואפילו שלחו אותו לצילום סי.טי. חפוז במרכז הרפואי 'רמב"ם' בחיפה.
 
מנחם לא יכול לשכוח את הרגע בו נכנס בשערי 'רבקה זיו' עם המעטפה שהכילה את תוצאות הסי.טי. הוא פגש בדוקטור קוזקוב – מי שבפועל שלח אותו לבדיקה בחיפה – והגיש לו את המעטפה. קוזקוב בחן את תכולת המעטפה בפנים חמורות, אחר נאנח ואמר קצרות: "עליך להתאשפז בדחיפות".
 
הממצאים הראו על גידול מסוכן בוושט. כל הרופאים היו תמימי דעים, כי על מנחם לעבור ניתוח מהיר להסרת הגידול. נקבע זמן לניתוח ליום שישי, וכמה מהרופאים יצאו מגדרם והבטיחו להגיע לניתוח, למרות שיום שישי הוא יומם החופשי. מנחם התרגש והודה להם – בלבו. בפה לא הייתה לו אפשרות להודות...
 
היה זה יום שני כאשר נכנס לחדרו של מנחם הרב לוי ביסטריצקי (ז"ל ) רבה של צפת. מנחם הכיר אותו מאז היותו מפקד המשטרה העירונית. הרב ביסטריצקי נהג לבקר את העצורים, וכעת נוכח מנחם כי הרב נוהג לבקר גם את החולים. הרב ביסטריצקי זיהה כמובן את מנחם. "מה אתה עושה במקום הזה?".
 
במקום מנחם, שלא יכול לענות, השיבה רעייתו. הרב שמע את השתלשלות העניינים ונחרד. הוא ביקש את שמו המלא של מנחם ואת שם אמו והבטיח כי בו ביום יבקש עליו ברכה מהרבי מליובאוויטש מלך המשיח.
 
ביום רביעי, בשעת לילה מאוחרת, שב הרב ביסטריצקי לחדרו של מנחם. "הגיעה תשובה מהרבי", נהרו פניו. "הרבי ממליץ לא לערוך את הניתוח ביום שישי, אלא כמה ימים לאחר מכן – ביום שלישי. הרבי גם בירך ברפואה שלמה ומהירה והוסיף כי מקרה מיוחד זה עוד יילמד במכללות הרפואה".
 
תשובת הרבי בלבלה את מנחם. בלבו האמין בכל מילה של הרבי. אולם לא היה בו האומץ לבקש מהרופאים לדחות את הניתוח רק בגלל תשובת הרבי. במיוחד לנוכח הנכונות של הרופאים לוותר על יומם החופשי, משום הדחיפות בה לדעתם נחוץ לערוך את הניתוח.
 
כאשר למחרת ביקשו ממנחם להתחיל צום לקראת הניתוח, לא סירב. בתוך-תוכו התנגד. הוא לא רצה לערוך את הניתוח למחרת. אבל לא היה לו העוז לבטא את התנגדותו.
 
והקדוש-ברוך-הוא היה בעזרו. ביום שישי עצמו, זמן קצר לפני שעת הניתוח המתוכנן, הגיע למנחם מנהל בית-הרפואה והודיע לו בצער על שיבוש תכניות. "הגיעו כמה ניתוחי חירום בהולים ולא תהיה ברירה אלא לדחות את הניתוח שלך ליום שלישי הבא".
 
המנהל חזר והתנצל, משום שידע כי מנחם כבר שרוי בצום. אולם האמת הייתה, שמנחם היה מאושר. כמו אבן נגולה מלבו, והוא נמלא אופטימיות. העובדה שהנחיית הרבי הסתדרה מאליה, פיתחה בו הכרה כי הכול ייגמר בטוב.
 
הניתוח התקיים ביום שלישי ועבר בהצלחה מרובה. מגרונו של מנחם הוצא שקיק אטום מלא בדם! למחרת, כאשר סיפרו על כך למנחם, כבר הצליח לדבר מעט. בכלל, ההחלמה מהניתוח הייתה די מהירה ובתוך ימים ספורים עשה מנחם את דרכו הביתה, מדבר כאחד האדם.
 
ביום שיצא משערי בית הרפואה, נפרד ממנו המנהל בחום: "דע לך מנחם, שהשקיק שהוצא מגרונך הועבר למחקר. מדובר בתופעה ראשונה מסוגה!".
 
מנחם כבר ידע מכך מבלי שיאמרו לו. הלוא זה בדיוק מה שאמר הרבי...

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter